Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Niewyraźne widzenie we śnie

Post 27 lip 2012, 11:38

Witam Was serdecznie i zwracam się z prośbą o pomoc w zrozumieniu nieostrości widzenia w snach.

Pamiętam swoje sny z każdej nocy, w związku z tym było mi dość łatwo zaobserwować, że już od kilku dni widzę świat w snach jako zamazany i nieostry. Można wykluczyć nieostrość związaną z LD, bo nie odzyskałam świadomości w tych snach.
Problem czasami ustępuje we śnie, a czasami nie. Raz ustąpił, kiedy we śnie włożyłam okulary korekcyjne. Innym razem okazało się, że już mam założone okulary przeciwsłoneczne i kiedy je zdjęłam, zaczęłam widzieć normalnie. Z kolei jeszcze innym razem do końca snu widziałam niewyraźnie.

Co to może oznaczać albo czego może być objawem? Nie zastanawiałabym się nad tym, gdyby nie fakt, że wątek nieostrości powtarza się już trzeci dzień z rzędu. Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się pomysłem/sugestią/interpretacją :)
Avatar użytkownikaBezimienna Kobieta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lip 2012, 11:13
Lokalizacja: Z oceanu wyobraźni
Droga życia: 11
A nosisz okulary/soczewki korekcyjne na co dzień?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Mam podobnie, tylko ze ja w ogole nic nie widze. Nie moge otworzyc oczu w tym snie, slysze, czuje, ale nic nie widze. Jesli uda mi sie na sile otworzyc oczy to swiatlo bardzo mnie razi, bardzo to boli i znow zamykam oczy.
Mam tak czesto. Wtedy w tym snie poruszam sie po omacku , ale jest to bardzo trudne bo na ogol gdy mnie to dopada jestem w srodku miasta, na ulicy.
Rena Kobieta
Czy to poczekalnia?...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 cze 2012, 17:40
Droga życia: 9
Typ: 7- Entuzjasta
Zodiak: Wodnik
Na co dzień noszę soczewki, czy to może mieć coś wspólnego? Jednak od tamtej pory nie miałam już snów, w których widzę niewyraźnie, tak więc być może ustąpiło już to, czego były oznaką.
Avatar użytkownikaBezimienna Kobieta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lip 2012, 11:13
Lokalizacja: Z oceanu wyobraźni
Droga życia: 11
Może mieć o tyle wspólnego, że twoja podświadomość jest przyzwyczajona że bez soczewek jest niewyraźnie, a z nimi wyraźnie - więc we śnie może to działać tak samo ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Tak jak wyżej, to wina Twojej podświadomości i pewnego przyzwyczajenia. Postaraj się skupić i chcieć widzieć normalnie, ew. załóż okulary, to chyba nie problem.
Biało czarny
 
Imię: Bartek
Posty: 2
Dołączył(a): 06 sie 2012, 22:19
Zodiak: Strzelec
Biało czarny napisał(a):Tak jak wyżej, to wina Twojej podświadomości i pewnego przyzwyczajenia. Postaraj się skupić i chcieć widzieć normalnie, ew. załóż okulary, to chyba nie problem.


Wszystko ok, tylko wyrzućmy słowo "wina".
Chodzą słuchy, że "wina" można pozbyć się również przez wypicie.
Ale nie każda "wina" będzie miała zacny smak.
No wiecie...
Czasem zalatuje siarką... :wink:
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Bezimienna napisał(a):Witam Was serdecznie i zwracam się z prośbą o pomoc w zrozumieniu nieostrości widzenia w snach.

Pamiętam swoje sny z każdej nocy, w związku z tym było mi dość łatwo zaobserwować, że już od kilku dni widzę świat w snach jako zamazany i nieostry. Można wykluczyć nieostrość związaną z LD, bo nie odzyskałam świadomości w tych snach.
Problem czasami ustępuje we śnie, a czasami nie. Raz ustąpił, kiedy we śnie włożyłam okulary korekcyjne. Innym razem okazało się, że już mam założone okulary przeciwsłoneczne i kiedy je zdjęłam, zaczęłam widzieć normalnie. Z kolei jeszcze innym razem do końca snu widziałam niewyraźnie.

Co to może oznaczać albo czego może być objawem? Nie zastanawiałabym się nad tym, gdyby nie fakt, że wątek nieostrości powtarza się już trzeci dzień z rzędu. Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się pomysłem/sugestią/interpretacją :)


jeśli sen jest powtarzający się, trzeba zwrócić uwagę. bardzo dobrze.
niestety, tylko tyle jestem w stanie pomóc. :]

wydaje się, że w przypadku takich zaburzeń jest pewne powiązanie
oczy-splot, ale nawet nie wiem czy nie jest ono wtórne. (tj. w wyniku choroby ciała pojawia się czasem blok psycho-energetyczny).

To co może pomagać to ćwiczenia oczu np. Batesa ... jest możliwe że zaburzenia na oczu należą do tych zaburzeń tkwiących głęboko.

Jeśli coś znajdziesz, daj znać koniecznie, jestem tym osobiście zainteresowany :)
Avatar użytkownikasosnowiczanin Mężczyzna
patrzy w horyzont wydarzeń
 
Imię: Bartosz
Posty: 167
Dołączył(a): 04 wrz 2011, 02:55
Lokalizacja: Sosnowieś
Zodiak: Ognisty Tygrys
Od tamtej pory temat niewyraźnego widzenia we śnie nie powrócił, tak więc możliwe, że przyczyna tych snów była przejściowa, niemniej zainteresowało mnie podejście wspomnianego przez Ciebie, Sosnowiczanin, Batesa do chorób wzroku. Dam znać, jeśli coś będzie wiadomo.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
Avatar użytkownikaBezimienna Kobieta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lip 2012, 11:13
Lokalizacja: Z oceanu wyobraźni
Droga życia: 11

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość