Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Pieszo przez Polskę

Post 08 cze 2011, 16:27

A byłby ktoś chętny żeby przejść odcinek z Gdańska do Zakopanego w czasei wakacji?

Pytam serio
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Pieszo przez Polske

Post 31 sie 2011, 12:52

A skąd narodził się taki pomysł? Przyznaję,że brzmi bardziej jak wyzwanie niż wycieczka piesza,ale całkiem mi się podoba. Są chętni?
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Re: Pieszo przez Polske

Post 31 paź 2011, 02:30

Jeśli przez cale wakacje to ja z miłą chęcią bym poszedł na coś takiego, po lini prostej czy zygzakiem? (uśmiech)
Delfin
 
Posty: 32
Dołączył(a): 06 paź 2011, 19:16

Re: Pieszo przez Polskę

Post 24 lis 2011, 12:39

No to ja będę czekać z niecierpliwością na relację z Waszej podróży! :)
Avatar użytkownikamandalka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 07 lis 2011, 14:06

Re: Pieszo przez Polskę

Post 05 gru 2011, 04:22

Miała być wyprawa ale plany się trochę pozmieniały. Może w przyszłym roku? Zygzakiem - żeby zwiedzić jak najwięcej:-)
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Pieszo przez Polskę

Post 11 mar 2012, 15:53

A nie lepiej w bieszczady? Przejsć wzdłuż od wschodu do zakopanego albo w drugą mańke?
Polska jest płaska i stosunkowo nudna, sporo miast, zwyczajnych dróg wzdłuż których można co najwyzej nawdychać sie spalin. Jeśli już to autostopem, dokładnie planując trase(jakie miejsce w jakim terminie)
Trzeba by było zarezerwować noclegi albo podzwonić do znajomych nieznajomych, lub poprostu na zywca czegoś szukać.(nie polecam)

Są też opcje np. rowerem ale np. przez szwecje bo przez polske podobnie - można nawdychać sie spalin,
2 lata temu rozmawiałem wracając z Sopotu(rower w pociągu) z dwoma takimi ojciec i syn, są zorganizowane wycieczki studentów, trzeba mieć dobry rower i siły, 90km dziennie(przy prędkości 20km/h to 5h a prędkosć wcale nie taka mała) koszt w sumie niewielki, grupa liczna widoki piękne, na koniec zwiedzanie sztokholmu i powrót do domu. Nie pamiętam jak ta grupka sie nazywała..organizują różne takie wyprawy.

Chętnych nie bylo pewnie z dwóch powodów - czas(trzeba sie uczyć będąc na garnuszku rodziców i mieć zasobny portfel), znajomy pojechał autostopem do włoch, koszt miesięcznej wyprawy to 200euro, pracował w rzymie u sióstr zakonnych(nie jako żigolak, poprostu na zmywaku, sprzątał itd.) a na codzień kąpał sie w cieplutkim morzu, co ciekawe 1000km od polski spotkał na plaży znajomą ze studiów.. hehe.

PS Miejsce z którego przybywam jest prowadzone przez kogoś kto organizuje dobrze przygotowane wyprawy offroadowe, człowiek godny polecenia..z ciekawych dziwnych wypraw(poza rajdami np. przez rumunie) ma znajomych którzy zajmują sie wyprawami np. do czarnobyla..taka lekcja historii, w sumie jest to bezpieczne, ludzie tam mieszkają. Na całe wakace to raczej oferta ograniczona wiekowo(ja sie nie pisze)
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron