Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Pierwsze ld/ob

Post 12 sty 2009, 22:34

Wiem że post jest długi ale rosze o pomoc.



Jak sam temat sugeruje dopiero zaczynam. ogólnie jestem obeznany z tematem, znajomy powiedział mi że ma jakies "dźwięki" które mogą stymu;ować sny-tak go wtedy zrozumiem
przeczytałem troche na temat LD i OOBE zaczełem spisywac dziennik snów, interesuje mnie głownie LD, OOBE troche się boje ale od początku, dziennik prowadze dopiero 2 dni
więc nie sądziłem że w anjbliższym czasie cos osiągne z dośwadczenia wiem że aby cos zaprocentowała trzeba poświęcić na to czas, dzisiaj po połódnie kiedy przeyszedłem ze szkoły szczęśliwy ze nie musze sie martwić o zaliczania semsetru zrobiłem co mogłem - nieudało się:D położyłem się chociaz bardzo nie chciałem bo wole wyspac sie w nocy,
położyłem się to było jeszcze jasno więc tak nie utrzymałem świadomości nie miałem takie zamiaru poprostu chciałem odpocząć we śnie spojrzalem na ręce ja mówi jedna z metod
były rozmazane więc sukces od razu chciałem wykreowac świat wokół mnie na bardziej pogodny nieudało sie zapadła ciemnosć, pomyślałem sprubuje wejśc do OOBE i tak mi się nie uda ale co tam trudno jak nie moge sobie dac rady ze snem to chociaztego sprubuje
czego innego, wyobrazilem sobie że się chustam ku mojemu zdziwieniu nie wyglądało to tak sobie wcześniej wyobrażałem mianowicie jakis placyk bloki i hustawki na której jestem ja, poprostu się bujełem a wokół była ciemność w góre i w dół coraz szybciej w pewnym momencie choć nie do końca pewny czy jestem dostatecznie "rozbujany" wyskoczyłem.
Spodziewałem się niczego, wstałem i było już ciemno chciałem zapalic lampke nad łuszkiem
nie mogłem pomyślałem że jestem zaspany, ale nagle poczułem że spadam lece w dół to było dziwne uczuce nie koniecznie nie przyjemne ale super przyjemne też nie było
miedzy czasie tzn niejestem wstanie określić czy przed czy po nie pamiętam zdawało się wstałem niezapalałem światła wyszedłem z pokoju chciałem pokierowac sie do kuchni gdzie była reszta domowników ale w przedpokoju ogólnie wyglądajacym podobnie na cos wpadłem dziwne przedmioty których nie powinno tam być wszystko wyglądało jak w ogólnym remoncie. W koncu się obudziłem i naprawde udało mi sie zapalic światło i rzeczywiście było już ciemno. Nie wiem co o tym wszytkim myśleć.

Oprucz tego mam jeszcze jedno pytanie czy to prawde że człowiek każdej nocy ma 8 snów?
pawel91lodz Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:59

Post 13 sty 2009, 21:49

Na moje oko wygląda jakby rzeczywiście udało ci się osiągnąć pierwsze LD, potem (po tym spadaniu) nie wiem czy to był dalszy ciąg LD, czy już OoBE, trudno w sumie stwierdzić tak na prawdę. Co prawda z tego co piszesz, jeszcze nie do końca kontrolowałeś swoje otoczenie w LD, ale w końcu to pierwszy raz, nie wszystko da się zrobić na raz ;)

A co do snów... To zależy ile czasu śpi. Ja osobiście na przykład bardzo często sypiam w dzień 3-4h, a potem w nocy 2-4h więc na pewno nie mam w nocy kiedy mieć tych 8 snów... A i z tego co wiem na temat tego w jaki sposób działa ludzki mózg w trakcie snu, zsumowanie dwa razy po 4h wcale nie daje tego samego co 8h nieprzerwanego snu...
Zależy to też od tego, czy w ciągu swoich 8h snu nocnego (bo zakładam że śpisz tyle ile powinien 'przeciętny człowiek'*) budzisz się na co najmniej 15-20 minut na przykład żeby pójść do toalety czy napić się czegoś, czy nie... Zależy również od tego, czy przed pójściem spać jesteś zmęczony, czy raczej wypoczęty... Często również od tego, czy w ciągu dnia wydarzyło się coś ważnego, czy przyswoiłeś dużo wiedzy którą umysł porządkuje w czasie snu etc. Poza tym każdy ma trochę inny cykl snu, dlatego m.in każdy z nas potrzebuje trochę innej ilości snu. Ja na przykład potrzebuję tylko 6h snu dobowo i wtedy najlepiej się czuję - jak śpię dłużej, to potem źle się czuję, jestem zmęczony...
Tych zmiennych jest mnóstwo, więc nie uogólniałbym aż tak bardzo

*'przeciętny człowiek' statystyczny - 170cm wzrostu, 70kg wagi ciała, nie ma wieku, nie ma płci... właśnie on powinien spać 8h/dobę ;) i zapewne to on ma zawsze każdej nocy 8 snów ;)


P.S. Polecam Worda, albo inny edytor tekstów do sprawdzania pisowni, poza tym radziłbym nieco składniej formułować zdania, dzięki temu łatwiej przeczytać, zrozumieć i odpowiedzieć cokolwiek bez ryzyka przekłamań ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 14 sty 2009, 12:40

od kilkunastu dni chcialem miec ld lub obee jednak nie prowadzilem zadnych dzialan aby to osiagnac ( moja wrodzona pracowitosc :D:D) wczoraj wieczorem wypilem piwko drinka , troche pobaraszkowalem z laska i dosc zmeczony polozylem sie spac. w nocy mialem oczywiscie sen , ktory tak jak przewaznie pamietalem . przebudzilem sie rano , po chwili poszedlem spac spowrotem.nastepnie sie obudzilem( to byl sen) podszedlem do okna oparlem sie o szybe i spogladlem na dwor. bylo ciemno jednak znikly domy teren byl plaski , lezalo pelno rur i scietych drzew bodajze ( obrazy z poprzedniego snu tej samej nocy) cos mi nie pasowalo i w pewnej chwili bez rzadnego tr skapnalem sie ze to sen i w tym samym momencie rece ktore mialem oparte o szybe przelecialy mi na druga strone , troszke sie tym wszystkim podjaralem . cos cofnelo mnie do tylu i bylem nad ziemia . nagle 1500 mysli jakie to daje mozliwosci , skupilem sie zeby przenisc sie na jaks wyspe i chyba spalilem , chcialem miec w jednej chwili wszystko .cale moje cialo pulsowalo tak jakby w rytmie serca. za moment przyszedl paraliz przysenny . chciale sprobowac obee w tym stanie jednak nie moglem wyjsc . mialem juz te paralize ale jak pusczaly sie to budzielm a tu jeden budzie sie drugi budze sie trzeci budze sie. wyjsc sie nie dalo . po jednym z nastepnych obudzilem sie dopiero naprawde . czekam na nastepne takie przezycie.
mariot987 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 gru 2008, 23:12

Post 16 sty 2009, 22:54

mariot987 napisał(a):mialem juz te paralize ale jak pusczaly sie to budzielm a tu jeden budzie sie drugi budze sie trzeci budze sie. wyjsc sie nie dalo . po jednym z nastepnych obudzilem sie dopiero naprawde . czekam na nastepne takie przezycie.


Trochę chaotycznie to opisałeś ale z tego co napisałes wydaje mi się że miałeś fałszywe przebudzenia.. czyli mogłeś kontynuować LD.. po za tym zmęczenie wpływa bardzo dobrze na LD co zauważyłem tylko nie wiem na jakiej zasadzie..
Anonim
 

Post 17 sty 2009, 03:33

Anonim napisał(a):po za tym zmęczenie wpływa bardzo dobrze na LD co zauważyłem tylko nie wiem na jakiej zasadzie..

A na takiej ze jak masz zmeczone cialo to szybko usypia :D Dlatego czasem np warto przed snem zrobic sobie kilka pompek czy cos podobnego zeby zmeczyc troche cialo a umysl sie wtedy specjalnie nie przemecza ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 19 sty 2009, 00:58

w nocy z piatku na sobote spalem okolo 2 godzin , po czym przbudzilem sie na chwilke. odrazu poszedlem spac bo rano do szkoly musialem isc. ale wystarczylo . sen zaczal sie jak za pierwszym razem , stalem kolo okna.spojrzalem przez to okno(robie to z 15 razy na dzien to chyba taki moj nieswiadomy TR) po chwili wiedzialem ze to sen . spogladalem na rece zeby sie uspokoic. nie mam zbytnio czasu zeby opisywac wszystko z detalami wiec pare szybkich punkcikow:
1. widzialem swoje cialo powykszywiane troche na lozku
2. spacerek po domu
3. skok z okna
4.wszedlem do domu sasiadki :D:d
5.rozmowa z nia jej siotra i matka
6.bardzo realistycznie wzialem kilka lykow oranzady ( pijac balem sie zebym sie nie udusil czasem:P)
7. chcialem przeniesc sie w jakies inne miejsce
8. obudzilem sie
Wiem ze narazie jestem na etapie gdzie musze w pewien sposob podporzadkowac sie otaczajacej mnie sennej rzeczywistosci. ale mam nadzieje ze niedlugo zrobie kolejny krok w przod.
mariot987 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 gru 2008, 23:12

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości