Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Pewne Spostrzeżenie.

Post 03 gru 2010, 09:42

Witam wszystkich czytelników

Chciałbym się podzielić "moimi" spostrzeżeniami w pewnych tematach.
Ostatnimi czasy bardzo dużo poświęciłem uwagi i energii na próbę nawiązania rzeczywistej łączności z tzw. "siłami wyższymi".
Wiele prób spełzło na niczym, i szczerze mówiąc byłem lekko rozczarowany.
Większość moich medytacji polegało na obserwacji telepatycznej łączności (głównie podświadomej) z innymi osobami. Jako anegdotę chciałbym przytoczyć pewne spostrzeżenie, które doskwierało mi jako nastolatkowi. Mianowicie nie byłem sobie w stanie wytłumaczyć dlaczego moja uwaga mimowolnie wędruje do innych osób (w momentach np. samotności).

Teraz chciałbym wam przedstawić pewną koncepcję, która urodziła się w mym umyśle i uważam, iż jestem w stanie ją zwerbalizować.

Pierwsza warstwa leżąca ponad stanem 'ego' jest: transpersonalna ominosobowość będąca syntezą całego ludzkiego i planetarnego doświadczenia na przestrzeni czasu. Ta istota jest inteligentna i odczuwająca. My jako jednostki mamy pełną łączność z tą istotną w każdym momencie naszego doświadczenia. Jednakże jest pewien warunek, który decyduje o klarowności naszego połączenia. Pozwólcie szanowni czytelnicy, na przytoczenie pewnej metafory. Ta omni osobowość jest świadomym "twardym dyskiem" planety (jeśli nie jest to za szerokie określenie). Zarządza ona danymi zgranymi na ten dysk. My jako ludzie jesteśmy zobligowani do przegrywania naszych doświadczeń na ten dysk. Często niejednokrotnie się tak zdarza iż nasze doświadczenia nazywane potocznie "traumatycznymi" są izolowane i chowane w głąb jaźni. Te doświadczenia oddzielają nas od transpersonalnej omiosobowości, która jest łączą sumą wszystkich doświadczeń. Zamiast na bieżąco wgrywać na wspólny dysk te doświadczenia, my spychamy je poza krańce świadomości, a wielki brat czeka nieraz aż do śmierci aż zostaną one wgrane na "wspólny dysk".

Nasza rola polegać może na umiejętności wejścia w obszary "traumatyczne" ludzi nasz otaczających i wyłuskanie esencji doświadczeń, a następnie przekazanie jej .....nazwa dowolna/ transpersonalnej ominosobowości. Co ciekawe jest to banalnie proste i często odbywające się prawie automatycznie (cnoty - szczególnie współodczuwanie wspomagają proces znacznie).

Przekaz jest prosty = dopóki nie wejdziemy na poziom postrzegania jako gatunek ludzi, dopóty nie ma co się wybierać w drogę ku poznaniu czegoś większego.


Pozdrawiam was wszystkich i ....(zakres słów się kończy)

Miłego Dnia!


ps. Zdaję sobie sprawę, iż ta kwestią była opisywana w innych przekazach, jednakże piszę ją z punktu widzenia doświadczenia.
śńjinaomek Mężczyzna
wingsmaker
 
Imię: Michał
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2010, 02:49
Droga życia: 33
Typ: 4w5
Zodiak: Skorpion

Re: Pewne Spostrzeżenie.

Post 03 gru 2010, 16:22

:) moim zdaniem ta omniosobowość wykracza poza planetę, poza formy ludzkie :) ja to odczuwam tak, że to co nazywasz omniosobowością to po prostu matryca nieskończoności, WSZYSTKO, świadomość wiecznego teraz, które jest wszystkim :).

Bo osobiście, pod ego już nie czuję w sobie ludzkości. Gdy przekopuję się pod ego, pod tożsamości zostaje czysta świadomość i ta świadomość nie jest ludzka ani żadna, ona po prostu jest :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron