Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Punkt na środku czoła

Post 11 sie 2011, 18:21

Witam. Podczas dzisiejszej medytacji (Vipassana - skupianie na oddechu), doznałem dziwnego uczucia. W czasie medytacji, poczułem na środku czoła coś jakby przykleiło mi się w tym miejscu. Było to dość mocne odczucie i towarzyszyło, aż do końca medytacji. Postanowiłem nic z tym nie robić i dalej skupiać się na oddechu. Co to mogło być? Nigdy czegoś takiego nie doznałem. Ciężko to opisać, jak wspomniałem wcześniej jakby coś mi się przykleiło tam. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
superkwasek Mężczyzna
 
Imię: Sebastian
Posty: 8
Dołączył(a): 20 lip 2011, 16:56
Droga życia: 5

Re: Punkt na środku czoła

Post 12 sie 2011, 00:32

Poczytaj o czakrach, puntach skupienia energii.
I wnioskuj, a wszystko "samo się wyjaśni".

Jednocześnie proszę innych czytelników o naprowadzanie na trop, a nie podawanie od razu rozwiązania zagadki imć sperkwaska.
Na bezpośredniej odpowiedzi sam się przejechałem niesłychanie, pamiętajmy, że na każde pytanie istnieje tyle odpowiedzi ile jest zadających je osób.

Przejście będzie trudne, za to sen wspaniały...


Avatar użytkownikaBlant Mężczyzna
Raczkujący astralny wędrowycz
 
Imię: Bartosz
Posty: 55
Dołączył(a): 06 gru 2009, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 4
Typ: 4w5 - Włóczęga
Zodiak: eu: Ryby Chiński: koza/owca

Re: Punkt na środku czoła

Post 12 sie 2011, 09:32

Dobrze, będę musiał poczytać, ale raczej to nie było 3 oko, gdyż z tego co wiem 3 oko jest lekko ponad brwiami, a ja czułem to uczucie na środku czoła. Pozdrawiam.
superkwasek Mężczyzna
 
Imię: Sebastian
Posty: 8
Dołączył(a): 20 lip 2011, 16:56
Droga życia: 5

Re: Punkt na środku czoła

Post 12 sie 2011, 10:58

Tak jak każdy człowiek ma nieco różne położenie narządów wewnętrznych tak też czakry mogą być w nieco różnych miejscach. U jednego wyżej u innego niżej :).

Też miewałam/miewam czasem to uczucie przyklejenia i co jakiś czas ten temat jest poruszany na forum :). Eksploruj to uczucie i jeśli chcesz możesz spróbować sprawić byś nie czuł się zaklejony, tylko aby ten punkt mógł swobodnie emanować :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Punkt na środku czoła

Post 14 sie 2011, 22:07

Zgodzę się tutaj z luth.
Gdzieś czytałem o tym,że trzecie oko może się znajdować na różnej wysokości, w zależności od poziomu rozwoju duchowego jaki reprezentujemy.
Osobiście miałem to uczucie nacisku, przylepienia, a czasami mrowienia w tej okolicy i wcale nie między brwiami, tylko troszeczkę wyżej. Nawet czasami i po zamknięciu oczu, gdy w pokoju jest ciemno jaśniejsze tło mam przed oczyma zamkniętymi niż otwartymi przy koncentracji.

I rację ma Blant, co do tego, że nie trzeba się wyrywać od razu z radami imperatywnymi i że to my mamy tylko rację.

Nawiązując do tego , na jakiej wysokości to odczuwasz, trzeba zwrócić uwagę na to,że to twoje osobiste doświadczenie. Powiedz teraz, jak ustosunkować się do rad i zaleceń innych osób, aby koncentrować, się na środku brwi, jak ty to odczuwasz na środku czoła? Widzisz sam, że to twoje osobiste doświadczenie i musisz wziąć własną poprawkę na ten punkt ;)
A jeśli znalazł byś kogoś, kto twierdzi,że Vispassana nie daje rezultatów( bo są i tacy), to już masz na dowód swoje osobiste doświadczenie,że to działa, co więcej ty masz tę wiedzę,że to działa, a nie tylko wiarę,że jak będziesz stosował, to ci da rezultaty, bo już je odczuwasz, hehe ;)

Pozdrawiam.
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk

Re: Punkt na środku czoła

Post 14 sie 2011, 22:10

Osho w swej książce,, Trzecie oko" twierdzi,że zamykając fizyczne oczy już blokujemy wypływ energii z ciała, a jak jeszcze byśmy zamknęli wszystkie otwory ciała, i skupili się na trzecim oku, to energia może tą drogą wystrzelić :)
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk

Re: Punkt na środku czoła

Post 16 sie 2011, 13:28

Moje pierwsze skojarzenie to też było "trzecie oko". Mój znajomy miał podobne odczucie, też dokładnie na środku czoła. Ciekawe.
kasztanowa Kobieta
 
Imię: Halinka
Posty: 9
Dołączył(a): 15 sie 2011, 15:26
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Punkt na środku czoła

Post 01 maja 2012, 11:14

Zmiennokształtni szamani z Mezoameryki odkryli z ponad 600 punktów skupienia uwagi.

Tak zwane trzecie oko jest tylko jednym z nich. Co z punktem siedliska duszy na karku, zbiornikami świadomości/uwagi pod "dachem" jamy ustnej i w rękach które mogą zostać użyte podczas śnienia (wystarczy zaczerpnąć z tych zbiorników podczas śnienia by utrzymać sny na dłużej), i wieloma innymi punktami uwagi?

W ogóle, czym jest czakra. Też biologiczne serce nie znajduje się dokładnie w środku, tylko w środku i kawałek lekko na lewej stronie. Punkty skupienia uwagi mogą się różnić pomiędzy kulturami i wierzeniami.
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron