Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Zeitgeist-I co dalej?

Post 05 paź 2007, 03:32

Link znalazłem na innym forum,właśnie skończyłem oglądac :shock:

Daje do myślenia :-k

http://video.google.com/videoplay?docid ... 4543719947

Film dokumentalny z polskimi napisami 1h 58min
polecam wszystkim
Avatar użytkownikaSilas Mężczyzna
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: ....
Zodiak: Lew

Post 05 paź 2007, 14:48

ten film nie chce mi się zbuforować i się zacina w pewnym momencie (chyba go ściągne). Hehe troche mnie wkurzył ten filmik. Jestem ciekawa kim jest człowiek, który mówi że religia jest zła.. (podejżewam, że jakiś amerykanin :/)

Obejżałam do momentu kiedy mówiono, że Hour to Jezus... buehe...

Później go obejżę albo wcale bo mój stan zdrowia nie pozwala mi się denerwować.
Zazwyczaj się denerwuję jak widzę głupotę ludzką.
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 05 paź 2007, 22:33

Nie dziwie się przedmuwczyni. To jest nisko budżetowy film w którym łatwo było by zostawić wiadomości podprogowe. Mmmm możliwe ze to część walki politycznej w usa. Jednak producent nie powinien w to mieszać kościoła, każdy wierzy w co chce i należy to uszanować, a przynajmiej nie krytykować publicznie. Oglądając film mozna dostać odruchówwymiotnych więc ostrzegam;) powiedział bym cosjeszcze o produceńcie ale podaruje sobie......
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 07 paź 2007, 21:49

Silas dzieki za linka zajebisty film zwlaszcza 2 i 3 czesc i nie sadze zeby ten film byl manipulacja to raczej my jestesmy manipulowani przyklad w polsce mohery placa kase rydzykowi bo ten jest biedny i wytlumacz cos takiej babie to nazwie cie szatanem albo autentyk babcia mojego kolegi po pokazaniu zdjecia z samochodem rydzyka powiedziala ze to fotomontaz i dalej sle mu pieniadze juz nie bede przytaczal rozmow z radiamaryja bo to szok.

Wracajac do filmu: Ach szkoda slow tyle ludzi zabitych dla kasy. A mi serce sie kraja jak widze nieszczescie jednego czlowieka :( Rzeczywiscie poziom nauczania zmalal strasznie w USA...
Anonim
 

Post 07 paź 2007, 22:27

Wojna była jest i będzie ludzie to rasa która sama się zniszczy. Heh pacyfizm jest sprzeciwieniem się własnej naturze ale to już raczej nie mój problem. Ja sie uśmiecham jak słyszę o następnej zbrojnej interwencji. A film jest zrobiony w sposób propagandowy i nie zaprzeczaj temu bo dobrze wiesz że mam racje, a moher to już jak wojsko wuja Adolfa idące za rydzykiem. Propagować można różne rzeczy twórca tego filmu manipuluje ludźmi w celu pokazania im jaka to wojna jest zła a pokój dobry....
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 07 paź 2007, 22:37

Jak ogladales to mozesz se sprawdzic takie rzeczy jak dym po wybuchu WTC, co wedlug rzadu bylo przyczyna zawalenia WTC jesli pozar to mozesz sprawdzic czy budynek mogl sie spalic itp. przeciez to nie problem znalesc takie informacje zwlaszcza jak znasz angielski to amerykanskich stronach.

Oczywiscie kazdy dokument cos propaguje ale wazne jest zebys sam sie przekonal do czego zachecaja tworcy. Oczywiscie 1 czesci nie udowodnisz w 100% bo to strasznie odlegle czasy ale 2 czesc to nasze czasy co latwo dzieki internetowi mozna znalesc.
Anonim
 

Post 07 paź 2007, 22:56

WTC? heh oglądałem film o spisku SCI pokazywali w filmie dokumenty nie wiem czy prawdziwe ale rzeczywiście jak na niektórych filmikach spojrzysz to zanim samolot uderza w budynek nastepuje eksplozja......
Ja nie zaprzeczam temu że rządy spiskują bo chyba tak odebrałeś mojego posta poprzedniego. JA wiem o tym że spiskują i propagują ale nie tylko oni ja nie patrze na tylko jedna stronę konfliktu. Poza tym ja stoje po środku jestem neutralny. :angel4:
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 07 paź 2007, 23:15

No chodzi mi oto ze nawet nie wiesz co jest na tym filmie a ostrzegales przed ogladaniem hehe dokladnie caly spisek jest w 2 czesci czyli gdzies od polowy filmu. Naprawde warto obejrzec calosc filmu choc 1 czesc dla wierzacych moze byc nie do przełkniecia pozdro :wink:
Anonim
 

Post 07 paź 2007, 23:47

Ehhh spisek widziałem na innym filmie możliwe że na tym też jest ale nie lubie takiej propagandy. Spójrz na sam początek filmu to czysta propaganda i idealny fragment na wiadomości podprogowe.
Z kąd pewność że film nie jest narzędziem w walce politycznej?
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 08 paź 2007, 00:06

ciekawy film obejrzalem 1 czesc i kawalek 2
w 1 czesci niektore rzeczy pokrywaja sie z trescia "ciemna strona chrzescijanstwa" oraz z programami na NG (konretnie ta czesc o Noe)
religii nie uwazam za cos zlego aczkowiek przyznaje, ze jest w stanie zniszczyc caly swiat oraz wojny religijne sa najgorsze i najglupsze, coz cytujac "Nie wiem kim jest bóg, ale wiem kim nie jest" ;P
GD Mężczyzna
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 cze 2006, 00:36

Post 18 mar 2008, 19:49

IMO treść filmu "Zeitgeist" jest w ogromnej mierze prawdą. Jeśli chodzi o część pierwszą, to już dużo wcześniej niż pierwsza edycja filmu (2004) znalazłem podobne informacje, dotyczące podobieństw różnych religii. Niektórym może się to wydawać zbyt naciągane ale - jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość informacji podawanych nam przez edukację, rodzinę i systemy religijne jest zmanipulowana i tendencyjna - to może warto zastanowić się nad treścią filmu.
Również treść części dotyczącej "zamachu" na WTC jest mi znana z innych źródeł. Jestem w posiadaniu ciekawego filmiku na ten temat. Niestety jest on w języku angielskim, z francuskimi napisami ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę podesłać kopię. Od dawna już mówi się o rządzie światowym, ponadpaństwowym i rozszerzającą się kontrolą kasty bankowców nad populacją Ziemi. To jest jeden z wielu elementów ogromnego procesu, przygotowywanego i prowadzonego od wielu lat.
Wreszcie trzecia część filmu, traktująca o manipulacji finansowej i pieniądzu jako długu też wg mnie jest oczywistą prawdą.
Generalnie film "Zeitgeist" traktuję jako dobry "starter" do przemyśleń na temat naszej sytuacji, warunków w jakich żyjemy i tego, co na nas wpływa. Podobnie, jak autorzy filmu - zachęcam wszystkich do poszukiwań i weryfikowania otrzymywanych informacji.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 mar 2008, 12:55

No to się zgadzamy :) natomiast nie da się ukryć, że Zeitgeist zawiera dużo głupawych pomyłek, które mogą zniechęcić ludzi do poznania prawdy (typu: w ewangelii Łukasza, księga 22, uczniowie nie pytają się co zrobic jak Jesus umrze (a tak twierdzi Zeitgeist), pytaja się gdzie wystawic ostatnia wieczerzę; albo starotestamentowy Józef, który miał nie 12, a 11 braci (sam był dwunastym). POmimo, że ogólnie Zeitgeist ma rację, takie bezczelne błedy mogą zniechecić coniektórych.

WTC to imho sprawa oczywista, zwłaszcza wobec ogromu dowodów, obciążających amerykański rząd. Powstaje pytanie, dlaczego więc ta farsa się trzyma i ludzie wciaż wierzą w Alkajdę i Binladena, ale sądzę, żed bierze sie to stad, że ludzie oglądają wybiórcze i stronnicze media, które mówią im jak myśleć. zreszta w polityce jest taka zasada, że podejrzany jest ten, kto najwięcej zyskał. Kto najwięcej zyskał na ataku na WTC mówić nie trzeba.

Trzecia część to fakty historyczne, nie do podważenia. Tzn, można się spierać odnoście prognoz Zeitgeista, choc i tak wydają sie one wiarygodne. Sprawa Amero - ludzie w stanach ogólnie są przeciwko, więc podejrzewam że nieprzypadkiem dolar ostatnio leci w dół - ONI chcą skompromitowac tę walutę, żeby usprawiedliwić przed społeczeństwem wprowadzenie nowej. Unia Afrykańska - kurde przed Zeitgeistem niewiedziałem w ogóle, że cos takiego istnieje, ale sprawdziłem, istnieje faktycznie, i można się spodziewać, że będzie się rozwijać. Co do UE - propaganda prounijna jest nawet u nas tak nasilona, że nie wierzę, żeby to był przypadek.

zastanawia mnie natomiast końcówka Zeitgeista. czyżby faktycznie zamierzała się dokonać jakaś przemiana ludzkości? Bardzo bym chciał, ale jakieś to nierealne...
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 19 mar 2008, 14:33

DrugOn napisał(a):Powstaje pytanie, dlaczego więc ta farsa się trzyma


Odpowiedź możesz znaleźć w samym filmie. Ludzie są zajęci zarabianiem i wydawaniem pieniędzy, które nie istnieją, a raczej - które się tworzy z niczego. Ciągła propaganda i indoktrynacja utrzymują większość społeczeństwa w niewiedzy bądź w pomieszaniu pojęć na tyle dużym, że ludziom nie chce się doszukiwać prawdy. Wolą, po prostu siedzieć przed tv i korzystać z wątpliwej jakości "rozrywek" przez nią serwowanych. Żeby zatrzymać tą, nieźle rozpędzoną maszynę, trzeba by zmienić wiele rzeczy, praktycznie cały system - albo też tą samą rzecz u wielu ludzi - ich świadomość.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 mar 2008, 15:00

Imho w pewnym sensie ZG zostawia ludzi z pustymi rękami, bo wskazuje: to i to i to jest złe (zreszta zgadzam się z nim), ale dalej radź sobie sam. Mam na myśli taka sytuację: cały ten system industrialno-technologiczny (jak ten konglomerat nazwał Ted Kaczyński w Manifeście) pada i co dalej? Co ma robić przeciętny Kowalski? Jak ma wyglądać dalsze społeczeństwo? przypominam, że w momencie klęski systemu brakuje nam pożywienia i ogólnie wszelkich wygód do których przywykliśmy. Robi sie bałagan na skale globalną i w ogóle jest niefajnie. Jak więc zorganizowac przejście i jak ma wyglądać Nowy Wspaniały Świat? Zeitgeist o tym nie mówi, wskazuje jedynie co jest złe i co trzeba zburzyć. Jeżeli ma powstać nowe spłeczeństwo, nie może ono byc oparte na materialiźmie i odseparowaniu od prawdziwej natury człowieka, gdyż powtórzy los obecnego. Jaka jest więc droga dla ludzkosci? Czasem mam wrażenie, że Zeitgeistowi brakuje IV części, która choć w ogólnikach wskazałaby co dalej, jak zbudować ten lepszy świat. Bo burzyc jest łatwo, ale żeby coś dobrego zbudować... taaak, tu jest potrzebna mądrość
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 19 mar 2008, 15:13

To wszystko prawda. Trudno spodziewać się, że chory system nagle upadnie, manipulatorzy podkulą ogony, oddadzą co zrabowali i w czynie społecznym odbuduja - co zniszczyli, a cala ludzkość obudzi się pewnego ranka wolna, radosna i czysta jak łza.
Wg mnie, film daje jednak pewien klucz. Mówi on: nie wierzcie we wszystko, co wam się pokazuje, weryfikujcie informacje, odnajdźcie swoja wewnętrzną siłę, odnajdźcie siebie. To jest pierwszy krok - zobaczyć kim się jest w rzeczywistości i zaakceptować to. Potem można cokolwiek zmieniać. Zmiana świadomości zaczyna się od zmiany spojrzenia. "Zeitgeist" pokazuje gdzie zacząć ale decyzja i praca należy do każdego z osobna.
Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron