Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Telepatia?

Post 21 maja 2012, 22:27

Od pewnego czasu zauważyłam że przeżywam wiele dość dziwnych doświadczeń.
Od dłuższego czasu, intensywnie rozwijam się duchowo, medytuję i bardzo dużo rozmyślam.
Pewnego dnia miałam dość dziwną i zagadkową sytuację. Otóż siedziałam w klasie i poprawiałam sprawdzian z matematyki. No i akurat jak zwykle nic nie umiałam (bo z matematyki to ja głąb jestem) patrzyłam w ławkę, nudziło mi się, no a jak się człowiek nudzi to myśli o różnych rzeczach jakie mu przyjdą do głowy. No i tak siedziałam myśli mi
skakały z jednej na drugie, aż w końcu zupełnie spontanicznie, tak jakby nigdy nic przyszły mi do głowy myśli związane z nauczycielką od matematyki. Nic nadzwyczajnego. Lecz po chwili zaczęły mi jedna po drugiej przychodzić, myśli nauczycielki na mój temat. czy mnie przepuści, następnie porównanie mnie do mojej koleżanki. Dokąd babka nie wypowiedziała kilka minut później paru zdań na głos to bym pomyślała że to po prostu moje zwykłe myśli. Jednak babka po prostu zadała pytanie komuś kto siedział przy stoliku na ten temat który tyle jej chodził po głowie ( a ja wiedziałam który).

Oprócz opisanej sytuacji miałam jeszcze wiele podobnych do tej. Występują one do tej pory, ale już się przyzwyczaiłam.

Wszystko to by nie było takie nie zwykłe, ale ostatnio to wszystko zaczyna się wyostrzać, z każdym dniem mam coraz więcej takich sytuacji, są one wyraźniejsze.

W tej chwili często mam tak że mogę usłyszeć myśli kiedy zechcę, a nie tak jak dawniej ( spontanicznie).
To nie wygląda tak, jak w bajkach, że po prostu słyszysz myśli, tylko to jest tak że po prostu WIESZ nie wiadomo z kąd ( jak jasnowidzenie) co tej osobie chodzi po głowie.

Często jak się z kimś pokłócę to po prostu wypowiadam na głos to co oni myślą. Te osoby są zawsze lekko mówiąc zszokowane.

Z góry przepraszam za być może nie zwięzły tekst, błędy wszelkiego rodzaju. Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość. ; )

Co o tym sądzicie? Z góry dziękuje za opinię ; )
"wszyscy myśleli że się nie da, w końcu przyszedł taki który nie wiedział że się nie da, i on to właśnie zrobił...

chcesz zrozumieć życie, ludzi i świat? to zrozum astrologię

pamiętaj że słońce w znaku nie mówi o całym twoim charakterze

możliwe jest wszystko co jesteś w stanie sobie wyobrazić
Avatar użytkownikatori Kobieta
NIGDY się nie poddawaj..
 
Imię: Wiktoria
Posty: 25
Dołączył(a): 21 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: moim domem jest cały świat
Droga życia: 10
Typ: 8w7
Zodiak: Kozior/ac-lew/księżyc-strzelec

Re: Telepatia?

Post 22 maja 2012, 03:39

Sądzę że wygląda to jak dosyć typowy przypadek kiedy komuś przejawiają się naturalne zdolności telepatyczne.

Z ciekawości - miałaś takie spontaniczne przebłyski od 'zawsze', od dzieciństwa, czy od roku-dwóch? Bo najczęstsze dwa przypadki to albo ktoś kto ma talent 'wrodzony', od niemowlaka prawie, albo w każdym razie odkąd pamięta, albo wcześniej bez żadnych talentów nagle zaczyna je przejawiać gdzieś w okolicy okresu dojrzewania, chociaż te osoby często piszą o wiele mniej spokojnie niż ty, nie biorąc tego jako coś w zasadzie normalnego, a jako opętanie, chorobę psychiczną, albo coś jeszcze innego...

Z czasem pewnie będziesz całkiem zdolna panować nad tą zdolnością, tak żeby czytać umysł osoby kiedy chcesz, żeby próbować dotrzeć do głębszych wspomnień, myśli, nie tylko tych powierzchownych. Można też nauczyć się przesyłać komuś myśli, 'implantować' je ludziom do głowy. Ludzie którzy nie są przyzwyczajeni do takich rzeczy, nie wiedzą o co chodzi zwykle biorą to za własne myśli...

Nie objawiały ci się przypadkiem czasem też inne zdolności? Najczęstszą zdolnością objawiającą się razem z telepatią (chociaż nie koniecznie w tym samym momencie, ale często tak), jest empatia - zdolność do odczuwania wewnętrznych emocji danej osoby (nawet jeśli tych emocji nie pokazuje, a czasem nawet jeśli sobie nie zdaje z tego sprawy)...

Edit: A, jeszcze co do kłótni i dopowiadania zdań. Zwykle pod wpływem silnych emocji wszystkie zdolności 'paranormalne' się wyostrzają, działają mocniej, czasem w ogóle tylko wtedy się przejawiają zanim się nauczy je kontrolować, a często po raz pierwszy przejawiają się w sytuacji silnego stresu...
Za to bardzo ciekawie rozmawia się jak się jest dość blisko z drugą osobą z takim talentem, bo im bliżej się z kimś jest emocjonalnie/mentalnie (chociaż nie koniecznie to musi być związek, może być np. przyjaźń), tym mocniej działają z nią takie zdolności... ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Telepatia?

Post 22 maja 2012, 12:20

Raczej nie przypominam sobie żebym już od małego miała coś związanego z telepatią. Być może miałam jakieś tam pojedyncze przebłyski, ale raczej nie zwracałam na to uwagi. Za to od najmłodszego dzieciństwa, zawsze miałam zdolności empatyczne. Zawsze potrafiłam się wczuć się w kogoś sytuację i wiedzieć co on w tej chwili czuje, często potrafiłam pomóc niektórym osobom dzięki tej zdolności.

Być może piszę spokojnie, bo od dzieciństwa często spotykały mnie jakieś lekko mówiąc dziwne, paranormalne zdarzenia. Nie raz w dzieciństwie ( i do tej pory) widywałam duchy. Poza tym bardzo interesuje się tematyką parapsychologii i wiem że to na pewno nie opętanie ; )

Jeśli chodzi o przekazywanie myśli innym osobom to właśnie od niedawna zauważyłam że potrafię coś takiego zrobić.

A wiesz może jak dalej rozwijać zdolności telepatii?
"wszyscy myśleli że się nie da, w końcu przyszedł taki który nie wiedział że się nie da, i on to właśnie zrobił...

chcesz zrozumieć życie, ludzi i świat? to zrozum astrologię

pamiętaj że słońce w znaku nie mówi o całym twoim charakterze

możliwe jest wszystko co jesteś w stanie sobie wyobrazić
Avatar użytkownikatori Kobieta
NIGDY się nie poddawaj..
 
Imię: Wiktoria
Posty: 25
Dołączył(a): 21 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: moim domem jest cały świat
Droga życia: 10
Typ: 8w7
Zodiak: Kozior/ac-lew/księżyc-strzelec

Re: Telepatia?

Post 23 maja 2012, 20:13

Tak myślałem że musiałaś mieć jakieś zdolności wcześniej, bo nie podchodzisz do tego ani z paniką osoby która się z niczym 'paranormalnym' nigdy nie spotkała, ani z hurraoptymizmem nastolatka który naczytał się za dużo książek/komiksów albo naoglądał filmów ;P

Jak rozwijać dalej zdolności telepatii? W zasadzie tak jak każdą inną zdolność - poprzez trening. Kiedy tylko masz taką sposobność staraj się świadomie czytać co inni myślą i/lub starając się przekazać im swoje myśli. W zasadzie tyle można zrobić samemu. Jeśli uda ci się znaleźć w okolicy osobę z podobnym talentem, albo przynajmniej osobę która się takimi rzeczami interesuje/może zainteresować, nawet jeśli nie ma talentu (bo talent to tylko naturalna predyspozycja, i bez niego można się nauczyć), to wtedy można myśleć też o ćwiczeniu z kimś - co z tego co mi wiadomo jest o wiele skuteczniejsze, acz nie miałem nigdy przyjemności spróbować sam ze względu na brak stałego kontaktu z aktywnym świadomym telepatą ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Telepatia?

Post 24 maja 2012, 14:58

To znak, że masz wrodzone te zdolności, tyle, że nie miały "katalizatora" (czegoś, co by Twoje pokłady pamięci/podświadomości uaktywniło).

Dla ludzi można wyodrębnić dwa podstawowe typy telepatii: astralną (np. empatia), i - wyższego poziomu - mentalną (bardziej precyzyjne i abstrakcyjne - koncepcje).
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Telepatia?

Post 27 gru 2012, 18:39

Doskonale Cię rozumiem :) U mnie te telepatyczne epizody zaczęły przybierać na sile około dwa lata temu i tym napędem była moja koleżanka, która jak się okazało jest bardzo silnym telepatycznym nadawcą. Ja, jako odbiorca wiem dosłownie wszystko to, o czym myśli. Jednak nie potrafię nad tym zapanować. Razem z tym intensywnym przekazem telepatycznym (do kilkunastu razy dziennie) pojawiły się takie dziwne rzuty energii. Głównie chodzi tu o strzelanie żarówek, czy kopanie prądem, gdy kogoś dotykam w silnych emocjach. Tłumaczę to sobie tym, że telepatia to rodzaj przyjmowania cudzej energii, która musi mieć gdzieś ujście. Miałaś może kiedyś takie sytuacje??
Paula5279 Kobieta
 
Imię: Paulina
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2012, 16:59
Droga życia: 5
Zodiak: byk/szczur

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości