Psychologia, działanie mózgu.
Avatar użytkownikaWyspa111 Mężczyzna
Wędrowiec
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sie 2009, 22:49
Hmmm... To reklama? Czy może to ma być rozpoczęcie wątku dyskusyjnego?
Bo jeśli to drugie - jako osoba nie będąca fanem teorii spiskowych nie poświęcę 50 minut (czy ile to tam trwa - czas wnioskuję z ilości części) na obejrzenie czegoś z czego znam tylko tytuł ;P
Swoją drogą, czy my w Polsce mamy jakieś służby które ukrywają wszystko co się da przed masami? Bo słyszy się tylko o amerykańskich służbach ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
ja tylko wrzucam filmik ;-) -> kto chce niech obejrzy, a kto nie to nie ;-) -> większość teorii spiskowych jest udowodniona i dobrze udokumentowana -> oglądałem praktycznie wszystkie filmy (z napisami PL lub z lektorem) i wiem że jak ktoś poświęci dobre kilka tygodni na obejrzenie tego to będzie wiedział że spisek istnieje i że jest on faktem... to tylko kwestia poświęcenia swojego czasu... W Polsce jak i w każdym innym kraju na świecie istnieją spiski od małych po bardzo duże... większość ludzi chce się po prostu nakraść kosztem innych... kto szuka ten znajdzie 8)
Avatar użytkownikaWyspa111 Mężczyzna
Wędrowiec
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sie 2009, 22:49
Zabawne... tak po prostu mówić, że coś jest udowodnione. A ja Ci powiem, że żaby na księżycu są udowodnione i jak ktoś poszuka - dostatecznie długo - to je znajdzie! A jeżeliś nie znalazł, to znaczy, że żabom udało się Ciebie wyrolować, albowiem im zależy na tym, żeby nikt o nich nie wiedział. I tym bardziej potwierdzasz ich nadnaturalne zdolności kamuflażu, żeś ich nie znalazł! A więc nie są to jakieś tam byle-żaby, co je byle bocian wytropi, to potomkowie dawnej cywilizacji, która istniała przed Sumerami i już miała statki kosmiczne na antymaterię. To udowodnione! I pewne grupy, pewne "kręgi", pewne "organizacje" o tym dobrze wiedzą i zarabiają na tym ogromne fortuny za pomocą których kontrolują satelity telekomunikacyjne i podsłuchują cały świat.
T1000
 
Imię: T1000
Posty: 108
Dołączył(a): 26 cze 2009, 01:15
Zodiak: chyba robot
Wyspa111 napisał(a):ja tylko wrzucam filmik ;-)


Wyspa111 napisał(a):większość teorii spiskowych jest udowodniona i dobrze udokumentowana


Czy przypadkiem setki filmów, mających przekonać widza o teoriach spiskowych, nie jest teorią spiskową, mającą na celu odwrócić uwagę widza od osobistego rozwoju, rodziny i przyjaciół, a zogniskować ją wokół nieistniejących problemów, powodując pogłębianie się w widzu marazmu, zniechęcenia, krytykanctwa, co obniża jego funkcje społeczne i kreatywność myślową?

Czy przypadkiem nie jesteś narzędziem w rękach twórców tej teorii, "przypadkowo" racząc innych tymi filmami, od których Twoje białka już nie są białe?

Wyspa111 napisał(a):większość ludzi chce się po prostu nakraść kosztem innych...


Tak mawiają ludzie, którzy nic w życiu nie osiągnęli. Tak też postępują nieudacznicy, którzy sami nic stworzyć nie mogą. Mój status materialny nie wynika z kradzieży i oszustw, a z kreatywności mojego umysłu, silnej woli i energii do działania.

Napiszę więcej, i pewnie niejedna osoba na tym forum głęboko się obruszy.
Teorie rychłej zagłady świata, lat 1999, 2000, 2012 i wielu innych krytycznych momentów, w których ma nastąpić przełom, rzekome nagłe uduchowienie ludzkości czy inne cuda, to swoisty lep na muchy. Muchy, którymi są malkontenci, ludzie rzekomo uduchowieni, którzy w istocie nie mogą znaleźć się w realiach świata, czekają z nadzieją na rychły koniec lub cudowne obdarzenie ich boskimi czy parapsychicznymi mocami.
Tymczasem życie pisze inny scenariusz. Życie jest nam dane, aby się nim cieszyć. Ten, kto żyje pełnią życia, komu życie sprzyja, nigdy nie będzie wypatrywał roku 2012 ani jakiejkolwiek katastrofy.
Amen.
Zawisza Mężczyzna
 
Imię: Zawisza
Posty: 21
Dołączył(a): 28 sie 2009, 23:26
Lokalizacja: Szczecin
Typ: 5w4/4w5
Zodiak: racza małpa
Zawisza zauważ jednak, że zgodnie z tym, co napisałeś, też podpadasz pod ową "definicję" osób uduchowionych ;) Co więcej, po za Tobą i T1000 nikt tutaj właściwie w tym temacie nie debatował - może po za Tilem, który nie wyraził pozytywnej opinii, co jednak właściwie nie było żadnym debatowaniem.

Jak to więc z tą wiarą właściwie jest, hm? ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Enlil napisał(a):(...) może zacznę od tego: doceniam Twój krytyczny punkt widzenia, ale co właściwie (...) na forum, macie nam konstruktywnego do zaoferowania? Zaproponujcie coś, przestawcie pozytywny, alternatywny do naszych punkt widzenia, a nie ciągle ataki na wypowiedzi innych osób. Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich. Dziękuję z góry.
Zanim odpiszę na Twoje pytanie, dam Ci czas na ochłonięcie z frustracji, z którą nas tak tutaj gorliwie nawracasz. ;)
Zawisza Mężczyzna
 
Imię: Zawisza
Posty: 21
Dołączył(a): 28 sie 2009, 23:26
Lokalizacja: Szczecin
Typ: 5w4/4w5
Zodiak: racza małpa
I tutaj dochodzimy do ogólnej, fundamentalnej kwestii:
psychologia/krytyka-a-potencjalne-mozliwosci-t1749.html

Zapraszam do dyskusji.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron