Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.
letni.deszczyk napisał(a):
Bo, że Twoją intencją jest chęć pomagania innym, to chyba nie wierzysz? (to by dopiero było życie w iluzji...).

Panie Ufo, jest to niemal najważniejszy element w procesie bioenergoterapii (czy jakkolwiek go zwał).
Nie uzdrowisz w ten sposób kogoś jeśli nie życzysz mu dobrze.


Zatem deszczyku skąd tylu szarlatanów robiących innym krzywdę za pieniądze i z uszczerbkiem na ich zdrowiu i energii?
Gdy by nie ich własna wiara w cuda - ego nie mieli by czego szukać w tym biznesie - bo inaczej tego nazwać nie można.
Jest różnica miedzy dzieleniem się wiedzą a wampiryzmem energetycznym.
Avatar użytkownikaAniszai Kobieta
nigdziebądź
 
Imię: Anna
Posty: 149
Dołączył(a): 13 lis 2010, 14:52
Droga życia: 1
Zatem deszczyku skąd tylu szarlatanów robiących innym krzywdę za pieniądze i z uszczerbkiem na ich zdrowiu i energii?
Gdy by nie ich własna wiara w cuda - ego nie mieli by czego szukać w tym biznesie - bo inaczej tego nazwać nie można.

Hmm.. No właśnie dokładnie stąd, że życzą źle swoim ofiarom.
Ale ja wcale nie twierdze, że sama "intencja" działającego nie wystarcza aby wpłynąć na czyjeś struktury energetyczne.
Po prostu aby działaś pozytywnie, konieczne jest mieć pozytywną intencję.
Avatar użytkownikaletni.deszczyk Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sty 2011, 01:32
Zodiak: Waga
nikt z nas , zwłaszcza na początku nie ma "czystych intencji" choć wydaje mu sie, że tak jest . Składa się na to bowiem wiele czynników, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę, które zakłócają tą czystość i tylko mniemamy, że są "czyste". Dlatego nie oceniajmy nikogo, tylko wskazmy kierunek:)
Jedyna pewna rzeczą są zmiany
Avatar użytkownikaIzydka Kobieta
Miłość jest odpowiedzia na wsz
 
Imię: Joanna
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sty 2011, 13:20
Droga życia: 5
Zodiak: skorpion/kot
Izydka napisał(a):nikt z nas , zwłaszcza na początku nie ma "czystych intencji" choć wydaje mu sie, że tak jest . Składa się na to bowiem wiele czynników, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę, które zakłócają tą czystość i tylko mniemamy, że są "czyste". Dlatego nie oceniajmy nikogo, tylko wskazmy kierunek:)


To prawda, popatrz jednak Izydka co robisz.
Dokładnie to samo - oceniasz, tyle tylko że nie założycielkę wątku, a odpowiadających...

Zatem zamiast oceniać skorzystaj może z własnej rady i po prostu wskaż zbłąkanej owieczce kierunek :)

Wg mnie wspieranie jej w taki sposób w jaki tego oczekuje, to wzmacnianie jej iluzji, a więc wzmacnianie iluzji w nas wszystkich. Taka pomoc byłaby więc iluzoryczna :)
Wg mnie w rzeczywistości dużo bardziej pomocne, choć może niezbyt zgodne z oczekiwaniami pytającej są odpowiedzi, które się pojawiły. Jest tylko kwestia czy z tej pomocy pytająca będzie chciała skorzystać... :?
Na niektóre pytania odpowiedź przychodzi jedynie w ciszy...
Avatar użytkownikaMr.UFo Mężczyzna
ArtOfLiving
 
Imię: Krystian
Posty: 46
Dołączył(a): 18 lis 2010, 01:47
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 3
Typ: 9w1
Zodiak: Koziorożec
jeśli wiemy coś więcej w danej sprawie...to według mnie należy pomóc...a przynajmniej zaoferowac pomoc. Gdybys uważnie czytał , co napisałam, to zauważyłbys, że nikogo nie oceniam, a pisze jedynie o swoich doswiadczeniach i przemyśleniach. Nie uważam siebie za nikogo doskonałego...bo wciąż sie uczę...i jesli odebrałes moje słowa jako ocenę ..to byc może znaczy, że...czujesz sie winny?? Co do zaoferowania pomocy...to skąd wiesz, że nie pisze z nią prywatnie?? Czy to forum istnieje jako "targ prózności"..kto lepszy i wiecej potrafi?? Łapać za słówka i interpretowac je po swojemu każdy potrafi... Szkoda naszej energii na takie przepychanki, które nic dobrego nie wnoszą...ja szanuje Twoje zdanie...i wszystkie inne...bo każdy z nas jest inny i nasze doświadczenia determinują nasze postrzeganie życia. Tym samym każdy z nas ma swoje racje :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich...zwłaszcza tych, których czymkolwiek uraziłam..
Jedyna pewna rzeczą są zmiany
Avatar użytkownikaIzydka Kobieta
Miłość jest odpowiedzia na wsz
 
Imię: Joanna
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sty 2011, 13:20
Droga życia: 5
Zodiak: skorpion/kot
W Intencji pomagania innym nie ma nić złego , jest wręcz podstawą aby pomóc tej osobie i sobie równocześnie w myśl zasady co wysyłasz , to wraca do Ciebie.
Nie wiem ilu ludzi na ziemi może powiedzieć o sobie że są w pełni oczyszczeni i mogą pomagać z czystym sumieniem.
Jeśli byśmy tak rozpatrywali pomoc dla innych to w świetle tego ta by zanikła.
Ale jest wyjście i to bardzo proste jak i skuteczne.
Wystarczy że poprosimy żeby ta pomoc szła przez Wyższe Ja , Nadświadomość i Opiekuna danej osoby i była w zgodzie z jej najwyższym dobrem i zaistnieje, mało tego , zostanie przez nich zwielokrotniona, bo tak działa prawo Boskie.
Jeśli mamy połączenie z WJ to pomoc jest zwielokrotniana do 20 razy dla nas , a jeśli mamy intencje pomagania innym to o wiele więcej.
Jak nie mamy jeszcze stałego łącza z WJ to współpracujemy z Opiekunem i możemy pomagać bez jakiejkolwiek możliwości zaszkodzenia i też pomoc jest zwielokrotniana.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24
Wystarczy że poprosimy żeby ta pomoc szła przez Wyższe Ja , Nadświadomość i Opiekuna danej osoby i była w zgodzie z jej najwyższym dobrem i zaistnieje, mało tego , zostanie przez nich zwielokrotniona, bo tak działa prawo Boskie


:lol: Które prawo, którego boga i opiekuna i w czyje piórka ubranych?
Podstawowym i najistoniejszym prawem Wszechświata jest prawo wolnej woli i nieingerencji.

Jeśli mamy połączenie z WJ to pomoc jest zwielokrotniana do 20 razy dla nas , a jeśli mamy intencje pomagania innym to o wiele więcej.


Rozumiem, że dzięki połączeniu, wielokrotności, dobrej woli i chęci niesienia pomocy zawdzięczasz obszerny topik skarg i zażaleń zniewolonych energetycznie, na innym forum :P

Jak nie mamy jeszcze stałego łącza z WJ to współpracujemy z Opiekunem i możemy pomagać bez jakiejkolwiek możliwości zaszkodzenia i też pomoc jest zwielokrotniana.


Mam stałe łącze. Internetowe :D W zupełności mi wystarczy do piętnowania szarlatanów niewolących energię wolnych, wierzących w dobre intencje ludzi, doprowadzających ich życie i zdrowie do ruiny.
Avatar użytkownikaAniszai Kobieta
nigdziebądź
 
Imię: Anna
Posty: 149
Dołączył(a): 13 lis 2010, 14:52
Droga życia: 1
nikt z nas , zwłaszcza na początku nie ma "czystych intencji" choć wydaje mu sie, że tak jest


Czy to aż takie trudne?
Jeśli rozumiesz prawo, że "życzenie komuś dobrze" już samo w sobie może wpłynąć na niego pozytywnie i w związku z tym życzysz (modlisz się, prosisz z wiarą, jak zwał tak zwał) poprawy zdrowia czy uzdrowienia duszy to intencja jest jak najbardziej "czysta".
Oczywiście jeśli ktoś jest Ci obojętny i stanowi pole doświadczalne mające podbudować Twoje EGO, bądź po prostu robisz to dla pieniędzy, to wówczas nie zadziała to z trwałym pozytywnym skutkiem.
Niemniej pierwszy przypadek z pewnością nie jest trudny w realizacji, że tak to ujmę i "czyste intencje" są bez problemu i jak najbardziej osiągalne.
Avatar użytkownikaletni.deszczyk Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sty 2011, 01:32
Zodiak: Waga
Każdy ma swoją metodę..ja cokolwiek robię...robię nie tylko za zgodą Duszy...ale też przede wszystkim Stwórcy. I tym samym unikam zaszkodzenia komukolwiek... Natomiast skoro jesteśmy na ziemi...to znaczy, że mamy co nieco jeszcze do przerobienia....i tym samym lekcje które dostajemy sprawiają, że mamy szanse wzrastać...lub kręcić się w kółko.. i powtarzać je w nieskończoność. I dopóki pracujemy z poziomu ego a nie Duszy...to nasze intencje...mogą byc różne :)
Jedyna pewna rzeczą są zmiany
Avatar użytkownikaIzydka Kobieta
Miłość jest odpowiedzia na wsz
 
Imię: Joanna
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sty 2011, 13:20
Droga życia: 5
Zodiak: skorpion/kot
Natomiast skoro jesteśmy na ziemi...to znaczy, że mamy co nieco jeszcze do przerobienia....i tym samym lekcje które dostajemy sprawiają, że mamy szanse wzrastać...lub kręcić się w kółko..


Hmm... Skąd takie przekonanie? Karma jest nie tylko manipulacją, ale i iluzją.
Avatar użytkownikaAniszai Kobieta
nigdziebądź
 
Imię: Anna
Posty: 149
Dołączył(a): 13 lis 2010, 14:52
Droga życia: 1
Aniszai - podpis miażdzy :D


Chcę tylko ostrzec
Nie zawsze Twoje uczucie dobrze życzenia, i posyłana energia nawet bardzo 'dobra' i dojdzie do celu niezauważona i wykona dobrą robotę - może być odwrotnie z racji tego, że druga osoba podświadomie lub nie, jest odbiornikiem jej, a to samo w sobie świadczy o konieczności filtracji i zbadania -> podświadomego lub nie, więc...
Twoja miłość może być daleka od miłości którą uważasz za wszystkoleczącą..
Najlepszą miłością jest danie przestrzeni

Natomiast jeśli ktoś czegoś oczekuje i ty czegoś oczekujesz.. można się bawić czemu nie.. :D
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
nieważne jak to nazywamy...czy karmą...czy zbieraniem tego co posiejemy...tak czy tak nasze myśli , słowa i czyny są energią o najrózniejszej polaryzacji..i stwarzaja każdemu taki swiat..takie okoliczności, które najbardziej z nim harmonizują.. podobne przyciąga podobne...więc wystarczy przyglądnąć się sobie...swojej sytuacji.....sytuacjom i ludziom, których napotkamy...a dowiemy się namacalnie...w jakich energiach jesteśmy. Prawdą jest, że gdyby każdy pracował nad sobą i wzrastał...to wszyscy i wszystko by się zmieniało....na tą chwilę z tego co obserwuję ...zbyt wiele przyczyn osobistych problemów szuka się...u innych...zamiast u siebie
Jedyna pewna rzeczą są zmiany
Avatar użytkownikaIzydka Kobieta
Miłość jest odpowiedzia na wsz
 
Imię: Joanna
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sty 2011, 13:20
Droga życia: 5
Zodiak: skorpion/kot
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
olivii.

Jeżeli jesteś świadoma tego co chcesz zrobić, to nie jesteś w stanie nikomu zaszkodzić. Gdyby nawet, ktokolwiek próbował szkodzić, to taka osoba musi wiedzieć, że przede wszystkim szkodzi sama sobie.

Czy wiesz o co pytasz? Czy masz pojęcie o jakiej energij mówisz? Jak chcesz innym pomóc, jeżeli nie znasz podstaw w tym czego zamierzasz się podjąć.

Jeżeli chcesz uzdrowić organ u chorej osoby, to w jaki sposób masz przedtem uzdrawiać to coś u siebie? Może coś tu poplątałem, ale tak z tego twojego posta wywnioskowałem.

Czy masz pojęcie, co to jest Uniwersalna Energia?
Avatar użytkownikaahtmar Mężczyzna
 
Imię: Jan
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lut 2011, 13:41
Droga życia: 9
Zodiak: Panna
Polecam ksiązkę mistrza Cho Kok Sui - Cuda udrawiania pranicznego.
Wcale nie trzeba być super oswieconym mistrzem reiki czy niewiadomo kim, by móc uzdrawiać. Moze to się odbywać własnie dzięki przesyłaniu energii uniwersalnej od czakry korony przez dłonie.
W każdym razie, pacjent sam moze nieswiadomie blokować uzdrowienie, trzymając się kurczowo, czasami nieswiadomie, blokad które go do tego schorzenia doprowadziły.
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron