- czyli MY. Przedstaw się, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem. Nasze autobiografie, zainteresowania i wszystko inne.

Post 05 cze 2006, 21:09

Nightwalker napisał(a):
tabi napisał(a):Bo teg czego nie ma w pismie, wymyslili ludzie i jest to klamstwem, wiec powinno byc odrzucone.
A jesli masz jakies niezbite dowody to prosze podaj je.


Na jjakiej podstawie uznajesz prawdomówność Biblii?

tabi napisał(a):Jestes Nightwalker totalnie dziwny i pozbawiony wiary, i wciąz nie wiem na jakich podstwach myslisz ze biblia klamie, wirzysz wogole w istnienie Boga?


Na jakiej podstawię uważam, że kłamie? Bo nie widze podstaw, by uważać że mówi prawdę. Uważam że Biblia kłamie z racji sprzeczności zawartej w niej, sprzeczności z pewnymi uznanymi faktami, ludzi i czasu w jakim została pisana itd.

W boga nie wierzę, nikt nie podał na jego istnienie dowodów i arumentów. Co się tyczy boga, i prawd pisanych (Biblii) - trzeba udowodnić istnienie czegoś, a nie nieistnienie, gdyż od tego zwykle wychodzimy.

w takim razie nie mam o czym z tobą gadać, skoro jestes czlowiekiem bez wiary.
moze uwierzysz mi w to co mowie do ciebie jak przeczytasz *piekna strone zła* przynajmniej po to ja przczytaj zeby zobaczyc jakie losy miala ta dziewczyna i dlaczego zrezygnowala, nie mowie ze ty tez to musisz robic, ale przecztaj prosze :)
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 05 cze 2006, 21:13

Ngawang napisał(a):
tabi napisał(a):Bo teg czego nie ma w pismie, wymyslili ludzie i jest to klamstwem, wiec powinno byc odrzucone.


moge sie mylic, ale wydaje mi sie ze w bibli jest mowa o plaskiej ziemi. ale podkreslam ze moge si mylic (nie wiem gdzie o tym czytalem, czy w samej bibli czy gdzies indziej)

wiec sie mylisz, ja nic takiego nie wyczytalem :P

Juz tak ironicznie sie zapytam... czy czytales cos o dinozaurach w biblii, czy to znaczy ze ich nie bylo i sa mitem? Czy jesli by teraz odkryli ze istnialy dinozaury to bys powiedzial ze to nieprawda?

Doslownie nie bylo uzyte slowo dinozaur, ale bylo o nich pisane :)


To z tymi mistrzami to wyczytales na tym forum? Bo ja pierwsze slysze
co powiedz na to: http://forum.przebudzenie.net/viewforum.php?f=13

i jedynym dowodem nie beda demony :)
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 05 cze 2006, 21:34

No i czy gdzies, ktos pisal o tym ze podczas medytacji wyobraza sobie Jezuza albo innego mistrza? Czytaj dokladniej cudze posty.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 05 cze 2006, 21:43

Wypowiem się jedynie przy okazji kwestii, którą poruszył Ngawang.

W Apokalipsie św. Jana można przeczytać: "Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi" - hebrajczycy wierzyli że ziemia jest płaską kwadratową tarczą, być może wiec stąd taki wniosek.

U Izajasza natomiast (P 11,12) jest mowa o krańcach "I podniesie sygnał dla narodów, i zgromadzi rozrzuconych z Izraela; i rozproszonych z Judy zbierze z czterech krańców ziemi." Można to oczywiście uznać za pewną przenośnię, zdanie to jednak nabiera innego znaczenia kiedy porównamy to z wierzeniami żydów.

tabi, jeżeli jedynym kryterium oceny człowieka dla ciebie jest jego wiara, to dziękuję za takie podejście. :P Nie widze sensu dyskutowania z tobą - nie podałeś jeszcze żadnego argumentu przemawiającymi za twoimi teoriami.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 05 cze 2006, 23:10

No i czy gdzies, ktos pisal o tym ze podczas medytacji wyobraza sobie Jezuza albo innego mistrza? Czytaj dokladniej cudze posty.

ty chyba tego forum nie czytasz... zapodam ci cytat z tamtego tematu:
Nauczyciel tylko uczy, mistrz - uczy i jest wzorcem do naśladowania.
Myślę, ze za mistrza można by było uznać np. Jezusa - nie był on jakimś nadludzkim towrem, tylko właśnie mistrzem, przynajmniej dla swoich uczniów.


Iluminare napisał(a):4) I jesli macie jakich mistrzów do których zwracacie sie z róznych chwilach zycia prosił bym o wypisanie ich, i moze danie jakiegoś link'a do poczytania o nim jezeli to jakaś nie za bardzo znana postać.


Jezus Chrystus.
Link: modlitwa. Kościół, który nadal działa.

Pozdrowienia

a nie mowilem ze czytalem o tym, ale wiem też jak to dziala od innych ludzi.
Schodzac na inny poziom swiadomosci, tworzysz w swojej podswiadomosci pokój, i drzwi, zza ktorych wchodzi twoj mistrz (zazwyczaj dwóch)
Za zadanie masz wyobrazic sobie swoj autorytet, kogos kogo podziwiasz, i nim bedzie twoj mistrz. Wtedy ludzie tworza sobie rozne postacie, czasem jest to własnie Jezus.

Nightwalker:
nie podałeś jeszcze żadnego argumentu przemawiającymi za twoimi teoriami

podalem wiele, ale w mi nie wierzycie, albo jak juz wyjasnie cos w czym racji nie mieliscie to nie odpowiedacie dalej/ nie zaprzeczacie.

a dobrze ze poruszyles temat apokalpisy, moge zalozyc temat? osobny i wytlumaczyc ci/wam pare rzeczy na jej temat (nie ma to nic wspolnego z okultyzmem).
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 05 cze 2006, 23:41

tabi napisał(a):ty chyba tego forum nie czytasz... zapodam ci cytat z tamtego tematu:
Cytat:
Nauczyciel tylko uczy, mistrz - uczy i jest wzorcem do naśladowania.
Myślę, ze za mistrza można by było uznać np. Jezusa - nie był on jakimś nadludzkim towrem, tylko właśnie mistrzem, przynajmniej dla swoich uczniów.

heh... tylko ze nikt nie pisal o wyobrazaniu sobie owej postaci podczas medytacji, wchodzeniu w wyzszy stan swiadomosci, bo taki podales zarzut... Probujesz mi cos uswiadomic czego nie bylo... Nie wiem po co przytoczyles ten cytat.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 cze 2006, 02:26

spodobalo mi sie stwierdzenie o dinozaurach, podasz jakis cytat, ze była o nich mowa?? bo NW to się chociaż "wyslilił"... cos mi się wydaje Tabi, ze Bibii nie czytałes ;)
ja też nie jestem wierząca. To znaczy, że jestem zła? Co mają w sobie ludzie niewierzący w Boga, że ich odrzucasz? Boisz się, że Cię "przeciągną" na swoja stronę czy jak?
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 cze 2006, 16:10

Buuuu Morphia zostaniesz za to spalona na stosie, i nabita na pal :D A tak na serio to myśle, ze każdy ma prawo wierzyć (lub nie) w to co mu się podoba, a osoby negujące prawdziwość jego wierzeń, czy wyśmiewające daną wiare, są po prostu ograniczone i nie wiedzą jaka jest istota wiary ;)
p.s. Witaj Tabi w zacnym przebudzonym gronie :)
pozdrawiam ]]]:->
" A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K. ~~~~ Parafia święto-pieprzniętych rogalików z dżemem :P - Monty Python
Avatar użytkownikaBoldgrim Mężczyzna
warchoł
 
Imię: Ukasz
Posty: 46
Dołączył(a): 04 gru 2005, 01:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Droga życia: 11
Typ: 4w3
Zodiak: Baran

Post 06 cze 2006, 17:58

tabi napisał(a):a dobrze ze poruszyles temat apokalpisy, moge zalozyc temat? osobny i wytlumaczyc ci/wam pare rzeczy na jej temat (nie ma to nic wspolnego z okultyzmem).

Załóż załóż ja tez mam taka niby ciekawostke małą ale bardzo duzo zmienia :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 cze 2006, 22:58

heh... tylko ze nikt nie pisal o wyobrazaniu sobie owej postaci podczas medytacji, wchodzeniu w wyzszy stan swiadomosci, bo taki podales zarzut... Probujesz mi cos uswiadomic czego nie bylo... Nie wiem po co przytoczyles ten cytat.

wie ze nikt o tym tu na forum nie mowil, ale wiem od paru ludzi i z ksiazki *piekna strona zla* ze tak wlasnie jest :)

spodobalo mi sie stwierdzenie o dinozaurach, podasz jakis cytat, ze była o nich mowa?? bo NW to się chociaż "wyslilił"... cos mi się wydaje Tabi, ze Bibii nie czytałes
ja też nie jestem wierząca. To znaczy, że jestem zła? Co mają w sobie ludzie niewierzący w Boga, że ich odrzucasz? Boisz się, że Cię "przeciągną" na swoja stronę czy jak?


Jest napisane ze Bóg na poczatku jak swiat stworzyl, stworzyl zwierzęta i potwory.
Te potwory to mogly byc wlasnie dinozaury, ale to tylko taka hipoteza.

To znaczy, że jestem zła? Co mają w sobie ludzie niewierzący w Boga, że ich odrzucasz? Boisz się, że Cię "przeciągną" na swoja stronę czy jak?

Tego akurat sie nie boje, bo nikomu raczej by sie to nie udalo.
Odrzucam ich, bo odurodzenia wierze w Boga i uczono mnie o nim, jest on dla mnie stwórcą i kims bez kogo zycia by nie bylo, wiec ludzie nie wierzący w Boga albo wierzący w innego są dla mnie nikim.


Załóż załóż ja tez mam taka niby ciekawostke małą ale bardzo duzo zmienia

oki, zaloze jak bede miec czas podyskutowac i na pisac o tym, bo narazie zbyt duzo czasu na pisanie nie mam, konczy sie rok szkolny i mam dzien zawalony nauką :)
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 06 cze 2006, 23:20

Ehhh Tabi to co powiedziałeś raczej mądre nie było, a dla niektórych nawet obraźliwe... :roll: "ludzie nie wierzący w Boga albo wierzący w innego są dla mnie nikim. " Czy według Ciebie Jezus nauczał, aby wyznawców innych religii nienawidzić, tępić i uważać za gorszych? W taki sposób masz okazywać miłość, która jest podstawą wiary? A może wiara dla Ciebie to po prostu odwalanie formułek z pamięci i nic więcej? Zastanów się człowieku co piszesz, bo możesz bezmyślnie obrazić czyjeś uczucia :twisted: :angryfire:
pozdro

[tabi dostaje ostrzeżenie - Nazcain]
" A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K. ~~~~ Parafia święto-pieprzniętych rogalików z dżemem :P - Monty Python
Avatar użytkownikaBoldgrim Mężczyzna
warchoł
 
Imię: Ukasz
Posty: 46
Dołączył(a): 04 gru 2005, 01:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Droga życia: 11
Typ: 4w3
Zodiak: Baran

Post 07 cze 2006, 14:20

moze faktycznie zle sie wrazilem mowiać *nikim* bo spotykam wileu ludzi nie wierzacych, i lubie ich za inne rzeczy.
Ale to moje zdanie, i no nie wiem czy jest obrazliwe, mam prawo sadzic co sadze.
nie wiedzialem dokladnie co napisac, jak okreslic slowo, gdy mowilem ze, ludzie nie wierzący w Boga albo wierzący w innego są dla mnie nikim, moze inaczej, sa dla mnie osobami zwiedzonymi i nikim specjalnym, bo nic madrego raczej mi nie powiedza.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 07 cze 2006, 15:27

tabi napisał(a):sa dla mnie osobami zwiedzonymi i nikim specjalnym, bo nic madrego raczej mi nie powiedza.


no roflt lolem pogania
XD
respect.

Czy czujesz sie oświecony? Masz 15 lat i uważasz, że jesteś inteligentnym człowiekiem, ktory dzięki ślepiej wierze wie o świecie wszystko. Życie Cie zweryfikuje... życze owocnych lotów.

Koniec mojej z Tobą rozmowy.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 07 cze 2006, 18:53

Wiesz tABI... to juz kolejny minus...
Ale do tematu:
Czy osoba wierzaca, zyjaca jak "Bog nakazal" i niewierzaca ktora tak samo zyje jest gorsza? Ma mniejsze szanse i wzgledy u "Boga"? (Dodam ze do smierci sie nie nawroci gdyz posiada inny system przekonan co do zycia po smierci inny system przekonan religijnych)

P.S. Pierwsze slysze zeby przekonania religijne byly odzwierciedleniem madrosci i wiedzy. Chociaz... z drugiej strony... w twoim przypadku chyba sie troche sprawdza :D
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 07 cze 2006, 21:46

Tabi jestem jak najbardziej wierzący, ale zrozum to... wiara w Boga nie równa się uznawaniu Biblii za prawdę. Możesz wierzyć w co chcesz, możesz twierdzić że jeśli w Biblii niema o tym że wczoraj robiłem kupę to jej nie robiłem bo w Biblii o tym nie było. Ale proszę nie pisz, że ktoś dla kogo Biblia jest tyle samo warta co Przygody Kubusia Puchatka nie wierzy w Boga. Miliardy ludzi w niego wierzy a Biblii nie uznaje. A zresztą rób co chcesz.

tabi napisał(a):Posluchaj mnie, ja widze ze ty wierzysz ze caly ten okultyzm i ezoteryka jest dobra itd.
Ale jesli zobaczyl bys co dzialo sie z pewną osobą ktora zaczela rezygnowac z okultyzmu, jak demony jazaczely atakowac i inne zle rzeczy przytrafiac, to moze zozumial bys wkoncu.
Dlatego polecam *piękną strone zła* czytales juz?

I kilka podobnych postow...

Jeśli dam Ci dowody, że kiedyś ktoś zabił człowieka nożem to obiecasz, że już nigdy nie pokroisz nożem chleba?

Pozdrawiam BOGA w Tobie.
"Gdy wyzwanie spotyka się z siła, rodzi się kreatywność dążenia do celu."
Avatar użytkownikaJutro Mężczyzna
whoever
 
Imię: Tomek
Posty: 48
Dołączył(a): 10 maja 2005, 21:45
Lokalizacja: poludnie
Droga życia: 3
Typ: 4w3
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Ludzie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość