Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Aura energetyczna

Post 29 cze 2009, 10:39

Mam pytanie: wykonałem ćwiczenie z nicią energetyczną i zobaczyłem jakby blade wyładowanie pomiędzy palcami, ale pierwszego dnia kiedy pokłuciłem się z kimś kolor nici był czerwony a na drugi dzień był juz niebieski. Czy kolory nici mają jakieś znaczenie? I co mam zrobić aby zobaczyć chociaż ciało eteryczne?? mimo, ze ćwiczę od przynajmniej 2 tygodni nadal nic nie widzę. raz gdy stałem na balkonie i skupiałem się na ścianie za drzewem zobaczyłem coś co wyglądało na spływającą z liści zieloną mgiełkę ale to zaraz znikło. raz gdy chciałem zobaczyć aurę płomienia świecy skupiałem się na czarnym tle za płomieniem i po jakimś czasie zaczęło mi się wydawać, że świeca gaśnie, ponieważ wszystko stało się ciemne jakby ktoś zgasił słońce i świece. ale zaraz po tym spojrzałem na świece i wszystko wróciło do normy. wierzę w to że mogę zobaczyć aurę i myślę, że to bardzo fajna sprawa, mozna rozwiązywać swoje problemy i pomagać rozwiązywać problemy innych. :) czy jest jakiś sposób na to rzebym zobaczył ciało eteryczne a w końcu aurę, chociarz wokół własnej reki.

Kiedyś jak powiedziałem swojej sis o tym co tu przeczytałem (a tak nawiasem to świetny blog ;) ) to ona powiedziała ze jak sie tak bede patrzył na coś to w końcu zobaczę to co będę chciał obojętnie co by to nie było aura czy różowy motylek. Powiedziałem jej ze wiele ludzi widzi aure ale ona dalej w to nie wierzy. Jak jej powiedziałem, żeby zrobiła doświadcznie z nicią energetyczną to nic nie zobaczyła.
;)

Dzisiaj poprosiłem sis, żeby siedziała przez chwile w miejscu a ja spróbuje zobaczyć jej aure. Ale jeśli skupiałem sie na ścianie za nią to zobaczyłem, że jej głowa i tylko głowa otoczyła się jakby białym, bladym światłem a cały pokój pociemniał. I moje pytanie brzmi: czy to było ciało eteryczne???

Z góry dzieki za odpowiedź
Lukasros
Avatar użytkownikalukasros Mężczyzna
lukasros
 
Imię: Łukasz
Posty: 9
Dołączył(a): 28 cze 2009, 17:30
Droga życia: 1
Zodiak: baran

Re: Aura energetyczna

Post 29 cze 2009, 22:45

Postaram się odpowiadać po kolei ;)
Tak, kolor może być zależny od wielu rzeczy, między innymi od nastroju, od tego jaki rodzaj energii się wkłada w przekaz czy ćwiczenie (szczególnie zanim nauczy się kontrolować rodzaj energii, emocje i ogólny nastrój, stan fizyczny i pewnie mnóstwo innych czynników może mieć znaczenie i odbijać się w energii). Stąd między innymi wiemy, że nasze emocje wpływają na naszą wewnętrzną energię. Im gorsze emocje, tym brudniejsza energia... Stąd starania o oczyszczenie umysłu, intencji, ciała i przez to swojej energii.

Co zrobić żeby zobaczyć ciało eteryczne? Są trzy punkty: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Wiem że może to czasem być nudne czy wręcz frustrujące jeśli próbuje się coś zrobić i nie wychodzi. Dlatego rób to co ci wychodzi. Baw się tym, wymyślaj co nowego możesz wypróbować, a nuż wyjdzie. Jeśli wyjdzie - będziesz miał z tego radochę, jeśli nie wyjdzie, nie przejmuj się, spróbuj jeszcze raz czy dwa, a potem jeśli nadal nie wychodzi, spróbuj czegoś innego, albo czegoś co wychodziło wcześniej - dla rozluźnienia po nieudanej próbie. Po pewnym czasie zauważysz, że nie tylko twoja kontrola nad energią się poprawia, poprawia się też jej postrzeganie, a wręcz, że zaczynasz intuicyjnie wiedzieć ile możesz, co będziesz w stanie zrobić z energią, a co nie. Z ćwiczeniem wszystko samo przyjdzie. Jak szybko - nie potrafię powiedzieć. Jedni mają wrodzony talent do energii (jak ja - 'bawię się' energią od dziecka, od podstawówki całkiem świadomie, a wcześniej półświadomie) i nie muszą się napracować - przychodzi im to szybko i bardzo łatwo, inni potrzebują miesięcy żeby zacząć postrzegać coś sensownego, czy ustalać podstawowe kanały energetyczne i przekazywać energię. Niemniej warto się nie zniechęcać, bo bezpośrednie postrzeganie i manipulacja energią są potężnymi narzędziami gdy już je opanujesz.

Ponadto dodam to, co piszę wszystkim interesującym się aurami. Nie koncentruj się wyłącznie na 'widzeniu' aur - na zmyśle wzroku. Spróbuj wczuć się w przedmiot czy osobę całym sobą. Oprócz wzroku masz jeszcze dotyk, węch, słuch, zmysł smaku i intuicję. I każdym z tych zmysłów można odczuwać aurę podobnie jak 'wzrokiem' (bez prawdziwego dotykania czy lizania - po prostu odbiera się odczucia z tych zmysłów). Tyle że jako że zdecydowana większość ludzi ma dominujący zmysł wzroku, większość na nim się koncentruje. Spróbuj uwolnić się od tego ograniczenia, wsłuchać się też w pozostałe zmysły przy postrzeganiu aur, a może być to bardzo ciekawym i uczącym doświadczeniem.

Co do siostry - na siłę tak na prawdę nikogo się nie przekona, chyba że jest się bardzo dobrym w oddziaływaniach energetycznych. Jeśli nie wierzy, na pewno nie wyjdzie jej nic co sama będzie próbowała zrobić, bo trzeba uwierzyć i to prawdziwie, a nie tylko powiedzieć sobie że się wierzy, żeby się udało. W dodatku żeby na kogoś takiego podziałać energią, trzeba dodatkowo mieć silniejszą od niego wolę, żeby twoja wewnętrzna rzeczywistość była silniejsza od tego kogoś wewnętrznej rzeczywistości - inaczej rozbijesz się o tarczę niewiary. Mi udało się częściowo przekonać jedną znajomą (w ramach mojego własnego eksperymentu - chciałem dokładnie sprawdzić czy będę w stanie jej to pokazać, mimo że nie wierzyła), aczkolwiek wymagało to dużo pracy i energii z mojej strony przez spory odcinek czasu, a koleżanka nadal jest w fazie zaprzeczenia, choć powoli zaczyna się łamać i dochodzić do akceptacji, że może jednak rzeczywiście...

A co zobaczyłeś - niewątpliwie mogła to być jakaś aura. Jaka, trudno mi powiedzieć, ludzie mają ich sporo (nie jestem specem od mitologii i religii wschodnich, nie pamiętam teoretycznie ile), trudno rozróżnić. Najczęściej dostrzega się te ciała subtelne które są najbliżej fizyczności. Z drugiej strony mogły to po prostu być powidoki, co zawsze należy brać pod uwagę.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie 'energetyki', zawsze służę w tych tematach chętnie pomocą, czy to tu w temacie, czy to przez prywatne wiadomości. Polecam też przejrzenie forum, bo sporo było tematów w których rozmawialiśmy nieco na te tematy ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Aura energetyczna

Post 30 cze 2009, 16:54

jak odróżnić powidok od aury????
Avatar użytkownikalukasros Mężczyzna
lukasros
 
Imię: Łukasz
Posty: 9
Dołączył(a): 28 cze 2009, 17:30
Droga życia: 1
Zodiak: baran

Re: Aura energetyczna

Post 30 cze 2009, 19:21

Jeśli patrzysz na coś jasnego a dookoła tego widzisz ciemną otoczkę, albo gdy po przeniesieniu wzroku z czegoś jasnego na coś innego widzisz ciemniejszy obszar - to są powidoki. Zapewne zdarzyło ci się w życiu że ktoś zaświecił ci mocnym światłem w oczy, albo mocne światło odbiło się od czegoś i potem widziałeś przez chwilę ciemne plamy w miejscu gdzie było źródło światła, nawet jeśli przeniosłeś wzrok na coś innego. Bardzo podobnie to działa jeśli dłużej wpatruje się w jasny przedmiot.
Na podobnej zasadzie działają powidoki kolorowe - jeśli patrzysz powiedzmy na czerwony, dobrze oświetlony przedmiot przez dłuższy czas, po spojrzeniu na białą (czy jasną) ścianę zobaczysz mniej więcej tego samego kształtu powidok koloru zielonego (w przypadku innych kolorów - po prostu powidoki o przeciwnym kolorze).
Ogólnie czasem trudno odróżnić, czasem niektóre osoby widzą powidoki i myślą że to aura. Dlatego też dla mnie ważnym jest postrzeganie aur innymi zmysłami - powidok jest zjawiskiem czysto optyczno-biochemicznym dotyczącym naszych oczu. Jeśli aurę oprócz widzenia postrzega się też inaczej, wtedy można mieć prawdziwą pewność...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Aura energetyczna

Post 01 lip 2009, 10:54

dzisiaj próbowałem zobaczyć aurę telefonu postawiłem go przed sobą i wpatrywałem się w czerne tło... po krótkim czasie wszystko poszarzało (świata nie było widać) wszystko oprócz telefonu wiec przeniosłem wzrok na telefon... i wszystko wróciło do normy :( co to mogło być?? Dzieki za odpowiedzi Til :)
Avatar użytkownikalukasros Mężczyzna
lukasros
 
Imię: Łukasz
Posty: 9
Dołączył(a): 28 cze 2009, 17:30
Droga życia: 1
Zodiak: baran

Re: Aura energetyczna

Post 08 lip 2009, 20:36

Wydaje mi sie że wczoraj dokonałem przełomu jeśli chodzi o moje widzenie aury :) a mianowicie: włączyłem sobie muzykę i wygodnie rozłożyłem się na łóżku. Spróbowałem zrobić kulę energetyczną -> nie udało się, nie zraziło mnie to i spróbowałem zobaczyć aurę swojej prawej dłoni -> nie zobaczyłem aury ale zobaczyłem coś innego > ciało eteryczne byłem przeszczęśliwy. Potem spróbowałem zobaczyć aurę jeszcze raz ale znowu zobaczyłem tylko ciało eteryczne. Pomyślałem wiec że jeśli tak łatwo mi to przychodzi to spróbuję znowu z kulą i udało się w rękach poczułem ciepło i przyjemne mrowienia wiec spojżałem - wyglądało jakbym miał w ręce niebieską mgiełkę która układała się w kształt dłoni. Miało konsystencję waty i było ciepłe, i jakby materialne... Lecz gdy spróbowałem wchłonąć ją z powrotem do ciała -> nie mogłem tego zrobić. Pomyślałem, że chcę wchłonąć energię i nie udało sie -> spróbowałem jeszcze raz i znowu się nie udało. Poprostu nie dałem rady. Puściłem ją i patrzyłem jak rozpływa się wśród innych prądów energetycznych. Jestem szczęśliwy, że mi się udało ale niepokoi mnie to że nie mogłem wciągnąć energii z powrotem czy jest jakiś sposób na wciągnięcie tej energii z powrotem??
Avatar użytkownikalukasros Mężczyzna
lukasros
 
Imię: Łukasz
Posty: 9
Dołączył(a): 28 cze 2009, 17:30
Droga życia: 1
Zodiak: baran

Re: Aura energetyczna

Post 08 lip 2009, 22:54

Oczywiście. :) Najlepiej wejść w głęboki stan "medytacyjny" i wówczas poprawia ci się świadomość tych aspektów, które zazwyczaj nam umykają.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Aura energetyczna

Post 09 lip 2009, 21:18

jak najlepiej wprowadzić sie w stan medytacyjny??
Avatar użytkownikalukasros Mężczyzna
lukasros
 
Imię: Łukasz
Posty: 9
Dołączył(a): 28 cze 2009, 17:30
Droga życia: 1
Zodiak: baran

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron