Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Świadkowie Jehowy

Post 16 lip 2005, 01:41

Co o nich myslicie? Uwazacie ich za sekte czy religie?
brak podpisu:)
www.kapsko.fora.pl
Avatar użytkownikaLoki Mężczyzna
paker
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 cze 2005, 19:36
Lokalizacja: z Pakerni
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: Panna

Post 16 lip 2005, 10:39

Mi są obojętni choć denerwują mnie ich namolne medoty rekrutacji, ale to chyba religia bo ma więcej [chyba :)] niż 100 000 wyznawców
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 16 lip 2005, 12:13

Hmmmm, miałem kiedys ksiażke o sektach i min było tam o świadkach Jehowy, a wyznawców mają wg tamtej ksiązki 4 razy wiecej o ile sobie przypominam, ale ilosc wyznawców nie jest kryterium co do okreslenia czy jest to sekta czy nie.

A jak Was denerwują zawsze, to spytajcie sie czy widzieli Jehowe, odpowiedzą oczywiscie , Nie, a Wy na to to jacy z Was świadkowie, jacys chyba fałszywi :> , i sie speszą heh troche, oczywiscie takich kroczków jest multum...
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 16 lip 2005, 12:43

Z tego co wiem, to jak jakaś to:
sekta - mała wiara, nie uznawana jak organizacja religijna [wyznawcy < 100 000]
wiara - jest uznawana za organizaję religijną [wyznawcy > 100 000]
A skoro Jechowi mają ok. 400 000 wiernych to przynajmiene z "politycznego" punktu widzenia jest wiarą :)
Gdzieś kiedyś widziałem cały artykuł jak pozbyć się Jechowych :), poszukam i jak znajdę do umieszczę na PODWÓRKU
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 16 lip 2005, 13:37

To co tu powiem to są fakty, więc zanim jakiś Świadek Jehowy się zdenerwuje, proszę zwiększenie uprzednio swojej wiedzy na temat swojej wiary.

1. Przez cały czas praktycznie przepowiadają koniec świata, który po niespełnieniu jest przekładany na datę obliczaną inną symboliką.

2. Często zdaża się zmienianie wybranych tekstów z kolejnych wydań publikacji, jeżeli nie zgadzają się z aktualnymi dogmatami. (chodzi głównie o te daty końca świata)

3. Wręcz zmienianie CYTATÓW w publikacjach.

4. Przytaczają w swoich tekstach cytaty, których źródeł nie podają i o których nikt wcześniej nie słyszał.

Jeżeli jakiś Świadek Jehowy zaprzeczy to mogę dać żywe przykłady każdego z punktów. To są FAKTY, ale tak naprawdę to nie wiem co o nich myśleć. Tak czy inaczej na pewno nie przestanę być wobec nich tolerancyjny, tak jak wobec każdej religii/wyznania.
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 16 lip 2005, 14:22

Hmmm... Świadkowie Jehowy. Wielokrotnie sie z nimi spotkalem jak rozdawali ulotki, raz przeprowadziłem sobie nawet z dwoma jehowymi rozmowe :D

Siedze sobie w parku, patrze sie na ptaki, podchodza dwie panie. "Czy mogłybysmy pana o cos zapytac?" "Jasne" "Czy sadzi pan ze mozliwe jest zycie wieczne" "Chodzi o zycie wieczne niematerialne?" "Nie, takie w ludzkim ciele". I zaczelismy sobie rozmawiać... Jehowi rzucali we mnie cytatami z Biblii (operując sprytnie słowami z obu Testamentów), a ja z łatwością kontrargumentowałem metaforyczną stroną tych zdań i dokładałem swoje trzy grosze z mojej własnej wiary :D I tak zakonczylismy rozmowe, bezowocnie dla tamtych pań.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 16 lip 2005, 15:16

Świadkowie Jehowy są religią z elementami sekty. Sekty od religii nie odróżnia liczebność tylko elitarność.


S.J. przede wszystkim grają pod publikę. :P
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 16 lip 2005, 16:19

Hmm... Jehowi to odłam chrześcijański, nacechowany bardzo bezpośrednością w interpretowaniu tekstów biblijnych, i na tym opierają swoją wiarę. Jehowy to odłam religii ;) Czyli nie uznamy jej za sektę :P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 16 lip 2005, 17:21

Ale skoro zwalczaja inne religie, to jak ich nazwac? Przeciez religie nie maja na celu zwalczanie sie nawzajem...
* “Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.” *
Zapraszam na moj blog - Placebo ;]
Avatar użytkownikamk_cafe Mężczyzna
Bąbel :)
 
Imię: Michał
Posty: 144
Dołączył(a): 28 cze 2005, 01:03
Lokalizacja: ok. Częstochowy
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Post 16 lip 2005, 17:24

Hmm, zwalczają? Widzisz otwarte walki w imie ich kultu? oni jedynie próbują nawracać. To kościół katolicki w Polsce próbuje zkatolicyzowac wszystko tak, zeby inne wiary mogły sie pochować i pożyć w kanałach :p
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 16 lip 2005, 17:28

moze zle to okreslilem... Po prostu nie widza nic zlego w nawracaniu na swoja wiare, ale gdy ktos na przyklad bedzie nosil krzyzyk na piersi, to to juz ich obraza
* “Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.” *
Zapraszam na moj blog - Placebo ;]
Avatar użytkownikamk_cafe Mężczyzna
Bąbel :)
 
Imię: Michał
Posty: 144
Dołączył(a): 28 cze 2005, 01:03
Lokalizacja: ok. Częstochowy
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Post 16 lip 2005, 17:34

Yhym. Spotkałeś dziwnych Jehowych, na razie nie słyszałem od Świadka jakichś szyderstw z powodu tego, w co wierze. W przestawionej powyżej scence, w której występowałem :D nie usłyszałem złego słowa, gdy przyznałem sie do reinkarnacji, do przyjmowania metaforyczności Biblii, do niewiary w życie wieczne jako ciało. A w nawracaniu na swoją religię nie widzą nic złego - bo czy wierzący widzi coś złego w swojej religii? Może widziec, ale nie oznacza to, ze ma nie przekazywac religii dalej.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 16 lip 2005, 18:38

Kiedyś Świadkowie pukali do mojego domu, ale byłem wtedy jeszcze mały, teraz za to chętnie bym z nimi podyskutował, ale ich oczywiście nigdy nie ma kiedy są potrzebni :roll:
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 16 lip 2005, 19:27

Mi sa obojetni dopoki nikogo nie krzywdza kazdy ma prawo wierzyc w co chce.
http://www.naukimistrzow.org

Wszystko posiadające formę jest nierzeczywiste. Jeśli nierzeczywistość wszystkich form jest dostrzeżona, Tathagata zostaje rozpoznany...
Narayan Mężczyzna
vel Olorin
 
Imię: Krzysztof
Posty: 16
Dołączył(a): 15 maja 2005, 04:58
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Droga życia: 3
Zodiak: Skorpion, bawół

Post 16 lip 2005, 21:04

Mi sa obojetni dopoki nikogo nie krzywdza kazdy ma prawo wierzyc w co chce.


Swieta prawda! Bardzo madrze! W pelni sie zgadzam
brak podpisu:)
www.kapsko.fora.pl
Avatar użytkownikaLoki Mężczyzna
paker
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 cze 2005, 19:36
Lokalizacja: z Pakerni
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: Panna

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości