Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 19:17

Witam. Na forum jestem nowy, dopiero co się zarejestrowałem, tak więc witam i liczę na miłą współpracę z forumowiczami ;P:).
Piszę ten temat, ponieważ dzis, tak z dnia na dzień, poczułem jakąś niesamowitą więź z naturą. Zawsze ją szanowałem ale to jest coś innego, nie wiem jak to opisać, poprostu silne uczucie więzi. Stąd mam pytanie- jaką ścieżką powinienem podążać, myślałem nad neoszamanizmem ale to podobno duchy muszą wybrac człowieka a nie odwrotnie, o ezoteryce, magii itp mam jakieś tam pojęcie ale jestem jednak laikiem ;P.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc z góry, a ja zabieram się do poszerzania swojej wiedzy ;P
Herne_The_Hunter Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lut 2011, 18:27
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik, Dzik

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 19:40

Witam serdecznie:)
Nie piszę po to żeby gdzieś Cię skierować,a dlatego ,wydaje mi się ,też mam pokrewne stany,Ja to nazywam "fuzją z naturą"
Polega to na tym mniej więcej,że gdy piszę tu w naszej przestrzeni wirtualnej,a po czym muszę wyjść na dwór,to doznaję jakby przemiany,głeboko oddycham,czuję zapachy itp. i to czym zajmowałem się podczas pisania jakby znika,nie na zawsze.
Cała zmysłowość rozkwita.
Mam wtedy poczucie że w tych momentach nie mam osobowości.Czy jakiejś silnej świadomości.
Czytałem coś o tym ku przestrodze,że jeden taki co eksperymentował ze Wschodnimi technikami rozwoju(rozrostu:)) po prostu przestraszył sie tego,tych stanów,I pomyslał że opuscił go dobry Bóg-ojciec.I wrócił spowrotem do swej wiary w przekonaniu że tymi praktykami zgrzeszył.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 19:51

to miało być śmieszne?...dzięki za odp
Herne_The_Hunter Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lut 2011, 18:27
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik, Dzik

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 22:27

wiez z natura ma kazdy, tylko nie wszyscy ja czujemy :)

mniej egoizmu..
Eruanis
 

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 22:34

Eruanis napisał(a):wiez z natura ma kazdy, tylko nie wszyscy ja czujemy :)


W obecnych betonowych realiach wraz z wykrojonymi w nich skrawkach zieleni, przeciętnemu człowiekowi zazwyczaj dane jest odczuć i przypomnieć sobie tą naturę np. w kostce toaletowej o leśnym zapachu. Duch czasu : )
Sherargetu
 

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 23:06

prosto i do sedna, niestety w takich czasach nam przyszlo zyc. Zamiast sie cieszyc tym co natura nam oferuje, zwykle czuje tylko tesknote i smutek. Tak jakby dziecko od matki rozdzielili.. :)
Eruanis
 

Re: więź z Naturą

Post 18 lut 2011, 23:11

Eruanis napisał(a):Tak jakby dziecko od matki rozdzielili.. :)


Podczas wkraczania w leśną przestrzeń udało mi się relatywnie niedawno odkryć w sobie taką wewnętrzną dziecięcą radochę, skrzętnie ukrywaną za urbanistycznym zdziczeniem hermetycznego betonowego ekosystemu : )
Sherargetu
 

Re: więź z Naturą

Post 24 mar 2011, 13:40

Hej,

Chyba wiem, co czujesz...ze swojej strony moge polecic ksiazki z serii Dzwoniace Cedry...no i przebywanie w naturze jak najwiecej - skoro Cie tam tak pozytywnie ciagnie, pewnie jest po temu jakis powod, pomedytuj na lace i zobacz co bedzie :idea:

http://forum.przebudzenie.net/mistrzowie-nauka/dzwoniace-cedry-t2329.html

Pozdrawiam cieplo
Mijają dni i noce, wieki zakwitają jak kwiaty. A ty naucz się czekać. - Rabindranath Tagore.
Avatar użytkownikadanzig
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 cze 2010, 16:04
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: strzelec/smok

Re: więź z Naturą

Post 24 mar 2011, 22:57

Z samoobserwacji widze, ze nawet nieduzy, 15 minutowy kontakt z natura rozladowuje napiecia nagromadzone przez caly dzien. Warto zadbac o to minimum higieny eterycznej : )

A co do pozywnego plenerowania ... planowalam sobie takie trzasnac w ten weekend, ale pomijajac juz fakt ze bedzie padac, to dodatkowo bedzie najwieksze stezenie radioaktywnosci z japonskich oparow. Obawiac sie czy nie, oto jest pytanie ... Jak podchodzicie to kwestii ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: więź z Naturą

Post 24 mar 2011, 23:18

DzikaJezyna napisał(a):A co do pozywnego plenerowania ... planowalam sobie takie trzasnac w ten weekend, ale pomijajac juz fakt ze bedzie padac, to dodatkowo bedzie najwieksze stezenie radioaktywnosci z japonskich oparow. Obawiac sie czy nie, oto jest pytanie ... Jak podchodzicie to kwestii ?

ha :) też miałem na ten temat rozkmine dzisiaj , narazie sobie odpuszczałem(zresztą spora przerwa :oops: ) spacery ze wzlędu na to ze umnie w gda dość mocno wiatr piżdzi od 2 dni , jak się uspokoi to pośmigam n a me tereny krzako/drzewo chodne :lol:
Co do chmury radioaktywnej nie wiem czy juz jej nie ma lub tez nie odfruneła gdzies dalej , tego nie wiem ..
Avatar użytkownikanagu Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 146
Dołączył(a): 06 lis 2010, 00:10
Typ:

Re: więź z Naturą

Post 24 mar 2011, 23:38

Herne_The_Hunter napisał(a): Stąd mam pytanie- jaką ścieżką powinienem podążać, myślałem nad neoszamanizmem ale to podobno duchy muszą wybrac człowieka a nie odwrotnie


Nie wiąż się z żadnym neoszmanizmem, czarami, magiam, religiami, wyznaniami, sektami.
Czytaj zgłebjaj, polemizuj, doświadczaj, lecz nie zamykaj się na jakąś jedyną drogę.

A co do wybrania przez duchy, to i człowiek może sobie wybrać ducha, duchy do pomocy jak ma ochote i jest mu do czegoś potrzebny.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: więź z Naturą

Post 24 mar 2011, 23:56

Co do chmury radioaktywnej nie wiem czy juz jej nie ma lub tez nie odfruneła gdzies dalej , tego nie wiem ..


Wedlug moich info, od jutra do niedzieli przewiduje sie najsilniejsza radioaktywnosc nad zachodem Francji, gdzie narazie rezyduje. Zastanawiam sie czy jednak powstrzymac sie od wychodzenia bez potrzeby i nie trzasnac sobie jodku potasu... Ciekawa jestem jak silne jest ... straram sie rozszyfrowac to : http://www.irsn.fr/FR/popup/Pages/irsn- ... 9mars.aspx
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: więź z Naturą

Post 25 mar 2011, 01:18

Przecież nawet gdyby w Japonii bomba atomowa wybuchła to opad radioaktywny który by mógł dotrzeć do Europy byłby niezauważalny i porównywalny do zrobienia sobie kilku prześwietleń... A ta chmurka, rozproszona już dosyć mocno nie ma szans podnieść promieniotwórczości w żaden sensowny sposób...

A jako ciekawostkę powiem, że dowiedziono naukowo że tak na prawdę promieniowanie tła na Ziemi jest trochę za małe dla nas. Człowiek najlepiej się czuje w odrobinę zwiększonym promieniowaniu w stosunku do tego jakie jest normalnie...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: więź z Naturą

Post 25 mar 2011, 20:33

Pani Barbara - w dupę palec 8)

http://www.youtube.com/watch?v=khvMU1k1LvY
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: więź z Naturą

Post 25 mar 2011, 21:59

Til napisał(a):A jako ciekawostkę powiem, że dowiedziono naukowo że tak na prawdę promieniowanie tła na Ziemi jest trochę za małe dla nas. Człowiek najlepiej się czuje w odrobinę zwiększonym promieniowaniu w stosunku do tego jakie jest normalnie...


W sumie racja. A co do tej dawki promieniowania, to znaczy ze w najblizszych dniach to jest nawet wskazane sie wystawic na dwor ; ) ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron