Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 04 maja 2006, 03:15

to znaczy, ze kazdy sie "nachapie"... jedni na poczatku inni pod koniec...
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 05 maja 2006, 00:42

To coś w stylu "Nie wywyższaj się bo będziesz poniżony"
Avatar użytkownikaUriel Mężczyzna
 
Imię: Uriel
Posty: 1
Dołączył(a): 05 maja 2006, 00:22

Post 05 maja 2006, 16:59

harijana napisał(a):Ale jak według was będzie się przedstawiała sytuacja poniżonych a jak wywyższonych względem siebie?

Hm.. a czemu sadzisz ze takie cos wogole sie stanie?? Skad takie pomysły masz?? Nie rozumiem tego tematu jak i twojej wypowiedzi...:):)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 maja 2006, 12:20

Poniżeni bedą w piekle a wywyższeni w niebie...jak ktoś wierzy w takie cuda
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 maja 2006, 12:44

A nie na odwrot!?!
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 maja 2006, 14:04

Dla mnie myslenie o tym kiedy wszyscy beda rowni, ostatni czy pierwsi jest marnowaniem czasu xD Jak pojdziecie do nieba to zobaczycie czy mieliscie racje czy nie, a na ziemi sie tego nie dowiecie, wiec po co zawracac sobie glowe? xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 06 maja 2006, 15:08

Dla mnie myslenie o tym kiedy wszyscy beda rowni, ostatni czy pierwsi jest marnowaniem czasu xD Jak pojdziecie do nieba to zobaczycie czy mieliscie racje czy nie, a na ziemi sie tego nie dowiecie, wiec po co zawracac sobie glowe? xD

Zgadzam sie z Eltherem :D:D Po co sobie tym zawracacie glowy?? Kazdy jest istota duchowa i kazdy jest rowny, nawet tak konstytucja mowi. Wiec nie rozumiem czemu nad tymi slowami sie glowicie... troche temat bez sensu jak dla mnie:)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 maja 2006, 18:47

"Bo wiedz, ze ostatni będą pierwszymi"
harijana napisał(a):a moim zdaniem oznacza to, ze wszyscy beda rowni. ostatni bedzie tak jak pierwszy, a pierwszy tak jak ostatni.

No chyba nie bardzo... To chyba mialo byc takie biblijne przeslanie ze Ci ktorzy zyli w zgodzie i rownosci na ziemi, byli ciemiezeni przez pionierow beda pierwszymi u "bram raju" a Ci pionierzy, czyli pierwsi na drabinie swiata rzeczywistego, materialnego, ktorzy uwazali sie za panow i wywyzszali sie nad innymi beda sobie musieli poczekac na szczescie w "niebie".
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 maja 2006, 19:49

harijana napisał(a):wiec po co zyc?

Ekhm.. zyjemy po to aby nabywac dosiwadczenie i sie rozwijac.

harijana napisał(a):piszemy na tym forum bo w przeciwienstwie do innych myslimy nad sensem zycia i smierci co doprowadzilo nas posrednio lub bezposrednio do przebudzenia.


Hmm sadze ze jednak ci co nie pisza na forum tez mysla nad sensem zycia. Czy ty uwazasz sie lepszego od innych? Bo takie odnoszem wrazenie czytajac twoj post.
I skad wiesz ze juz sie przebudziles? Jakies argumenty?:D:D:):) To tyle ode mnie;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 maja 2006, 20:31

a co do slow elthera to moim zdaniem zyjemy po to zeby myslec i doskonalic sie. nierozmyslajac stajemy sie automatami. piszemy na tym forum bo w przeciwienstwie do innych myslimy nad sensem zycia i smierci co doprowadzilo nas posrednio lub bezposrednio do przebudzenia.

Ja jednak nie umiem doskonalić się z niczego. Niestety nie umiem doskonalić się przez tworzenie teorii. Teorie mi nic nie dają, ja musze doświadczyć tego, co wymyśliłem. Teorie mogą pomóc, ale skoro nie uznaję je za pomocne, to one takie nie są. :P

wiec po co zyc? lepiej od razu umzec i sie wszystkiego dowiedziec. proste?

Kiedyś tak myślałem, ale to bylo gdzies tak w wieku 9 lat. xD Doszedłem do tego, że celem istnienia nie jest wiedza, a rozwój. Moze byc i rozwój przez wiedze, ale wiedza wcale nie jest kluczem. Do tej pory cały mój rozwój wyszedł z jednego twierdzenia. ;p
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 06 maja 2006, 20:41

harijana napisał(a):bog kocha wszystkich i nie karze.

Hmmm, skoro tak to wszyscy moga robic co im sie zywnie podoba, grabic, lupic i mordowac bo i tak Bog ich potem nie ukarze? To chyba nie do konca tak wyglada. Bog poto dal czlowiekowi wolna wole zeby sobie poslal tak jak chce sie potem wyspac :P Czlowiek sam sobie wybiera czy potem chce trafic do krainy szczescia czy do odchlani smutku, o ile to ma byc podejscie typowo religijne oczywiscie.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron