Psychologia, działanie mózgu.

Post 27 wrz 2007, 15:02

Na zajęciach z psychologii społecznej przeprowadzaliśmy razem z przyjaciółmi eksperyment na dwóch, dosyc licznych (>30 osób) grupach. Mniejsza o całą metodologię. Wyniki były dosyc ciekawe: osoby noszące czapkę z daszkiem były postrzegane jako mniej inteligentne i agresywniejsze. Inaczej były też postrzegane osoby noszące np. krucyfiks i duży dekolt, również mniejsza inteligencja :)
Avatar użytkownikaTerrorizen Mężczyzna
Kill that mind!
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 12:58

Post 27 wrz 2007, 15:30

hehe coś w tym jest :) i zgadzam się z tym, że nasze upodobania mówią o nas i zgadzam się też z Radunią, bo nie zawsze nosimy to co lubimy.
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 02 paź 2007, 00:31

Terrorizen napisał(a):Wyniki były dosyc ciekawe: osoby noszące czapkę z daszkiem były postrzegane jako mniej inteligentne i agresywniejsze.

No to jestem agresywny i mniej inteligenty :) hehe...

Mi też czasami tak samo jak niektórym tutaj, wydaje się że wygląd dopasowuje sie pod charakter :) może to tylko złudzenie... i nie chodzi mi tutaj o ubiór tylko o twarz... twarz czasami dużo 'mówi' :)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 07 paź 2007, 14:00

Mówi się, aby nie oceniać ludzi po wyglądzie. Ja oceniam. Ale nie po rysach twarzy, czy innych cechach, na które nie mamy najmniejszego wpływu, jedynie tych, które uzewnętrzniają nasz stosunek do niego oraz powierzchowność. Poza tym, z ludzkiej twrzy, chociażby wyrazu, bardzo wiele da się odczytać.
Oczywiście - pozory mylą. Dlatego przy bliższym poznaniu przestaję zwracać na to większą uwagę, chociaż pierwsze wrażenie pozostaje gdzieś w podświadomości.
Delta Dawn Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 wrz 2007, 13:36

Post 13 lis 2007, 18:39

To chyba instynktowanie każdemu z nas się włącza - przelatujesz kogoś wzrokiem i już w głowie rysuje Ci się jakis obraz tej osoby. Często mylny, ale jakże trudno go wymazac - wiadomo - to cholernie istotne pierwsze wrażenie. ;)
no cóóóóż, ja generalnie potrafię człowieka ocenic przypatrując się mu przez kilka sekund - i to nie tylko na podst wyrazu twarzy, ale właśnie czynnikow zewnętrznych typu to co ma na sobie czy nawet uczesaniu włosów. chociaż generalnie sądzę, że takie ocenianie często może byc mylące - np człowiek w wymiętych ciuchach - mozna powiedziec że o siebie zwyczajnie nie dba, nie potrafi wykonac prostych czynnosci gospodarczych (;D) albo po prostu.... błądzi myślami gdzieś w chmurach i odprasowanie duchowe jest dla niego ważniejsze niż odprasowane spodnie xD
dlatego ciągle się ucze, aby mimo wszystko zaczynac oceniac ludzi przynajmniej po krotkiej wymianie zdań, o!
Oprócz marzeń warto miec ciasteczka.
Avatar użytkownikamaiek Kobieta
 
Imię: Majka
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lis 2007, 16:17
Lokalizacja: gród Kraka;)
Droga życia: 7
Zodiak: bliźniak

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości