Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.
Poł roku temu zaopatrzyłem się w wahadełko, kilka dni po zakupie zapadło się pod ziemię.
Pisałem na forum czy ktoś mogłby swoim wahadełkiem znależć moje, ale bez odzewu. :D
toteż mam zapytanie - jak po domowemu zrobić wahadełko ? robił ktoś coś kiedyś ?
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
15-20 centymetrowy kawałek cienkiego sznurka lub grubej nici zawiązać na jakimkolwiek małym ciężarku tak, aby przy obracaniu ciężarek ten nie wprowadzał dodatkowych, pobocznych ruchów. Za przykład weź sobie pion murarski. Gotowe wahadełka z mosiądzu, drewna lub różnych kamieni można kupić już od około 10-15 złotych.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
A czy jeśli nie mam tego pionu, to może być koncówka nie ze szpiczastym zakonczeniem? Czy raczej musi być?
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Dowolne obciążenie na końcu kawałka czegoś elastycznego, wiotkiego wystarczy.
Jak pisałem w innym, podobnym wątku, ja kiedy próbowałem czy te wahadełka rzeczywiście działają, zrobiłem sobie wahadełko z nakrętki do śruby (10tki bodajże) i kawałka nitki. Działało bardzo dobrze ;P
Ale jeśli np. jesteś zwolennikiem magii ceremonialnej, to zapewne najlepsze efekty osiągniesz mając wahadełko pozłacane lub posrebrzane zawieszone na jedwabnej nici...
Warto pamiętać że najważniejsza część wahadełka nie jest trzymana w ręce, tylko w głowie...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron