Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Post 10 kwi 2007, 12:07

Gruszka





Gruszka, jaka jest każdy widzi. Najpierw górka, potem siup. Chyba, że się z drugiej strony patrzy. Wtedy pierwsze jest siup, później górka.
Ale Ci, co obojętni są na gruszki, o tym nie wiedzą, że siup, że górka. Oni tylko ogonek, skórka, miąższ, oto cała ich gruszka. A gdzie siup? Gdzie górka?

Gruszki pochrapują przeciągle. Gardłowo, silnie akcentując „grrrr”. Czasem zagwiżdżą nosowo, czasem postękując poruszą się śpiąco.
Ale Ci, co obojętni na gruszki, słyszą tylko, że spada ze świstem. A potem cisza. Jaka cisza? Widział kto cichą gruszkę? Chrapiącą i owszem, ale cichą nigdy!

Gruszki zapach. Słodki – gruszkowy. Delikatny jak siup. Intensywny jak górka. Drażniący jak Ci, co obojętni.
Ale Ci, co obojętni są na gruszki, nic nie poczują, z wyjątkiem zapachu gruszkowego. A gdzie siup? Gdzie górka?

Ktoś mądry powiedział, że miłość jest jak gruszka. Owszem, zgadzam się. Mądremu pomnik postawić, gruszkowy.
Ale Ci, co obojętni są na gruszki, nie zrozumieją. Bo i jak, skoro oni tylko ogonek, skórka, miąższ.

Miłość jest jak gruszka – piękne porównanie. Na miarę gruszkowego bohatera. Bo, spróbuj czytelniku zdefiniować kształt gruszki...



PS: Dla pepexa, żebyś miał co czytać :P
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 kwi 2007, 12:12

Nie mogłam się opanować:

"Ironicznie"

Szerokie ramiona, mocne dłonie, ostre rysy twarzy, delikatny uśmiech, wąskie usta, oczy - pełne ciepła, tajemnicze, głębokie. Spokojny, cichy, o poważnym tonie głosu.

Taki, z którym można zrobić wszystko. Przy którym nie ufa się sobie. A kiedy się o nim mówi znajomym ma się w oczach łzy, przyśpieszony oddech, podniecenie w głosie, dreszcze... Taki, który przytuli, pogłaszcze po włosach, zmartwi się, zapyta, zaopiekuje się. Taki, co pobudza zmysły. Też taki, który skrzyczy, upomni.

Inteligentny. Zaskakujący. Przy nim nie da się nudzić. Romantyk. Uporządkowany wewnętrznie. Zabawny kiedy trzeba. Poważny gdy zajdzie konieczność. Troskliwy, kochający...

Taki z własnymi pasjami, marzeniami, sposobem na życie.

Taki, dla którego chce się wszystko.

Ideał faceta?

A Ty?

Wieczne dziecko, wszystko gubisz, o wszystkim zapominasz. Siedem razy powtarzam, a Ty ósmy raz pytasz. Tego nie rozumiesz, tamto Ci wytłumaczyć.

Spotkać chcesz się na chwilę, pomilczeć, pogadać... beż zbędnych romantyzmów. Zero wysiłku.

Kiedy obiecujesz, mów od razu, że nie dotrzymasz słowa. Kiedy źle, to uciekasz. Kiedy dobrze to się lenisz. Wcale się nie starasz. Kolegom się chwalisz, a ja się za ciebie wstydzić muszę. Gadkę masz niezłą, tylko bez pokrycia.

Fizyczność Twoja? zostawmy ten temat...

Oczy błądzące, dziecinne jeszcze.

Powiedzieć nie mogę tego, co bym chciała, bo i tak nie zrozumiesz. Przytakniesz jedynie bez zastanowienia. Zaskakujesz mnie często... swoją bezmyślnością. Wyczuć nie potrafisz końca swoich żartów, powaga u ciebie rzadko występuje.

Role pomyliłeś - to Ty się powinieneś mną opiekować.

Przepraszasz, że przepraszasz. Wybaczasz mi wszystko, winę bierzesz na siebie.

O nic mnie nie pytasz, pomysłów Ci brak.

To ja Ciebie prowadzę za rękę.



Czemu więc z Tobą jestem?

Czemu Cię kocham?



Wydaje mi się, iż jedynie dlatego, że jesteś Mężczyzną...
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 kwi 2007, 12:18

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.



Poszukiwana: bezosobowa Ja,

Lat: 16, choć sięgam rozwojowo 7...

Wzrost: 163 cm, ale tak prawdziwie malutka jak robak, tyle też znacząca.

Kolor oczu: zielono-niebiesko-żółto-szare, tępe oczy, które wielu rzeczy nie potrafią zobaczyć.

Znaki szczególne: niewiara w miłość, siebie, głupota i chęć bycia kimś, kimkolwiek, byle nie nikim.

Zaginęła: Zaginęłam, wyszłam z domu i nie wróciłam, wyszłam ze sobą pewna, wróciłam bez siebie. Odeszłam... Ostatni raz widziałam siebie, byłam ze sobą, dnia pewnego, pięknego. Ubrana byłam w złość, gniew i nieschodzący z twarzy wyraz durnoty. Miałam ze sobą stek bzdur i wygórowane ambicje. Zaginęłam w swoim mieście, które nigdy nie było moje. Zostawiłam po sobie łzy i zburzone marzenia.

Apel: Jeśli ktokolwiek z was widział mnie, proszę o kontakt. Pogrążona w żalu - Ja osobowa.





PS: Ojej, miałam wtedy 16 lat. Cieszę się teraz, że wtedy pisałam. Fajnie jest zajrzeć i poczytać, co się ze mną działo 3 lata temu. Jaka byłam. I jaka teraz jestem. Więc proszę o wyrozumiałość dla 16 letniej mnie. :)

Pozdrawiam!
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 kwi 2007, 17:48

:) ładnie napisane , a szczególnie o gruszce :)
.....oooch kiedy to ja miałem szesnaście lat :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 01 maja 2007, 14:36

gruszka rulezz
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 07 maja 2007, 16:23

morphia napisał(a):Bo, spróbuj czytelniku zdefiniować kształt gruszki...

hehehe


morphia napisał(a):PS: Dla pepexa, żebyś miał co czytać

A dziekuje bardzo :)


diawlo napisał(a): ładnie napisane , a szczególnie o gruszce

wkoncu dla mnie, no nie? :P

Ładna ta Twoja twórczość morphiu :)
btw: naprawde bylas taka zagubiona jako 16latka? Czy to tylko twór...?
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 07 maja 2007, 17:46

btw: naprawde bylas taka zagubiona jako 16latka? Czy to tylko twór...?

Szczerze mówiąc, byłam. Pewnie nawet o wiele bardziej. Ale nie dało się tego wszystkiego ot tak słowami wyrazić.
Teraz naprawdę bardzo się cieszę, że pisałam. Wiem jak dużo we mnie się zmieniło, jak mój światopogląd się zmienił. I mam dowód, że na lepsze :P

Poza tym spotkałam się z dużą ilością nastolatek, które też czuły się podobnie. Taki wiek :P
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 07 maja 2007, 18:48

morphia napisał(a):Taki wiek

Fakt, zauwazylem ze nastolatki w tym wieku lubia sie dołować...

A ja teraz czekam az ktoś sie odważy zdefiniowac kształt gruszki ;]
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 07 maja 2007, 20:39

Odważają się. W innym temacie :]
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 maja 2007, 21:29

Łooo co ja tu widze :D bardzo tworcza ta Twoja tworczosc ;] ;) w jakim wieku zaczelas pisac? jak mialas 16 lat czy wczesniej? Ten yyy wiersz o zagubionej doskonale pasowalby do prawie kazdej nastolatki...kiedys sie lubowalam w takich smutnych wierszach czytalam je hmm "na poprawe humoru" hehe :) ale co tam...

na wszystko pomaga gruszka-"najpierw gorka, potem siup" hehe :D
pozdr :)
Avatar użytkownikaMoNiKa ;] Kobieta
 
Posty: 24
Dołączył(a): 04 maja 2007, 21:38
Droga życia: 1
Zodiak: wodnik

Post 11 maja 2007, 21:05

ojejej :) zaczęłam...hmm, chyba jak miałam 15 lat.


MoNiKa ;] napisał(a):kiedys sie lubowalam w takich smutnych wierszach czytalam je hmm "na poprawe humoru" hehe Smile

A ja sobie pisywałam takie na poprawę humoru :) Naprawdę czułam ulgę po napisaniu tego, co chciałam żeby się spełniło. Głupi wiek :P
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 11 maja 2007, 22:01

morphia napisał(a):Głupi wiek


taa masz racje :) ale dobrze, że to przejściowe :D
Avatar użytkownikaMoNiKa ;] Kobieta
 
Posty: 24
Dołączył(a): 04 maja 2007, 21:38
Droga życia: 1
Zodiak: wodnik

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron