Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Spotkałam sie z bardzo dziwną sytuacją. Chłopak mojej przyjaciółki rozmawiał z nią przez sen- przepowiadał przyszłość, a raczej znalazł się w tej przyszłości. Muszę podkreślić że miał gorączkę. Wszystko co mówił było dokładnie obliczone, jakby zaplanowane. Nie przejęła bym się tym, gdyby nie powiedział że mój chłopak od 2 lat nie żyje bo zginął w wypadku samochodowym. Po jakimś czasie rozmowy, przebudził się i mówił już o teraźniejszości. Chwilę później zasnął i znów zaczął rozmawiać ze swoją dziewczyną (kontynuacja poprzedniego "snu"). Był bardzo pewny tego co mówi, znał dokładne daty, adres ich mieszkania (którego w teraźniejszości nie było) itp. Kiedy jego dziewczyna zadawała pytania, to wyzywał ją że niczego nie pamięta i pytał czy sie naćpała... Mówiąc o tym, że mój chłopak nie żyje posmutniał tak, jakby naprawdę takie wydarzenie miało miejsce. Co o tym myślicie?
kiniutka_1990 Kobieta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sty 2008, 15:42

Post 31 sty 2008, 00:19

Tak na prawdę interpretowanie czegoś takiego jest strasznie trudne. Równie dobrze mogło to być proroctwo, proroctwo pomieszane z majakami, albo tylko i wyłącznie majaczenie... No chyba że sobie jaja robił, ale odrzućmy tą opcję ;P
Tak na prawdę sprawdzić czy to proroctwo, czy nie, można sprawdzić tylko przekonując się na własnej skórze. Bo jeśli to proroctwo, to może być tak, że pokazuje ono co się stanie jak się nic nie zrobi, ale równie dobrze może pokazywać to, co się stanie właśnie jeśli zacznie się ingerować żeby nie stała się rzecz przepowiedziana. Nie wiem czy słyszałaś o samospełniających się przepowiedniach.

A tak na prawdę nie przejmowałbym się, bo niezależnie czy proroctwo, czy nie i tak dopóki się nie spełni, nie dowiesz się, więc co za różnica? Ja dlatego właśnie nie lubię przepowiadania przyszłości i wystrzegam się tego. Można tylko niepotrzebnie namieszać sobie...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 26 lut 2008, 15:25

Co o tym myślę? Przyjmując oczywiście, iż jest to prawdą, to mogę powiedzieć tylko tyle.
Już niejednokrotnie pisałem, że nasze sny są naszą przeszłością, lub przyszłością, tyle tylko, że ludzie niechcą w to wierzyć. Są też takie sny, które mówią nam o teraźniejszości, ale to jest trochę inna sprawa.
Sen w przyszłości też jest naszym życiem, niech wierzy w to, kto chce.

Jeżeli chcesz wiedzieć coś więce, to napisz do mojej skrzynki.

pozdrawiam z wiarą w nasze sny.
kacper1 Mężczyzna
mOŻLIWE JEST WSZYSTKO
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 gru 2007, 14:27
Droga życia: 9

Post 26 lut 2008, 15:29

kacper1 napisał(a):Już niejednokrotnie pisałem, że nasze sny są naszą przeszłością, lub przyszłością, tyle tylko, że ludzie niechcą w to wierzyć. Są też takie sny, które mówią nam o teraźniejszości, ale to jest trochę inna sprawa.

ale wszystkie czy wybrane?

Bo jesli wszystkie, to bylem aliantem na wojnie z niemcami i mi generałka laske w okopie robila podczas ataku:P hehe...

Dlatego odrzucam odrazu Twoja opcje.
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 26 lut 2008, 16:14

pepex napisał(a):Bo jesli wszystkie, to bylem aliantem na wojnie z niemcami i mi generałka laske w okopie robila podczas ataku:P hehe...

a CZY SĄDZISZ, ŻE COŚ TAKIEGO JEST NIEMOŻLIWE?

[Nie ma potrzeby krzyczeć - dop. Nazcain]
kacper1 Mężczyzna
mOŻLIWE JEST WSZYSTKO
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 gru 2007, 14:27
Droga życia: 9

Post 26 lut 2008, 16:22

pepex napisał(a):ale wszystkie czy wybrane?


No, mogą być sny o duperelach, ale ja na przykład miałem NIEMOŻLIWE sny które jednak zawierały pewne przesłanie, to forma
kacper1 napisał(a):snu które mówią nam o teraźniejszości,


poza tym może to znaczyło tylko że chciałbyś sexu? :D:D:D (bez obrażania się)
pomijając kontekst inkarnacji...
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość