Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 01:21

Hehe, no cóż, to właśnie jeden z powodów dla których ja nie usunąłem tego posta - jak napisałem wyżej, byłem ciekaw reakcji adresata, niemniej nie odmawiam racji Nazcainowi że usunął post (bo de facto to powinienem i ja zrobić dbając o nie wszczynanie potencjalnych kłótni na forum ;P )

A co do kultów itd., zazwyczaj tak jest że jeśli zbierze się grupka osób przekonanych że ich mistrz ma rację, będą go chwalić i garnąć się do jego nauk niezależnie od wszystkiego. Nawet gdyby celowo zaczął pisać głupoty choćby po to żeby udowodnić im że są głupi bo ślepo za nim podążają (zawsze mnie bawiło to co zrobił Freud zaprzeczając wszystkim swoim tezom pod koniec kariery... a jednak nadal są ludzie którzy za nimi podążają i ich używają)... Natomiast głosy sprzeciwu czy rozsądku zwykle nikną w masie pochwał starających się pchać mistrza w stronę pychy i zadufania w sobie - czy uda mu się oprzeć czy nie - inna sprawa...
Z kolei inne osoby nie zgadzające się z tym zwyczajnie przemilczą wiedząc swoje i nie chcąc wchodzić w konflikt ze zorganizowaną grupą 'uczniów'...
Ale w zasadzie to też jeden z powodów dla których napisałem niedawno posta o tym że ktoś powinien zacząć Uzulego channelingować ;P


*zaznaczam, że słowa mistrz używam celowo z małej litery, mając na myśli kogoś czyje nauki inni przyjmują.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 02:05

2jacks .. muszę przyznać, że zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią - naprawdę. Moim zdaniem masz dużo racji w tym co piszesz, przedstawiasz swoje argumenty .. jak wręcz dorosły, dojrzały człowiek .... co jest tak odmienne od zwykłego tupania nóżka i krzyczenia, że żądasz tego i tamtego -> mam nadzieję, że zauważyłeś, że następstwem tego była odpowiedz jednego z adminów wyjaśniająca motywy swojego postępowania ... admin też stworzenie Boże :P po dobroci zdziałasz więcej

A tak bardziej merytorycznie .. to zauważ, że od początku Uzuli używa takiego a nie innego języka na tym forum .. nie ma u niego wahań ... za bardzo nie wchodzę na inne fora więc nie mam kontaktu z jego postami z innych źródeł ale coś mi mówi, że i tam mówi tak samo .. tak więc wnoszę, że posługuje się takim językiem na co dzień przynajmniej w sferze forów internetowych. Po za tym jego wypowiedzi "różnią" się od naszych jedynie tym że zamiast używać utartych rzeczowników np. Ziemia ... on próbuję od razu wyjaśnić co przez to rozumie .. czyli czym ta ziemia dla niego jest.... co w tym złego?

A jeśli chodzi o to co pisze czyli wszystkie te kosmiczne tematy, to jest to co on pisze i wydaje mi się, że możesz to bez obaw kwestionować jeśli masz na to ochotę. W regulaminie jest napisane, że admini nie dzielą się IP użytkowników fora z osobami trzecimi więc szanse, że namierzy cię jakiś fanatyk uzuliego są raczej nikłe ... ale jak to mówią nikt nie może być całkowicie incognito w sieci ... więc zawsze jakaś szansa istnieje .. no szczególnie jeśli ktoś dysponuje mocami nadprzyrodzonymi :shock:

Jeśli chodzi o te rzesze otumanionych owieczek ... to myśl kategoriami, że jak by zbanować uzuliego to one zapewne poszły by za innym mesjaszem ... tak więc to trzeba zmienić owieczki a najlepiej, żeby to właśnie te owieczki zmieniły siebie :P ... hehe co jak co ale ostatnie zdanie wyszło mi całkiem "przebudzeniowo"
Bedwyr Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 50
Dołączył(a): 06 sty 2011, 01:19
Droga życia: 7
Typ: 1w2
Zodiak: rak, smok

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 03:00

Uzuli pisze o delfinach? OK. Uzuli pisze o tańcu? OK. Uzuli pisze o świecie od duchowej nie sci-fi strony? Ok. Uzuli uzywa języka jakiego używa? OK. Ludzie go słuchają? OK Ludzie go lubią? OK... Jednak ludzie tez chcą dobra dla siebie. Pisza o samorozwoju, przebudzeniu. Przecież zasada nieakceptowalności, tego co niedoświadczalne i nielogiczne to zdrowa postawa tego wszystkiego o czym ludzie tutaj piszą. Załóżmy że Uzuli ma racje. Te wszystkie istoty istnieją. Robia to co Uzuli pisze, że robią itd... absolutną i w czystej formie postawą zdroworozsądkową, "przebudzeniową" i postawą na której fundamencie możemy budować nasze życie duchowe(które tez jest forma poznania i stosunku do przeróżnych jego funkcji nam dostepnych), to postawa nieprzyjęcia tego wszystkiego. Nieprzyjecia i akceptacji tego stanu i własnych ewentualnych deficytów, które to deficyty na tą akceptacje nam nie pozwalają. Czyli prosto z mostu.
Patrzymy we własne serce, a nie innym w oczy. Nawet jesli to co tam jest, pod jakimś kontem jest nieprzystające do jakiejś grupy i tak dalej, szeroki temat... Tutaj zupełnie tego brak. To przeciez nic złego jesli Uzuli napisze o czyms co sie dzieje na innej planecie, a ktos inny uwierzy. Jednak Uzuli sili sie na inne historyjki. Do puki siedzi w swoim wyimaginowanym swiecie, to ok. Jednak on z tej w pewnym sensie zdepersonalizowanej pozycji pisze, że samobójstwo to w zasadzie dość normalna kwestia. Pisze, że to co TUTAJ uważamy na jego temat, to pranie mózgu. A gdzie indziej nie. Czyli używa tego swego hermetycznego świata i tej ułudy jaka stworzył do uwiarygadniania własnych filozofi i sądów dotyczących tego swiata i naszego życia.Uwiarygadnia je nie trescią samą w sobie, tylko bazując na emocjonalnej relacji jaka stworzył wczesniej. Na bazie takiej relacji, człowiek może odmowić oceny zdroworozsądkowej i pojśc slepo za nauczycielem.
Jesli sa osoby, łykające to co on pisze o tych światach, reinkarnacji itd... a jak wczesniej napisałem, on tworząc relacje jaka stworzył jawi sie jako nieomylny mesjasz. To nie bedzie fajnie jesli te osoby tak samo podejdą do kwestii typu samobojstwo. Nie mowie, że od razu bedą skakać z mostu. Jednak mowie, że takie nauki są z gruntu niedobre. Jesli przyjdzie koleś którego uznam za geniusza matematyki i powie że 2+5=9 to ja tego nie łykne tylko z tego powodu, że wczesniej powiedział że zna liczbe nieskonczoną. Nie znikeztalci mi rzeczywistości, tylko z tego powodu, że jest przewodnikiem przez nierzeczywistość.
Uzuli jednak pisze w miejscu gdzie wiele osób wierzy w reinkarnacje, że samobojstwo to nie jest takie złe. W zasadzie to należy mocno przewartościować zasady jakie na wpojono w tym zakresie. Oczywiscie on łaskawie jest skory do tego typu działan
To jest tak jakby tworzyć świat wyimaginowany, do którego zaprasza sie inne osoby. Pokazuje im sie, że tu sie swieci, tam jest fajnie. Tłumaczy im sie to i owo. One zafascynowane zaczynaja w ten świat wierzyć, ale w jego poznawaniu są zdane na prowadzenie sie za reke. Sa zdane na pana tego świata. Tutaj jest sedno. Tworzy sie coś co dyktuje charakter wzajemnych relacji. Ludzie piszą "wyjasnij mi to..." wyjasnij mi tamto..." i wogóle tych wyjasnien nie oceniają i z nimi nie polemizują. Rozumieją, albo nierozumieją i sa smutni i próbują zrozumieć. Tuataj tworzy sie więż i normalnym jest, że ona obowiązuje także w kwestiach przyziemniejszych i bardziej codziennych. To ciekawy i jednoczesnie zupelnie powszechny rys sekt. Nie mowie o sektach instytucjonalnych. Mowie tylko o relacji nauczyciel uczniowie. Fascynuje sie ludzi wyimaginowanym swiatem, oni wierzą że jest sie jakimś połbogiem któremu dostepna jest megawiedza i idą za nim także w tym swiecie. Bo czym on jest w porównaniu z tym całym majestatem. Uzuli panuje nad światopoglądem wielu ludzi z tego forum. Uzuli jest najwiekszym dobrem dla wielu ludzi z tego forum.
2Jacks Mężczyzna
 
Posty: 111
Dołączył(a): 15 lis 2010, 15:57

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 09:20

2Jacks, dobry post!
2Jacks napisał(a):[...]To jest tak jakby tworzyć świat wyimaginowany, do którego zaprasza sie inne osoby. Pokazuje im sie, że tu sie swieci, tam jest fajnie. Tłumaczy im sie to i owo. One zafascynowane zaczynaja w ten świat wierzyć, ale w jego poznawaniu są zdane na prowadzenie sie za reke.[...]

Pięknie zdefiniowałeś "religię" :) Jednak rozwój duchowy nie ma nic wspólnego z religią. W duchowości każdy jest panem tylko SAMEGO SIEBIE ;)

Pozdrawiam we wtorek :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 09:44

Wydaje mi się, że ty myślisz w kategoriach, że na świecie jest uzuli .. i już...że to on jeden pisze w ten sposób o tych tematach, a tak się składa, że są setki ludzi którzy działają na o wiele większą skalę niż odłamek internetu.

Wydają oni książki, filmy piszą referaty....i duża część z nich zgadza się ze sobą w tym co mówi. Trochę to naciągane ale można by założyć, że uzuli nic tam "sam" nie wie tylko za każdym razem cytuje jakiegoś innego kogoś, ale jeśli nawet to jakie to ma znaczenie? Czy to on, tekst z książki czy też może pisze on to co mu babcia podpowiada...wszystko sprowadza się do tego, że po twojej stronie dochodzi jakaś informacja i albo ją przyjmiesz ale odrzucisz i tyle .. i są ludzie tutaj co ją przyjmują i są ludzie co nie przyjmują.

Piszesz, że nikt z nim nie polemizuje.. tylko jak ty sobie to wyobrażasz? Dlaczego ty z nim nie polemizujesz skoro myślisz, że jest on w błędzie? Tylko nie w sposób atakowania jego formy, wypowiedzi .. robienia żartów tylko tak normalnie zgodnie z zasadami forum.

Jednak on z tej w pewnym sensie zdepersonalizowanej pozycji pisze, że samobójstwo to w zasadzie dość normalna kwestia.

no i co z tego, że on tak pisze? A tak serio to samobójstwo jest czymś obcym i nie znanym, przynajmniej dzisiejszym ludziom? Nigdy nie spotkałeś się z kimś nawet z dalszego otoczenia kto je popełnił? dla ogółu populacji która liczy miliony normalnym jest, że zdarzy się samobójca .. i tyle. Ale z twego cytatu wnoszę, że nie zachęcał do jego popełniania?

Podsumowując przestań się użalać nad osobą uzuliego jego wpływu na środowisko itp. bo fora nie od tego są.. fora są od tego żeby prowadzić rozmowę ... i chyba nie zarzucasz uzuliemu, że ją prowadzi? swoim językiem .. ze swoimi wierzeniami czy też świato-poglądem ale prowadzi...więcej dystansu.
Bedwyr Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 50
Dołączył(a): 06 sty 2011, 01:19
Droga życia: 7
Typ: 1w2
Zodiak: rak, smok

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 11:57

2Jacks napisał(a):Nikt nie wie o czym to wszystko jest i nikt nie ma mozliwości potwierdzenia tych rewelacji. Spodziewałbym sie choc odrobinke sprzeciwu, sceptycyzmu, przekory, podejrzliwości, itd...

Uzuliego zostawiłbym w spokoju. Może wyrażać własne zdanie jak każdy inny, a że ktoś ze znanych czy nieznanych sobie powodów pragnie go dopytywać o każdy szczegół jego wiedzy, niech to robi - wolna wola. :) Tak czy inaczej, zgadzam się z Tobą 2Jacks, pomijając te przytyki w stronę innych użytkowników. Ja traktuję forum trochę jak wszechświat: pozwólmy ludziom być tymi, kim chcą być, rozwijać się w sposób, w jaki tego pragną, lub w jaki im się wydaje, że powinni.

Dlaczego więc tak bardzo naciskam ciągle na sceptycyzm, mając wrażenie czasami, że jestem jakimś moralizatorem tutaj, jak Lao-Tzy czy któryś z chrześcijańskich świętych, i widząc, że prawie nikt nie wie o co mi chodzi? Bo wydaje mi się, że w pewnym momencie, aby być rzeczywiście sobą, trzeba ograniczyć beztroskie, ale naiwne otwarcie na informacje zewnętrzne; mówiąc wprost - ufać sobie, mniej innym, opierać się na sobie. Albo mówiąc wprost: być sobą, a nie innymi. Jednak jeśli ktoś tego nie rozumie, i tak nie zrozumie - gorzej będzie, jeśli będzie coś robił wbrew swojemu zrozumieniu, dopóki nie doświadczy skutków przeciwstawnego ekstremum. Stąd 2Jacks, rozumiem bardzo dobrze Twoją troskę, ale wydaje mi się, że tracisz tylko czas, próbując ostrzegać innych - nikt nie lubi ostrzeżeń przed tym, co wydaje mu/jej się "świętym graalem". ;)

2Jacks napisał(a):Jest tylko zachwyt, uwielbienie, symaptia, chyba jakas forma zrozumienia, chęć absolutnie bezkrytycznego przyswajania nauk. Wyczuwalny jest wręcz żal u niektórych, że nie są w stanie wszystkiego pojąć.

Nazywa się taką postawę "typem magicznym".

Podsumowałbym całą wypowiedź cytatem z mojej stopki:

to celebrate everyone's uniqueness

A wówczas świat staje się znacznie bogatszy - bogatszy o to, co do tej pory odrzucaliśmy, oraz o to, co przez igonrancję nie dostrzegliśmy jeszcze. ;)

P.S. Nie oceniałbym kogokolwiek tylko po tym, co widać na pierwszy rzut oka we wpływie na innych ludzi. Preferuję postawę 'przeczekania'. Popatrzałbym zatem na Uzuliego czy kogolwiek innego, do którego czynisz aluzje, jako ciekawy wpływ w naszym świecie, który - jeśli pozwoli mu się na wyrażanie siebie na swój własny sposób - z czasem ujawni szerszy oddźwięk, i to niekoneicze bezpośrednio. Warto pozwolić innym być sobą. ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 22 mar 2011, 16:07

opowiesci Uzuli to sprawnie wymyslone bajeczki... 8) ( troche nauki i abstrakcyjny kosmiczny belkot )
gdyby to co on pisze bylo rzeczywiscie takie wazne ... to docieralby do wiekszej ilosci ludzi... a nie tylko do tej garstki roznych forumowiczow ktorzy w przekroju wszystkich ludzi na calej kuli ziemskiej sa nic nie znaczaca liczba... no ale fajnie jest np poczuc sie wyroznionym przez mistrza... 8)
chociaz dla mnie np nie bo to juz jest jakiegos rodzaju manipulacja ...( ktora pozwala na wieksze lykanie dalszego belkotu bez glebszego zastanowienia ) ego tez ladnie podrosnie wtedy zawsze... xd

ale kto chce byc manipulowany przez mistrza i przez samego siebie przy okazji... bo oszukiwanie siebie samego jest manipulacja na samym sobie ... to droga wolna przeciez ... niektorzy po jakims czasie potrafia sie z tego obudzic inni nie... :wink:

ja osobiscie wole juz poogladac smerfy i gargamela ( gada xd ) z klakierem... :lol:

2Jacks zabardzo sie chyba spinasz... ;)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 23 mar 2011, 16:33

A czy jest ktoś, kto ma absolutną rację co do wszystkiego? :roll:

Zanim się zacznie przyjmować czyjeś wywody, należy przedtem zadać sobie to pytanie. :)
To może ochronić przed manipulacją. :D
Ostatnio edytowano 23 mar 2011, 17:11 przez misterix, łącznie edytowano 1 raz
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 23 mar 2011, 17:07

Jest...

MY wszyscy...

Ja Jeden dla Siebie Samego...


...Bo wszystko to kwestia wyboru z wszystkiego. 8)
http://www.youtube.com/watch?v=b1VpyER3 ... re=related

Na jaką Kulkę chcesz poświęcić Swą uwagę? Ty też jesteś kulką...
http://www.sam-jestemjakijestem-mas.blogspot.com
Avatar użytkownikaSAM
Niema NIC Smiejszego....
 
Imię: Szczęście
Posty: 200
Dołączył(a): 10 sie 2010, 09:44
Droga życia: 1
Typ: bzdura
Zodiak: bzdura

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 23 mar 2011, 19:14

misterix napisał(a):A czy jest ktoś, kto ma absolutną rację co do wszystkiego? :roll:

A jest...Bóg/Stwórca/Miłość/Pierwotna Przyczyna/Wolność...jak zwał tak zwał, każdy wie o Co chodzi :)
Absolutna Racja - podoba mi się taka nazwa Boga :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 24 mar 2011, 21:49

Sinsemilla, kto ci tak powiedzial, ze Bóg/Stwórca/Miłość/Pierwotna Przyczyna/Wolność ma zawsze racje? :D A co jeśli własnie nie? :D
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 24 mar 2011, 22:00

misterix napisał(a):Sinsemilla, kto ci tak powiedzial, ze Bóg/Stwórca/Miłość/Pierwotna Przyczyna/Wolność ma zawsze racje? :D A co jeśli własnie nie? :D

Nikt mi tego nie powiedział, ja to po prostu wiem, więc piszę :)

No ale nawet, jak np. Ty uważasz, że nie ma racji (rozumiem, że można to stwierdzić w jakiś określonych sytuacjach)...to dla mnie i tak ją ma.
To zależy od podejścia i oceny określonej sytuacji :D
/chyba lekko bełkot z tego wyszedł, ale mam nadzieję choć trochę zrozumiały/

Bóg nie chce z nikim walczyć, bo i tak nikt z Nim nie wygra. 8)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 24 mar 2011, 22:09

misterix napisał(a):A czy jest ktoś, kto ma absolutną rację co do wszystkiego? :roll:

szukasz potwierdzenia odpowiedzi ktorej oczekujesz nawet jezeli nie bedzie prawdziwa ?... ;)

bedziesz to wiedzial wtedy kiedy nie bedziesz szukal potwierdzenia u nikogo... u zadnego mistrza ani u zadnej zakompleksionej pierdoły... :lol:
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 24 mar 2011, 22:34

misterix napisał(a):Sinsemilla, kto ci tak powiedzial, ze Bóg/Stwórca/Miłość/Pierwotna Przyczyna/Wolność ma zawsze racje? :D A co jeśli własnie nie? :D


To wtedy zawsze możesz spróbować go poprawić ;-)
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Gdzie jest moj post??!?!?!?

Post 24 mar 2011, 23:14

Ale wy tu pie*** prowadzicie :lol:
Avatar użytkownikanagu Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 146
Dołączył(a): 06 lis 2010, 00:10
Typ:

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron