Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Wpadłem na pomysł by założyć na facebooku konto służące tylko i wyłącznie do nawiązywania kontaktu z osobami, interesującymi się świadomymi snami. Konto nazywa się Śniący wędrowca, po prostu tak się nazywam w swoich snach. Zapraszam każdego na moje konto. Jeśli chcecie być anonimowi, możecie stworzyć fikcyjne konto z wymyślonym nickiem związanymi w jakiś sposób ze snami. W ten sposób łatwo i wygodnie będzie można przekazywać sobie swoje doświadczenia.
Wystarczy na facebooku wyszukać śniący wędrowca i dodać do kontaktów. Jeśli chcesz być ananimowy, musisz założyć nowe konto, jednak w tym przypadku musisz założyć też nowy adres mailowy. Facebook nie pozwala na założenie dwóch kont na ten sam adres mailowy.
śniącywędrowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 08 maja 2012, 16:38
Zaciekawiło mnie, w czym fb ma ułatwić przekazywanie informacji i sprawić, że będą w łatwiejszy sposób dostępne, niż tu na forum?

A tak nawiasem, można sobie obejrzeć poniższy filmik na yt - polecam szczególnie końcówkę w kontekście ww. tematu (mniej-więcej od 6:40):
http://www.youtube.com/watch?v=seczeBhMMcM
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Nie napisałem że będzie łatwiej, lepiej niż tu. Trochę inaczej. : )
Fb ma swoją specyfikę i ja sądzę że może być ciekawym dodatkiem i niczym więcej.
Chodzi mi o stworzenie społeczności na fb, osób które interesują się świadomymi snami i tyle.
śniącywędrowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 08 maja 2012, 16:38
Śniący, odpowiedziałeś nie odpowiadając ;)
śniącywędrowca napisał(a):Fb ma swoją specyfikę i ja sądzę że może być ciekawym dodatkiem i niczym więcej

Ok. ;) "Inną". Zachęcasz do komunikacji dzięki specyfice fb, więc warto byłoby potencjalnym chętnym forumowiczom wskazać, jakie specyficzne "plusy" fb (których nie ma forum) mają skłonić ich, by poświęcali czas na rozmowy na fb, zamiast na forum?
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
FB ma oczywistą zaletę taką że założyciel grupy i przy nieodpowiednio ustawionych zabezpieczeniach użytkowników wszyscy członkowie grupy mają dostęp do sporej ilości osobistych danych, których na forum się nie zamieszcza albo trzeba mocno przegrzebać wątki żeby się do nich dostać ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Przecież napisałem że każdy może założyć fikcyjne konto, więc jakie niby dane będą widoczne. Obwód w klatce piersiowej? Może konta bankowe, adres zamieszkania? Po co mi te dane? Chciałem tylko stworzyć społeczność ludzi na FB którzy mają doświadczenie w LD i nic więcej. Ktoś chce to dzieli się swoimi snami, wkleja linki z ciekawymi artykułami i tyle. Chodziło mi tylko o LD, bo tylko to mnie interesuje.
Szkoda że takie negatywne nastawienie macie, przykro mi. Myślę że to nie jest głupi pomysł, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Dobra już, nie ważne sam dla siebie będę mozolnie rozwijać, a że się g... na tym znam to zajmie mi to sporo czasu, tym bardziej że mam wiele innych zajęć. Może powinniście obejrzeć film Jestem na tak.
Polecam i pozdrawiam serdecznie. :thumbright:
śniącywędrowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 08 maja 2012, 16:38
Ja po prostu jestem dość negatywnie nastawiony do facebooka ogólnie i nie widzę tak na prawdę za bardzo żadnych zalet facebooka ponad forum gdzie o wiele łatwiej prowadzi się dłuższe dyskusje... Sam konto facebookowe mam głównie dlatego że 'wszyscy mają' i że czasem można nawiązać tamtędy kontakt z kimś z kim się go straciło...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Facebook nie służy niczemu. Nie miałem nie mam i nie potrzebuje. Portal zabierający czas, służący komercjalizacji ludzi naiwnych.
Pozdrawiam.
papux
 
Imię: Kuba
Posty: 26
Dołączył(a): 12 lis 2011, 18:51
Droga życia: 33
Zodiak: Ryby
Odnośnie komercjalizacji naiwnych ludzi i kradnięcia czasu, hipnotyzer czyli TV robi to o wiele skuteczniej. :? Ale nawet was rozumiem i do pewnego stopnia się zgadzam.
Oczywiście że to forum w lepszym stopniu spełnia funkcję skarbnicy wiedzy. Tu już jest tyle informacji, że wiele czasu trzeba poświęcić by wszystko przeczytać. Na razie trzy osoby już mam, jednego chłopaka i dwie dziewczyny, zobaczymy czy znajdą się chętni.
Chyba już można zamknąć ten wątek. :|
śniącywędrowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 08 maja 2012, 16:38
Ja tam byłbym nawet za.
Na fb są bardzo ciekawe grupy tylu "czas przebudzenia" czy "wolna ludzkosc",
ludziki dzielą się tam swoją wiedzą, wklejają ciekawe filmiki i materiały, można się wiele dowiedzieć i skonfrontować swój punkt widzenia w komentarzach poniżej :wink:
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron