Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Post 10 sty 2009, 17:46

Nie też ich nie odczuwam:(... widzę tylko zagęszczone powietrze wokół głowy, ale ono nie chce sie ''zabarwić'' na jakiś kolor. Na dłoniach swoich np. zobaczę, że aura jest niebieska, ale nad głową już nie.
Avatar użytkownikaAileen Kobieta
 
Posty: 15
Dołączył(a): 05 sty 2009, 18:07
Droga życia: 8
Zodiak: Koziorożec

Post 10 sty 2009, 18:52

A musi się zabarwiać? Spróbuj wczuć się w samą aurę, bez narzucania jej koloru... Wyczuj jej istotę, jej naturę, fakturę, skojarzenia jakie budzi w tobie... Żeby aurę interpretować wcale nie trzeba mieć koloru i podręcznika z tabelką kolorów przed sobą. Wystarczy wczuć się, dokładnie 'obejrzeć' i poczuć aurę.
Ja osobiście nawet jak już aury tak jak większość to rozumie, widzę, to widzę je jako bezbarwne, za to o różnej strukturze, niosące różne rodzaje energii (bo ja tak na prawdę dostrzegam energię), mające różną fakturę w 'dotyku', różnie pachnące i smakujące... I jakoś w niczym nie przeszkadza mi, że nie mają koloru.
Postaraj się nie koncentrować na tym, że chcesz ujrzeć kolor. Spróbuj po prostu bacznie przyglądać się tej aurze o której wiesz że tam jest. 'Dotknij' jej, poczuj jej 'smak', 'zapach', znajdź jej istotę. W końcu w magii percepcyjnej nie chodzi o to, żeby zobaczyć dany przedmiot w sposób jaki sobie wyobrażamy, czy jaki ktoś nam przestawił że powinien mieć. Chodzi o to, żeby zobaczyć prawdę. Chodzi o to, żeby zobaczyć prawdziwą istotę rzeczy. Czym coś na prawdę jest, a nie na co wygląda...
A to, że piszę 'zobaczyć', wcale nie znaczy że musi to dotyczyć wzroku, a jedynie to, że ludzkość tworzy swój sposób określania rzeczy przez pryzmat swojej fiksacji na wzroku jako dominującym narządzie zmysłów ;P Czego zrozumienie swoją drogą też jest ważnym punktem na drodze do mądrości - w końcu to też zrozumienie prawdziwej istoty rzeczy ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 11 sty 2009, 09:03

Til a umiałbyś tak ''poczuć'' aurę ze zdjęcia i ją zinterpretować?
Avatar użytkownikaAileen Kobieta
 
Posty: 15
Dołączył(a): 05 sty 2009, 18:07
Droga życia: 8
Zodiak: Koziorożec

Post 11 sty 2009, 12:01

Prawdę mówiąc nigdy nie próbowałem. Myślę że byłoby to wykonalne, ale na 100% nie wiem i nie wiem na ile trafne by to było, więc wolałbym nie eksperymentować ;P Na odległość trafnie 'czytałem' jak do tej pory tylko osoby z którymi jestem silnie połączony emocjonalnie i wiem że działało.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 08 lut 2009, 00:35

Calkiem ciekawie i przystępnie piszecie i dokumentujecie doswiadczenia..az sie pokusze o pytanie do kogokolwiek kto bedzie wiedzial..powiedzcie prosze co to jest? Ja co prawda aury nie widze(pracuje nad tym) ale co to jest-kiedy przebywam w otoczniu ludzi,to zawsze wiem co oni potrzebują,co chcieli by zrobic w danym momencie,co prawdopodobnie sobie mysla(mimo ze mowia cos innego).Nie czytam nikomu w mysli tylko jakby-dostaje informacje o potrzebach danej osoby..moze to nic takiego i kazdy tak ma?
Pozdrawiam.
Kimkolwiek będę,mogę być tylko sobą.
nadzieja84
http://popko.pl/
Avatar użytkownikanadzieja84 Kobieta
Wygrałam życie:)
 
Imię: nadzieja84
Posty: 95
Dołączył(a): 07 lut 2009, 16:25
Lokalizacja: Szczecin
Droga życia: 1
Typ: 2w1(idealistka)
Zodiak: byk

Post 08 lut 2009, 02:54

A moze poprostu dobrze odczytujesz mowe ciala :) W sumie chyba przydatniejsze niz widzenie aury :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 lut 2009, 03:14

Meph napisał(a):A moze poprostu dobrze odczytujesz mowe ciala :) W sumie chyba przydatniejsze niz widzenie aury :)


Myslisz,ze odczytuje informacje niewerbalną,czyli ze mam duza empatie? hm..
Kimkolwiek będę,mogę być tylko sobą.
nadzieja84
http://popko.pl/
Avatar użytkownikanadzieja84 Kobieta
Wygrałam życie:)
 
Imię: nadzieja84
Posty: 95
Dołączył(a): 07 lut 2009, 16:25
Lokalizacja: Szczecin
Droga życia: 1
Typ: 2w1(idealistka)
Zodiak: byk

Post 08 lut 2009, 03:19

Czy empatia to nie wiem ale zapewne komunikacje niewerbalna masz dobrze opanowana. Szczegolnie kobiety dobrze posluguja sie mowa ciala, faceci w tej kwesti bardziej kuleja :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 09 lut 2009, 12:37

Możliwe że duża empatia, albo początki telepatii jak na moje oko... Ale to w sumie zależy od natężenia... Ja osobiście przeważnie nie tylko dobrze odczytuję intencje osób dookoła mnie, ale dodatkowo wiem jakie to osoby (czyli np. wiem z kim warto zadawać się a z kim nie) itp. A dodatkowo jeśli przebywam z kimś trochę dłużej, zaczynam np. wiedzieć co ktoś chce powiedzieć zanim skończy mówić, albo wręcz mówię coś co ten ktoś miał powiedzieć za moment, albo ten ktoś mówi to co ja myślę itp...
W sumie tak na prawdę trudno określić do którego momentu to jest jeszcze tylko empatia i odczytywanie mowy ciała, a kiedy to już początki telepatii (która wcale nie musi wyglądać tak, że musisz się skoncentrować na kimś żeby go czytać - zdarza się spontanicznie, tak jak może się zdarzać większość zdolności parapsychicznych). Najłatwiej to chyba tak na prawdę samemu u siebie określić, bo zna się wszystkie dane ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 09 lut 2009, 15:54

Til napisał(a):Możliwe że duża empatia, albo początki telepatii jak na moje oko... Ale to w sumie zależy od natężenia... Ja osobiście przeważnie nie tylko dobrze odczytuję intencje osób dookoła mnie, ale dodatkowo wiem jakie to osoby (czyli np. wiem z kim warto zadawać się a z kim nie) itp. A dodatkowo jeśli przebywam z kimś trochę dłużej, zaczynam np. wiedzieć co ktoś chce powiedzieć zanim skończy mówić, albo wręcz mówię coś co ten ktoś miał powiedzieć za moment, albo ten ktoś mówi to co ja myślę itp...
W sumie tak na prawdę trudno określić do którego momentu to jest jeszcze tylko empatia i odczytywanie mowy ciała, a kiedy to już początki telepatii (która wcale nie musi wyglądać tak, że musisz się skoncentrować na kimś żeby go czytać - zdarza się spontanicznie, tak jak może się zdarzać większość zdolności parapsychicznych). Najłatwiej to chyba tak na prawdę samemu u siebie określić, bo zna się wszystkie dane ;P


Til-właśnie ubrałeś w słowa to co ja chciałam napisać a nie bardzo wiedziałam jak-to co Ty napisałeś,dokańczam za innych niekiedy i "czuje" intencje innych-wogólnie sie nad tym nie zastanawiając..Til,czy Ty masz tak od urodzenia? Bo ja zdaje się od pewnego pamętnego zdarzenia w moim życiu..
Kimkolwiek będę,mogę być tylko sobą.
nadzieja84
http://popko.pl/
Avatar użytkownikanadzieja84 Kobieta
Wygrałam życie:)
 
Imię: nadzieja84
Posty: 95
Dołączył(a): 07 lut 2009, 16:25
Lokalizacja: Szczecin
Droga życia: 1
Typ: 2w1(idealistka)
Zodiak: byk

Post 09 lut 2009, 19:35

Nie wiem czy od urodzenia, ale na pewno u mnie nie zostało to aktywowane przez konkretne wydarzenie. Zawsze byłem bardzo silnym empatą, a zdolność takiej spontanicznej telepatii rozwijała się właściwie sama jako w pewnym sensie przedłużenie i wzmocnienie empatii - po prostu jeszcze silniejszy wgląd w emocje, a potem w myśli... Rozwijało się to stopniowo, bez jakichś gwałtownych nasileń itp.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 26 lut 2009, 19:18

"proponuje najpierw zacząc od widzenia aur przedmiotów np. czerwona książka na tle białej ściany" tez kiedys myślałem że widze aury dopoki na psychologii poznawczej dowiedziałem się o budowie czopków wzrokowych i zjawisku powidoków (kolorów, kształtów, ruchu) to co opisujecie to zwykłe powidoki które są w 100% wytłumaczalnym zjawiskiem i nie ma w tym nic magicznego

pozdrawiam
Avatar użytkownikaDeshi Mężczyzna
 
Imię: Deshi
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lut 2009, 08:07
Lokalizacja: Śląsk
Droga życia: 11
Typ: 4
Zodiak: Lew, Bawół

Post 27 lut 2009, 02:38

Dlatego właśnie pisałem parę postów wyżej o odczuwaniu aur inaczej, tak, żeby nie mylić tego z powidokami... ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 27 lut 2009, 18:42

Til a nie myslisz , że ta telepatia to jasnowidzenie astralne i mentalne?
Avatar użytkownikaAileen Kobieta
 
Posty: 15
Dołączył(a): 05 sty 2009, 18:07
Droga życia: 8
Zodiak: Koziorożec

Post 27 lut 2009, 21:04

Tak na prawdę to wszystko są etykietki którymi tylko opisujemy coś co odczuwamy...
Dla mnie telepatia to jest zdolność do odbierania lub wysyłania swoich myśli bezpośrednio z i do umysłu innych osób... Nie wiem w jaki sposób się to dzieje - być może jest to połączenie rodzaju jasnowidzenia (odbiór telepatyczny) i zdalnego oddziaływania - może telekinezy? (nadawanie telepatyczne)... Najważniejsze, że wiem że działa :P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość