Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Archetypy czyli odnaleźć siebie

Post 11 maja 2011, 17:06

Witam

Chiałem się troche dowiedzieć ogólnie o archetypach ,ich znaczeniu ogolnie o sobie.
Chciałbym się przekonać czy mam w sobie te archetypy czy nie.
Chciałbym się głownie dowiedzieć czy mogie mieć w sobie archetyp Jaźni..
Opisalem pewien sen ponizej na samym dole i nie wiem czy to archetyp Starego Medrca czy Jazni(czasem sie pokazuje podobno pod postacia Boga... a Bóg wygląda na starszego człowieka co nie?Stad wlasnie mam wahania).

Archetyp Animy-chyba tak bo z tego co pamietam mialem sen pol swiadomy z czarownica ktorej sie balem a wlasnie Anima pod postacia czarownicy jest negatywna, mialem też inny ale nie taki jak pierwszy a wczesniej(znacznie) to zdazylo mi sie zakochac w kobiecie ze snu.Mam coś z kobiety jesłi chodzi o ciało i o psychike jak np. delikatna skóra-ciało czy wrażliwość emocjonalna-psychika.
Archetyp Cienia-Podczas dwóch snów go zobaczyłem pierwsza reakcja była taka że ogarniał mnie strach a cień kucał na dachu patrząc z góry na mnie...sprawiał wrażenie silnego.W sumie to troche nie typowy cień chocby temu ze normalne cienie z tego co opisuja to taka nie konkretna forma albo jak tez slyszalem czlowiek z czarnymi oczami... a mój wygladal tak dokladnie,mrocznie po prostu taka bestia.Ale ruchy miał nie naturalne i to się zgadza.
Archetyp matki natury-hmm raczej to wykluczam aczkolwiek lubie bardzo nature.
Archetyp Starca/Jaźni-Tu właśnie nie wiem.. miałem sen znow taki nie w pełni świadomy.Widziałem po prostu jak potężna osoba która miała białe włosy na głowie ale troche nie wskazywło na typowego starca chodzby za jego budowę ciała.
Gdy sobię szedł mnie przytłaczała jego enrgia.. strach to nie był raczej szok.Był ubrany w skromną szate biała... a ogolnie krajobraz byl jasny,biały,czysty można powiedzieć że z leksza świetlisy nie tak jak przy snie z cieniem gdzie słonce zachodziło i bylo juz lekko ciemno.
http://www.zgapa.pl/...tine_Chapel.png

Wyglądał na podobnego a może był taki sam jak Bóg na tym obrazku...

Powiedzcie mi czy to normalne czy jak?
Napiszcie jak sie porozumiec z tymi archetypami.. jak zjednosczyc i wszystko co mozem i sie przydać.
Wiem ze sam musze do tego dojsc ale lekka pomoc sie przyda.
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby
Przeczytałem kilka Jungowskich książek i nadal nie wiem do konca, czym jest archetyp. Wydaje mi sie jednak, że każdy ma te archetypy...tylko kwestia ich zrozumienia i zasymilowania. Każdy ma potencjalnie archetyp jazni. Są one związane z energią i np schizofrenia jest traktowana jako owładnięcie przez archetypy, treści archetypowe. To że ty cos tam widziałeś i coś tam sobie pomyślisz, czy zinterpretujesz to nie wiem czy jest takie istotne. Obrazy nie mają znaczenia i nie ma znaczenia obróbka intelektualna. Archetyp sie czuje i to uczucie możesz zawrzeć w obrazie, ale chyba nie odwrotnie.
2Jacks Mężczyzna
 
Posty: 111
Dołączył(a): 15 lis 2010, 15:57
Ja znów uważam że sny to klucz do nas samych.
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby
MysticZibit napisał(a):Ja znów uważam że sny to klucz do nas samych.

Owszem, hej sami sobie generujemy sen. W dodatku podczas snu, mamy oobe, tyle że nieświadome.
Wyjaśnij, jak rozumiesz pojecie "archetypy?"
http://www.instytutnoble.pl/ - Rozwój świadomości.
Rillas Mężczyzna
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 wrz 2010, 22:52
Typ: parzystokopytne

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron