Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Wybór snu :)

Post 24 maja 2008, 13:11

Ostatnio zauważyłem pewna prawidlowosc w snach:

Jesli chcemy snic spokojny sen - temperatura w pokoju powinna byc niska plus cienka koldra tak zeby bylo zimno :) Natomiast przy snach akcji, horrorach itp. powinnismy sie spocic :) [otulic sie gruba kołdra :D] Jak narazie testuje to dwa dni i sny sa naprawde ostre: ucieczki, duchy, obrazenia itp :)

Mam nadzieje ze ktos sie przylaczy do testow i opisze swoje wrazenia :)
Anonim
 

Post 24 maja 2008, 22:57

Co do horrorów, nie próbowałem i nie zamierzam, bo nie przepadam za tego rodzaju rozrywkami ;P Choć nie pamiętam żeby kiedykolwiek mi się przyśnił horror, nawet jak było mi gorąco... Z drugiej strony, niedawno zacząłem trenować zapamiętywanie snów, więc do tej pory rzadko pamiętałem jakiekolwiek sny, więc nie wiem...
Za to zgadzam się z tym co napisałeś - żeby dobrze spać, dobrze się wyspać, czyli co zapewne za tym idzie, mieć spokojne sny, trzeba spać w komfortowych warunkach ;)
Temperatura naszego ciała w nocy normalnie obniża się o ok. 2 stopnie, więc i dobrze jest jak w pomieszczeniu ogólnie jest chłodniej niż w dzień. Ja osobiście praktycznie zawsze sypiam przy otwartym oknie, chyba że na prawdę silny mróz jest na dworze. Jak na dworze zimniej, to po prostu cieplejszą kołdrę. Spałem choćby przy -10 stopniowym mrozie przy uchylonym oknie... Pod kołdrą i dodatkowym kocem... Spało się cudownie, tylko gorzej było z wstaniem i zamknięciem okna ;D
Ogólnie lepiej mi się śpi jak jest chłodniej. Ale ja ogólnie zimnolubny jestem ;)

Btw. znajomi skarżyli mi się parę razy na pewne łóżko, w którym bardzo niewygodnie im się spało (wyleżany materac, a pod nim rama z poprzeczną deską przez środek, tak, że wbijała im się ta deska w bok podczas spania). Twierdzili, że praktycznie zawsze jak ktoś tam śpi (było to raczej łóżko dla gości, którzy przyjechali z wizytą do nich), ma koszmary. Ale nie udało mi się tego potwierdzić, bo mi się tam świetnie spało... Ale ja sypiam jak kot - wszędzie mi wygodnie ;P
Niemniej, może ktoś ma doświadczenia co do zależności niewygodne spanie => koszmary?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 24 maja 2008, 23:07

Aaa, Anonim kręcisz, ja nie mogę spać jak mam zimno bo się przykrywam kołdrą i nie mam koszmarów :)

Ja to opowiem taką anegdotkę, kiedyś śniło mi się że mi wbijali piłę w brzuch a jak sie obudziłem to mi w brzuchu burczało po prostu ;) Wg mnie to umysł dostaje impulsy od ciała i przetwarza je na sen... no ale nie wiem. Coś koło tego ;)
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 24 maja 2008, 23:30

Nie mowie o horrorach - tylko i wylacznie - chodzi o sny silnie oddzialujace na emocje [sny w ktorych musisz podalac jakims sytuacja] - typu ktos cie goni, cos ci sie stalo itp. Ja na przyklad mialem przyjemny sen z rekinami na basenie :) Wskoczylem do basenu a tam rekin i musialem wydostac sie szybko :) Ta sytuacja trwala moment ale normalnie nie zauwazylem takich rzeczy gdy bylo zimno raczej sny sa u mnie nadzwyczaj spokojne [bez emocji] moze sie cos dziac ale w snie nie czuje emocji :) np. jakas dziewczyna spadla z rowerem z 3 pietra i sie zabila a ja jakby nic powiedzialem "k.... mowilem" i wrocilem na lekcje :).

Ja tu mowie mechezz o spoceniu sie a nie ze sie tulisz w koldre gruba bo zimno wokol. Musisz sie obudzic mokry jak po horrorze :)

PS. To tylko teoria wiec moge sie mylic dlatego zachecam do testowania.
Anonim
 

Post 31 maja 2008, 18:44

Kiedy mam sny nad ranem, zazwyczaj dotyczą aktualnych, porannych potrzeb (siiiiku, wooody, zdretwiala reka, burczenie itd), więc nie dziwię się, gdy przyśni mi się tojtoj albo baniak z wodą, deszcz itp.. Myślę, że ci którzy spali na tym zniszczonym łożu, nasłuchali się opowieści, jakie kto tam miał koszmary przez ten materac i zaczęła pracować świadomość..
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Post 02 cze 2008, 15:05

Zaraz po maturze ustnej śniło mi się, ze się spóźniam na maturę ustną :P

Ale we śnie człowiek głupi jest, żeby nie skojarzyć, że ona już była :P

Im więcej o czymś myślisz przed snem, tym większa szansa, że się przyśni.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Post 05 cze 2008, 14:08

Teoria znow sie dzis sprawdzila ;) Najlepiej zeby ktos jeszcze to potwierdzil.. wiec zapraszam smialkow :D do testow.
Anonim
 

Post 05 cze 2008, 18:53

Ja ostatnio pamiętam niewiele snów, bo kolokwia, egzaminy i mało czasu, żeby normalnie się wyspać. Mimo to, u mnie sny typu horror nie pojawiają się (z tego co pamiętam przynajmniej), nawet jeśli budzę się cały spocony z gorąca. Ale tak jak pisałem wcześniej, ja nigdy nie miałem snu tego typu (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 08 sie 2008, 10:45

Znow podzialalo :P Snila mi sie walka na noze z bratem troche mnie pociął... Zalozylem koszulke do spania i pod kołdra bylo za goraco :P Moglby ktos sie poswiecic i sprawdzic metode dla dobra nauki :D Tylko zapisac sen :)
Anonim
 

Post 08 sie 2008, 13:32

;] Ja dzisiaj postaram sie sprubowac. Wszystko jest mozliwe ;] moze mhm.. .jak jest Ci chłodno, to jestes bardziej rozluzniony i twoja podswiadomoosc costam robi (kiedys czytalem ze idealna temp. do spania jest 17 stopni C xD ) ja dzisiaj sprubuje sie spocic
Snikers Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 6
Dołączył(a): 03 sie 2008, 23:08
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik

Post 08 sie 2008, 13:37

mechezz napisał(a):Aaa, Anonim kręcisz, ja nie mogę spać jak mam zimno bo się przykrywam kołdrą i nie mam koszmarów :)

Ja to opowiem taką anegdotkę, kiedyś śniło mi się że mi wbijali piłę w brzuch a jak sie obudziłem to mi w brzuchu burczało po prostu ;) Wg mnie to umysł dostaje impulsy od ciała i przetwarza je na sen... no ale nie wiem. Coś koło tego ;)


Kiedys przeczytałem bardzo fajna teorie "co to sen" i wydaje mi sie ona najbardziej prawdopodobna... zauwazyliscie, ze jezeli o czyms intensywnie myslicie przed zasnieciem to nczesto o tym snicie? wlasnie... ;] (jak odpowiedizeliscie "nie" to nie czytac xD) Podczas snu nasz mozg atakowany jest impulsami, ktore pobudzaja jakies wspomnienia i stara sie zlozyc z nich jakas calos. Ta calosc to wlasnie nasz sen... a jezeli myslimy o czyms bardziej intensywnie to mamy z tego wiecej wspomnien i jest wieksza szansa ze ktorys z tych "impulsow" trafi wlasnie w ta czesc mozgu, w ktorej jest wspomnienie tego, o czym myslelismy przed zasnieciem. ;] Troche zamotalem ale mam najdzieje ze zrozumieliscie ;] a keidy Ci burczy w brzuchu to mozg dostaje info, ze cos masz z brzuchem, impuls akatuje to miejsce na mozgu i masz w snie cos zwiazane z bolem brzucha
Snikers Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 6
Dołączył(a): 03 sie 2008, 23:08
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik

Post 08 sie 2008, 16:11

no,ale nie na każdego to musi działać,ja nawet nie wiem czy zasnął bym jak mi jest gorąco,a cierpię na lekką bezsenność tzn.dokładniej musi minąć jakieś 0,5 godziny zanim zasnę :)
niemniej tak jak mówię to jak jak z ld i oobe,nie ma uniwersalnej techniki :)
ale komuś może się to przydać,bo wątpię żeby mi się przydało :P
mały dzionek
 

Post 09 sie 2008, 10:19

Snikers jest cos takiego jak inkubacja snow i dziala :) Mozesz snic co chcesz :) [wystarczy pare przedmiotow z tym zwiazanych polozyc kolo lozka i myslec o nich przed zasnieciem].

Napisz czy zadzialalo cos na ciebie...
Anonim
 

Post 09 sie 2008, 10:43

NIe zadzialalo nic :PP spocilem sie, przykrylem koldra, chcialem sie nasmarowac taka mascia na wygrzanie ale powachalem i zrezygnowalem :P
Snikers Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 6
Dołączył(a): 03 sie 2008, 23:08
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik

Post 09 sie 2008, 23:19

Czyli moj organizm jest wyjatkowy :)
Anonim
 

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron