Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Post 19 mar 2008, 18:31

DrugOn napisał(a): Powstaje pytanie, dlaczego więc ta farsa się trzyma i ludzie wciaż wierzą w Alkajdę i Binladena,


Nazwij mnie maniakiem... ale ja myślę że to dlatego, że faktycznie jesteśmy od lat 50tych podtruwani i otępiani fluorem i innymi substancjami w wodzie pitnej, produktach spożywczych, lekach i opryskach.

Dzięki temu społeczeństwo stało się ospałe, zahipnotyzowane pędem ku karierze i mające gdzieś wszystko i wszystkich...

Otępiona cywilizacja ignorantów...

Przecież dzisiaj politycy (przepraszam za stwierdzenie) jadą w dupe przeciętnego człowieka patrzac mu w oczy wyśmiewając się z niego na oczach kamer... i co... i nikt nie wyjdzie na ulice tak jak byłoby to za czasów wojen powstań... a dlaczego? bo podtruty sołabiony człowiek, ktoremu mass-media (czyt. mózgojeby) wmówiły, że mając 3 pokoje z kuchnią, TVN i żarcie z tesco jest najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 19 mar 2008, 23:08

Myślę pax, że nie masz od końca racji z tym fluorem. IMHO ludzka natura jest słaba, wszczepiono nam 'mentalność niewolników'. Ludzie zadowalają się 'chlebem i igrzyskami', czyli żarciem i telewizją i zostali nauczeni, ze to wystarcza do pełni szczęścia. Nie potrzeba do tego żadnych substancji chemicznych.

Machiavelli mówił, że łatwiej jest utrzymać lud w ryzach nie poprzez ścisły aparat kontroli, ale poprzez powstrzymanie czynników 'buntogennych'. POrównał to do prochu - jeżeli proch (ludzkie pragnienie zmiany) będzie skumulowane w zbyt dużych ilościach, trudno przewidzieć skąd padnie iskra i ją powstrzymać. Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, one wszystkie były budowane na niezadowoleniu społecznym. Dzisiejsi 'władcy świata' zdaja sobie z tego sprawę, dlatego po pierwsze: trzymają ludzi o pełnych brzuchach, po drugie dają im rozrywkę (TV) która jest jednocześnie propagandaą urabiającą myślenie, a po trzecie dają im sztuczne cele (musisz być bogaty; musisz byc mądry; musisz być dobrym wyznawcą itd. itd.), co trzyma ludzki umysł w rozerwaniu (wiem powtarzam ZG).
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 20 mar 2008, 00:07

Czynniki są rozliczne i najpewniej trwa to znacznie dłużej niż ostatnie 60 lat. Te wszystkie wpływy nakładają się i multiplikują. Dlatego właśnie tak ważnym jest by zachowac higienę umysłu, psychiki i ciała - poprzez odpowiednie odżywianie każdego z tych pięter istnienia.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 26 mar 2008, 13:16

Doskonalych rzeczy nie ma i tak samo film tez nie jest doskonaly ale napewno jest to film godny uwagi i naprawde warto go obejzec. Ma jedno wielkie przeslanie, nie daj sobie wmawiac byle czego, zacznij myslec, OBUDZ SIE :D Moze nie daje konkretnej recepty ale od czegos trzeba zaczac, zwrocic uwage co tutaj nie gra.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 27 mar 2008, 23:10

dalej?...Dalej to tylko era kamienia łupanego...
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 28 mar 2008, 23:57

Radunia napisał(a):dalej?...Dalej to tylko era kamienia łupanego...


raczej ewolucja nowej cywilizacji.. niekoniecznie ssaczej... ja bym się skłaniał bardziej ku owadom lub nawet roślinom... może hybrydom?

owady o wiele lepiej opanowały adaptacje do warunkow i współgranie w grupie... może na nie pora?
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 29 mar 2008, 01:03

wspólna świadomość już wypracowały - więc droga otwarta...
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 01 kwi 2008, 12:33

Pozostaje jeszcze alternatywa w postaci sztucznej inteligencji/świadomości.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 02 kwi 2008, 17:43

leaozinho napisał(a):Pozostaje jeszcze alternatywa w postaci sztucznej inteligencji/świadomości.


O ile uda się ludzkości stworzyć maszyny któe bedą autonomicznie sie odżywiac i metabolizować to jak najbardziej tak.

Wtedy zresztą zanika już granica miedzy tym co jest żywe, a co jest maszyną., wynika to z definicji życia, nigdzie nie jest powiedziane, że życie musi być na bazie węgla.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 02 kwi 2008, 17:50

Pax.... tylko mi powiedz czy takowe maszyny będą obdarzone duchem :/
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 02 kwi 2008, 19:38

A czy Ty mi powiesz tylko i wyłącznie na podstawie swojego bycia (nie ma religijnych przekazów, biblii,dhammapady,koranu,sutr... czy innych treści religijnych, mistrzów czy nawet pseudo mistrzów) że kupa mięsa będzie miało ducha? tj nie czy bedzie tylko czy ma?
Gdybanie można spłukać w WC.
pozdrawiam
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 03 kwi 2008, 00:37

Duch może sprawic, że pojawi się "kupa mięsa", jak to obrazowo ujął kolega Sławek, i duch właśnie będzie tej formy substancjalnej używał jak narzędzia. Zauważcie, jak formy ewoluują - od prostych organizmów jedno- i wielokomórkowych, aż do ogromnej złożoności ciała, jakim dysponuje istota ludzka. Temu wznoszącemu prądowi towarzyszy prąd drugi - zstępujący, w którym co raz bardziej złożone układy świadomościo-energii "zamieszkują" formę. Gdyby udało się stworzyc układ syntetyczny, mechaniczno-elektroniczny, oparty o związki krzemu lub też z rdzeniami organicznymi (komputery białkowe), który byłby wystarczająco złożony by stanowic oparcie i podstawę przyczepienia dla schodzącej świadomości - moglibyśmy miec do czynienia z całkowicie nowym typem istot.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 03 kwi 2008, 08:33

Dlaczego miałby nie mieć?

Przecież każdy organizm żywy jest w pewnym sensie tylko i wyłącznie maszyną... dusza jest jego mieszkańcem, więc tak jak i ty możesz się przeprowadzić z bloku do igloo tak i ona mogłaby wybrać taki twór.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 02 wrz 2008, 12:00

Nie obchodzi mnie ile w tym prawdy. Sądzę, że część dotycząca 9/11 jest w znakomitej większości prawdą, aczkolwiek nie rozumiecie sensu tego filmu chyba. W nim nie chodzi o prawdę, która nie istnieje, lecz skłonienie do myślenia.
"A funcioning police state needs no police"
--William Burrougs, "Naked Lunch"
Avatar użytkownikaelwis Mężczyzna
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 02 wrz 2008, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 8
Zodiak: waga

Post 15 kwi 2009, 10:06

Witam

Przynajmniej ta część która opisuje chrześcijaństwo jako jedną z wielu religii misteryjnych ma swoje uzasadnienie w metodologii historycznej. Jeżeli kogoś to interesuje to polecam doskonałą książkę J. M. Robertsona - Pogańscy mesjasze. Jest to nie lada gradka, ponieważ autor jest jednym z czołowych przedstawicieli tzw. teorii mitu.....

.........Teoria mitu sięga wstecz aż do XVIII w., kiedy to Volney argumentował, iż Jezus był jedynie mitem solarnym, opartym na micie Kriszny. W 1840 r. Bruno Bauer spierał się z nim, że Jezus był wynalazkiem Marka. W pierwszej dekadzie naszego wieku rozszerzyło się zainteresowanie teorią mitu i dziełami Tomasza Whittakera, W.B.Smitha i Artura Drewsa - warianty których różnią się detalami od Robertsona. Opierali się oni na bogactwie danych z zakresu antropologii i religii porównawczych, które zawarte były w masywnych studiach Frazera, Jevonsa, Durkheima i innych, jak również na nowym świetle rzucanym na początki biblijne. Najbardziej wyróżniającą się tezą Robertsona było, iż opowieść ewangeliczna o Ostatniej Wieczerzy, Agonii, Zdradzie, Ukrzyżowaniu i Zmartwychwstaniu, była misteryjną sztuką, która została zaakceptowana, jako sprawozdanie z faktycznych wydarzeń. Początki tego obrzędowego dramatu znajdują się w starożytnym rytuale palestyńskim, w którym coroczna ofiara, znana, jako "Jezus (Joshua) syn Ojca" bywała faktycznie poświęcana.......


Link do ściągnięcia całej książki: http://www.alternatywa.com/modules.php? ... y_mesjasze


Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość