Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Wizualizacja

Post 21 lip 2011, 10:01

Witam. Od kilku dni "zajmuje" się wizualizowaniem rzeczy, jednak mam pewien problem. Najlepiej opiszę to na przykładach.
Wizualizuje sobie schodzenie po schodach. Jestem przykładowo na jakimś stopniu staram się powoli, jednak gdy zejdę na stopień od razu coś mnie pcha na następny i ciężko z tym walczyć a ja chcę poczekać na tym. Podobnie przy wizualizacji wspinania się po linie, próbuje spokojnie sobie wizualizować jak wchodzę, jednak coś mnie pcha do góry co powoduje, że moje ręce wspinają się bardzo szybko, a ja chciałbym powoli i ciężko z tym walczyć. Ostatni przykład próbowałem wizualizować pokój, postanowiłem zrobić drewnianą podłogę, jednak w "połowie" postanowiłem jednak że podłoga będzie biała. Próbowałem usunąć tę drewnianą podłogę, jednak ona cały czas wracała, czy bym próbował ją spalić czy wyrzucić ona cały czas wracała.
A więc mam pytanie, czemu umysł mi płata takie figle przy wizualizacji czy to może coś innego? Pozdrawiam.
superkwasek Mężczyzna
 
Imię: Sebastian
Posty: 8
Dołączył(a): 20 lip 2011, 16:56
Droga życia: 5

Re: Wizualizacja

Post 21 lip 2011, 11:20

Cześć. :) Prawdopodobnie przeszedłeś do wbrew pozorom nie tak prostych zadań bez podstaw. Efektywna wizualizacja (lub analogiczne wyobrażanie sobie dźwięku, dotyku, tworzenie emocji et caetera) musi być oparta na wyrobionych obserwacji umysłu, umiejętności skupienia na jednym punkcie oraz utrzymywaniu braku myśli. Inaczej nie da rady, głowa będzie robić swoje.
Link, jaki znalazłem: http://franzbardon.pl/faq/praktyka/2s3_tanczacewizualizacje.php

Pozdrawiam.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Wizualizacja

Post 21 sie 2011, 01:07

podczepię się pod temat bo też mam problem z wizualizacja nie mogę. umię wizualizować kwadratu taki jak na obrazku może jakieś porady [IMG=http://img69.imageshack.us/img69/5050/tassersck.th.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
geri889 Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sie 2011, 23:43

Re: Wizualizacja

Post 16 wrz 2011, 18:15

Po co ćwiczycie wizualizację ?
phillip
 

Re: Wizualizacja

Post 16 wrz 2011, 18:27

Wizualizacja może być pomocna, między innymi, w poszerzaniu spektrum postrzegania wewnętrznego. Jest ona połączona z wyobraźnią, która jest z kolei narzędziem przyszłości (analogicznie - narzędziem przeszłości jest pamięć), czyli elementem, który pozwala się w tej przyszłości określić bardziej precyzyjnie, a przede wszystkim - w zgodzie z naszą wolą.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Wizualizacja

Post 16 wrz 2011, 18:28

Ćwiczę wizualizację, bo mam niedobór elementu ognia w organizmie. Poza tym poprawiam sobie wszystkie właściwości dotyczące wzroku (astralny i fizyczny), ponieważ niedomaga. Wreszcie doskonalę takie zdolności, by łatwiej odnajdywać się w terenie.
#Geri889
To nie wyobrażaj sobie kwadratu, tylko rzeczy interesujące!
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Wizualizacja

Post 25 wrz 2011, 20:29

Podobno jeśli ktoś ma problemy ze zwizualizowaniem jakiegoś koloru, to czakra jemu odpowiadająca ma deficyt energii lub ogólnie działa niepoprawnie..
Zawsze się zastanawiałem czy wizualizacja przy otwartych oczach jest tak samo skuteczna jak przy zamkniętych ?
Wkoncu niektórym łatwiej się skupić kiedy "coś gra w tle"..
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Wizualizacja

Post 25 wrz 2011, 23:02

Hmmm... nigdy o tym nie słyszałem... Dokładnie wiem w jakich czakrach mam jakie poziomy aktywności, ale nigdy nie zauważyłem żebym miał problemy z wizualizacją jakiegokolwiek koloru czy czegokolwiek nawet kiedy miałem w pewnych momentach, po pewnych niemiłych zdarzeniach straszny syf w energetyce... Z drugiej strony, może nie zwróciłem uwagi akurat...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Wizualizacja

Post 26 wrz 2011, 23:00

Moze, nie zwróciłam uwagi. Jeśli tak jest to warto patrzeć na materialne obiekty o pożądanym kolorze.
Tak na marginesie, otaczamy się nieświadomie kolorami których wibracji nam potrzeba. Stad w czasie zmieniają się nasze gusta kolorystyczne. Bywa ze mamy fazę na jakiś jeden określony kolor. To samo ze smakiem i zapachami.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Wizualizacja

Post 05 lis 2011, 16:33

Ja sobie zwizualizowałem samochód, a nawet więcej zmaterjalizowałem go.
Teraz materjalizuje inny projekt. Najpierw myśle czego mi potrzeba, potem energie potrzeby zamieniam w chęci, a chęci w to co chciałem. Nie dotyczy to tylko rzeczy, ale także sytuacji, stany emocjonalne, uczucia.
Doszedłem do perfekcji, bo zwizualizowałem wszystko co chciałem.
A teraz jestem zawsze tam gdzie chce. Wizualizuje otoczenie.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron