Mentalne poszukiwania świata Wschodu i Zachodu.

Cel rozwoju duchowego

Post 17 mar 2007, 01:05

Chciałbym abyście odpowiedzieli mi na pytanie dlaczego wybraliście rozwój duchowy, medytacje, OOBE, LD, itp. Dlaczego medytujecie, bawicie się z energią i czakrami, próbujecie osiągnąć OOBE i LD. Dlaczego nie zachowujecie sie jak większośc ludzi, którzy albo nie mają pojęcia o rozwoju duchowym albo uważają to za głupie? Co Was skierowało na drogę duchową i co chcecie przez to osiągnąć?
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 17 mar 2007, 01:16

czy jesteś już szczęśliwy tu i teraz i potrafisz ten stan pogłębiać i nieprzerwanie doświadczać w pełni?
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 17 mar 2007, 01:27

Nie jestem szczęśliwy, nie potrafię... Czuję bezsens istnienia, a rozwój duchowy jest próbą odpowiedzi na pytanie o sens swojego istnienia i istnienia całego świata. Kim jestem? Dlaczego jestem? Dlaczego jestem jaki jestem? Czy to wszystko ma wogóle jakiś sens? Tego wszystkiego nie wiem, ale staram się znaleźć odpowiedź...
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Re: Cel rozwoju duchowego

Post 17 mar 2007, 09:12

Dla mnie rozwój duchowy jest zmianą mojego życia na lepsze i podnoszenia jakości życia w każdej dziedzinie. I cieszę się, bo chyba obrałem dobrą drogę, bo mi to wychodzi :D
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 17 mar 2007, 13:28

A tak jakoś wyszło, naprawdę nie wiem dla czego
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 17 mar 2007, 16:16

zaczęłam z ciekawości, można nawet powiedzieć, że z nudów wakacyjnych. Potem zauważyłam, że lepiej mi samej ze sobą. Co za tym idzie ludziom lepiej ze mną. Mogę śmiało stwierdzić, że zmieniłam się na lepsze. Potrafię wybrać to, co dla mnie dobre i umiem słuchać siebie. Zachwycają mnie rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. (wiecie, taki zachwyt, że się idzie w danym momencie, że ma sie z kim iść i do kogo). Jest lepiej, a najfajniejsze jest to, że będzie coraz lepiej :) czego i wam życzę :)

Kiedyś zadawałam sobie pytanie czemu żyję, po co, na co, dlaczego... teraz wiem, że żyje się po to, żeby żyć. :) mało odkrywcze, ale ja sobie to uświadomiłam. Mądry człowiek powiedział, że najbardziej w życiu ceni chwile kiedy się nudzi - długie wykłady w szkole, nudny seans w kinie.. wiecie czemu? bo wtedy czas wolniej leci. Wtedy życie się wydłuża. :) Szczęście można znaleźć wszędzie, nawet w nieszczęściu.

pozdrawiam!
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 17 mar 2007, 16:23

oświecenie?
rozwój duchowy mnie bardzo interesuje
tak jak ezoteryka
mam wrażenie że też się zmieniam na lepsze
Rasiak
 

Post 17 mar 2007, 21:45

Nie bawię się w LD, OOBE, energie itp. Dla mnie rozwój duchowy to pewien całokształt prowadzący do lepszego życia i lepszego zrozumienia wszystkiego - połączenie rozwoju rozumu, osobowości, samokontroli, poszerzaniu wiedzy itd.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 17 mar 2007, 22:56

A ja z kolei zaczalem od LD i OOBE, w sumie dla zabawy (bo dlaczego nie [tu nie rozumiem dlaczego niektorzy tak sie bulwersuja gdy slysza ze LD/OOBE to moze byc dla kogos swietna zabawa]), ciekawosci, poznania czegos nowego i tak juz mi zostalo, reszta jest przy okazji ;)

A poniewaz w towarzystwie exterioryzacji sa tematy pokroju RD chcac nie chcac zawsze sie cos przeczyta, potem przemysli i czasem wcieli w zycie ;) A jak jakis temat zainteresuje to i chwyce sie za ksiazke na ktora nawiasem mowiac wczesniej nawet bym nie spojzal ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 20 mar 2007, 16:07

Poszukiwanie siebie samego, poznanie swoich wlasnych oczekiwan. Tego, z czym sie czuje dobrze, a co mi przeszkadza. Jednoczesnie odciecie sie od tego, co mi przeszkadza. Poza tym, chec zmiany czegos w swoim zyciu, zmeczenie ciaglymi negatywnymi emocjami. Mam dosc umartwiania sie, dolowania i karmienia samego siebie problemami.
Niech plynie czas.
togashi Mężczyzna
 
Imię: Jacek
Posty: 19
Dołączył(a): 15 lut 2007, 22:45
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: Smok

Post 20 mar 2007, 19:25

Dlaczego nie zachowujecie sie jak większośc ludzi, którzy albo nie mają pojęcia o rozwoju duchowym albo uważają to za głupie?


Czytając to pytanie zaśmiała się cicho. Bo co to znaczy zachowywac się jak większość ludzi? Trwac w bezustannym konflikcie ze sobą, światem i innymi?...

Mnie rozwój duchowy 'dogonił' sam. Przynajmniej tak mi się wydaje - na początku, kiedy nie wiedziałam nic o LD, OOBE i tego typu sprawach, po prostu samo to przychodziło. Od zawsze interesowałam sie bardziej stroną duchowa istnienia, lecz teraz po prostu wiem o tym więcej i świadomie podążam tą drogą :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownikaAvE Kobieta
 
Imię: Ewa
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 5w4 - Obrazoburca
Zodiak: Strzelec

Post 20 mar 2007, 20:23

Bo co to znaczy zachowywac się jak większość ludzi? Trwac w bezustannym konflikcie ze sobą, światem i innymi?...

Zachowywać się jak większośc ludzi tzn. robić to co robi większość społeczeństwa, np. chodzić codziennie do pracy, coniedziela do kościoła. Robić to co robią ich rodzice, nauczyciele, przyjaciele. A osoby, które interesują się OOBE, LD, itp. nie należą do większości, ja osobiście znam tylko jedną (pozdro Jacek :) ). Także jestem ciekawy co Was skłoniło do tego aby się 'przebudzić'.
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 20 mar 2007, 20:38

Hahahaha, GoTan, a Ty nie bedziesz chodzil do pracy jak wiekszosc? :D
Ludzie z tego forum sa "normalni" :D tylko maja dodatkowo inne malo popularne zainteresowania, to wszystko. A Przebudzenie to chyba nieodpowiednie slowo ;) Bo kto tutaj powie ze jest przebudzony... ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 20 mar 2007, 20:50

GoTan napisał(a):Także jestem ciekawy co Was skłoniło do tego aby się 'przebudzić'.

Mi się spać odechciało :)


AvE napisał(a):Bo co to znaczy zachowywac się jak większość ludzi? Trwac w bezustannym konflikcie ze sobą, światem i innymi?...

Znam bardzo dużo osób 'śpiących', które są jednocześnie dużo bardziej 'przebudzone' ode mnie. Droga, którą my idziemy nie jest jedynie słuszną. Nie trzeba praktyk LD, OOBE, medytacji, żeby żyć w zgodzie ze sobą. (popatrzcie na Nightwalkera)

GoTan napisał(a):Zachowywać się jak większośc ludzi tzn. robić to co robi większość społeczeństwa, np. chodzić codziennie do pracy, coniedziela do kościoła. Robić to co robią ich rodzice, nauczyciele, przyjaciele. A osoby, które interesują się OOBE, LD, itp. nie należą do większości,


Tzn. że nie musimy chodzić do pracy bo rozwijamy się duchowo? Modlitwa w kościele, np. Ojcze Nasz bardzo ładnie oczyszcza czakrę serca i trzeciego oka. :)
Jesteśmy nadal ludźmi, RD tego nie zmieni.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 20 mar 2007, 20:59

A tak w ogole to OOBE czy LD raczej nie ma za wiele wspolnego z Rozwojem Duchowym, wiec czesc z nas o przebudzeniu to nawet nie powinna wspominac :P
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Powrót do działu „Filozofie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron