Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Cześć! Jestem nowa na forum, ale takie 'niewyjaśnione' rzeczy zawsze mnie interesowały, więc chcę spróbować LD.

Pamiętam, że jak byłam mała, to śniło mi się, że byłam w McDonaldzie i do zestawów dla dzieci były dołączone laleczki z pieskami xD. I w pewnej chwili zdałam sobie sprawę, że to jest sen i chwyciłam mocno tego pieska, bo miałam nadzieję, że jak się obudzę, to też go będę miała. Oczywiście nie zadziałało xD. Ale mam pytanie czy to było LD?

Druga sprawa to to, że często jak np. mam wstać do szkoły i zadzwoni mi budzik i ja go wyłączę, to śni mi się, że się ubieram, myję zęby i w ogóle szykuję do szkoły. Chyba jakiś użytkownik pisał już, że ma coś takiego, ale ja niewiem, czy to dobrze czy żle? (w odniesieniu do prób LD)

I ostatnie moje pytanie dotyczy OOBE. Czy jeśli się nie chce wychodzić z ciała, to jest możliwość, że się wyjdzie? (nie chcąco) Czy gdybym np. miała LD, ale nie chciała mieć OOBE to mogłoby mi się samo 'narzucić'? I czy to jest niebezpieczne w sensie, że np. nie uda się wrócić?

To tyle. Z góry dzięki za pomoc :)
Avatar użytkownikaTonks09 Kobieta
Początkująca
 
Imię: Asia
Posty: 3
Dołączył(a): 09 gru 2008, 17:34
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 9
Zodiak: Strzelec

Post 10 gru 2008, 16:46

Mogę ci odpowiedzieć, że generalnie OoBE 'niechcący' może się zdarzyć, ale nie jest niebezpieczne. Może być nieprzyjemne, choćby z powodu tego, że się nie wie co się dzieje, a wie się, że dzieje się coś. Poza tym ogólnie i w snach i w astralu mamy tendencję do przyciągania tego o czym mocno myślimy, więc jeśli czegoś się boimy, albo bardzo mocno nie chcemy żeby się zdarzyło, to ma spore szanse, że się zdarzy... Niemniej, pomijając skutki psychologiczne, to nie jest to niebezpieczne. Acz nie należy tych skutków psychologicznych lekceważyć, bo było sporo osób które bez odpowiedniego przygotowania - wyzbycia się swoich lęków, oczyszczenia się z różnego rodzaju brudów - wchodziły w astral, tylko po to żeby spotkać diabły, szatany, potwory i najrozmaitsze własne koszmary. Dlatego większość znających się na rzeczy osób powie ci, żeby nic na siłę. I żeby nie bać się, bo historie o tym, że ktoś nie mógł z OoBE wrócić do swojego ciała, tak na prawdę wynikają z tego, że ten ktoś najwyraźniej nakarmiony takąż głupią plotką panicznie bał się że nie wróci... A jak już pisałem, w astralu to, o czym myślimy, spełnia się...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 10 gru 2008, 16:55

Dzięki :) Mi się na razie nie spieszy do spotykania diabłów xD
Avatar użytkownikaTonks09 Kobieta
Początkująca
 
Imię: Asia
Posty: 3
Dołączył(a): 09 gru 2008, 17:34
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 9
Zodiak: Strzelec

Post 10 gru 2008, 23:45

Z tym sprowadzaniem na siebie swoich strachow to prawda aczkolwiek trzeba pamietac aby w takich momentach w podobny sposob (myslami) sie od nich uwolnic :) zeby nie bylo ze wtedy ma sie przegwizdane do konca podrozy ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 11 gru 2008, 16:00

No wiem :) A potem ja sie chce wrócić, to co właściwie trzeba zrobić?
Avatar użytkownikaTonks09 Kobieta
Początkująca
 
Imię: Asia
Posty: 3
Dołączył(a): 09 gru 2008, 17:34
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 9
Zodiak: Strzelec

Post 11 gru 2008, 16:28

Mysle ze zanim bedziesz chciala wrocic do ciala, to wczesniej samo Cie wciagnie do niego :)

Kiedy ja mialem swoje udane oobe to zawsze samo mnei wciagalo spowrotem, za pierwszym razem chcialem sie podrapac po nosie i expresowo mnie wciagnelo, nie moglem sobie wydarowac ze w taki glupi sposob to zakonczylem :P W zasadzie wystarczy ze sobie pomyslisz o powrocie do ciala, ze bedziesz chciala poruszyc jakas czescia ciala, reka czy noga. Powroty to akurat najmniejszy "problem", powiedzialbym wrecz ze problemem jest utrzymanie sie w stanie oobe.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 11 gru 2008, 22:20

Tonks09 napisał(a):Pamiętam, że jak byłam mała, to śniło mi się, że byłam w McDonaldzie i do zestawów dla dzieci były dołączone laleczki z pieskami xD. I w pewnej chwili zdałam sobie sprawę, że to jest sen i chwyciłam mocno tego pieska, bo miałam nadzieję, że jak się obudzę, to też go będę miała. Oczywiście nie zadziałało xD. Ale mam pytanie czy to było LD?


Jeśli chwyciłaś pieska świadomie a z tego opisu tak wynika - to był LD.


Tonks09 napisał(a):Druga sprawa to to, że często jak np. mam wstać do szkoły i zadzwoni mi budzik i ja go wyłączę, to śni mi się, że się ubieram, myję zęby i w ogóle szykuję do szkoły. Chyba jakiś użytkownik pisał już, że ma coś takiego, ale ja niewiem, czy to dobrze czy żle? (w odniesieniu do prób LD)


W kontekście prób na LD to bardzo dobrze ;) Śnisz o czynnościach które robisz za dnia i tym samym zwiększasz swoje szanse na LD przy stosowaniu metody testów rzeczywistości.. bo jak zaczniesz robisz testy to w śnie też będziesz je robić..

Co do oobe o powrót bym się nie martwił :) raczej jak zrobić żeby nie powrócić za szybko :)
Anonim
 

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości