Psychologia, działanie mózgu.

Post 10 kwi 2007, 17:33

:) Święta...czas odpoczynku , zadumy , przemyśleń ,ale przede wszystkim spotkań w gronie rodzinnym. :),spotykamy tych ,z którymi na co dzień gadamy tylko przez telefon ;).Miło było oderwać się od rzeczywistości........... ale matrix się skończył ,teraz trzeba poczekać kilka miesięcy na następny ;).......
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 11 kwi 2007, 21:48

Witam w temacie który nie mija,choć minęły święta.Najciekawsze że wszyscy mają rację,a punkt widzenia zależy od... samego widzenia.Wszyscy opisali to co dostrzegali, a patrzymy: jednym okiem, przymrużonym okiem, dwojgiem oczu, oczami wspomaganymi przyborami optycznymi, i dostrzegamy to co widać! Ale nie wszystko widać klasycznie rozumianym okiem, na niektore rzeczy nalezy spojrzec oczyma serca, czyli tzw. TRZECIM OKIEM , aby dostzrec to czego nie widac. Jako przyklad moze poslozyc postrzeganie swiata przez pryzmat dóbr materialnych. Czesto mowimy , ze obserwujac liczbe samochodow ( ktore dla wielu sa wykladnikiem statusu spolecznego ) na parkingach osiedlowych i pod licznymi supermarketami stwierdza sie , ze po tym co widac jest dobrze a nawet coraz lepiej. Jednak, ze dobrym samochodem latwo sie pokazac , bo nawet w sklepie , pabie , gdzie go nie mozemy zabrac mozna obnosic sie kluczykami, bo je widac. Swoja bieda czy ubostwem nie sposob sie obnosic , zreszta nikt nie chce, a gorycz tego przelyka w zaciszu domowym, gdzie nikt tego nie widzi. Podobnie jest ze stanem ducha i emocji , ktory towarzyszy wielu osobom zagubionym, opuszczonym, samotnym ( niekoniecznie z wyboru ) ta grupa ludzi fizycznie ma wszystko co wystarcza na przezycie jednego dniai wolnego wiecej niz za zwyczaj ( bo tak mozna zdefiniowac swieta, gdyby nie warstwa emocjonalna i oczekiwania ) . Jak ladnie powiedziano w ; EDIM;...swieta sa wtedy kiedy my tak chcemy. To my nazywamy swiatecznymi zwykle dni, gdyz mamy cel myslac o czyms wznioslym spedzac z najblizszymi ten dzien. Lecz z roznych powodow zyja obok nas ludzie, ktorzy tych NAJBLIZSZYCH nie maja i nie bardzo potrafia dostrzec i znalezc. TO IM JEST NAJTRUDNIEJ. Badzmy otwarci rowniez na te duchowe potrzeby naszych bliznich/bliskich. Pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownikarembrant Mężczyzna
 
Imię: wir
Posty: 16
Dołączył(a): 11 kwi 2007, 21:00

Post 12 kwi 2007, 21:13

Hym....bardzo inspirujący post.....te swięta w moim domu były spokojne,ciche i ubogie choć tak naprawdę bardzo bogate.Po raz pierwszy spędziłam je bez rodziny ( rodziców,ciotek,wujków itp.).Taka była ich wola.Ja ją uszanowałam.Na stole nie królowały te potrawy, które tradycja nakazuje przygotowac.Nie było na to funduszy.Nie szkodzi,To były piękne święta.Choć biedne to pełne miłości , zrozumienia i ciepłych spojrzeń.Serce przpełnione miłością i podarowane nam z pokorą to najpiękniejsza rzecz pod słońcem.Dlatego tak jak powiedziałeś rembrant każdy dzień może być świętem , a ja dodan jeszcze od siebie,że należy robić wszystko aby tak właśnie było.Pozdrawiam.
renata Kobieta
 
Imię: renata
Posty: 3
Dołączył(a): 12 kwi 2007, 20:45
Lokalizacja: warszawa
Droga życia: 8
Typ: 2
Zodiak: koziorożec/wodnik

Post 12 kwi 2007, 21:14

Hym....bardzo inspirujący post.....te swięta w moim domu były spokojne,ciche i ubogie choć tak naprawdę bardzo bogate.Po raz pierwszy spędziłam je bez rodziny ( rodziców,ciotek,wujków itp.).Taka była ich wola.Ja ją uszanowałam.Na stole nie królowały te potrawy, które tradycja nakazuje przygotowac.Nie było na to funduszy.Nie szkodzi,To były piękne święta.Choć biedne to pełne miłości , zrozumienia i ciepłych spojrzeń.Serce przpełnione miłością i podarowane nam z pokorą to najpiękniejsza rzecz pod słońcem.Dlatego tak jak powiedziałeś rembrant każdy dzień może być świętem , a ja dodan jeszcze od siebie,że należy robić wszystko aby tak właśnie było.Pozdrawiam.
renata Kobieta
 
Imię: renata
Posty: 3
Dołączył(a): 12 kwi 2007, 20:45
Lokalizacja: warszawa
Droga życia: 8
Typ: 2
Zodiak: koziorożec/wodnik

Post 12 kwi 2007, 21:55

"Jeżeli dzień wczorajszy był snem , to twórzmy dzień dzisiejszy tak , by był najpiękniejszym snem jutra" - :) Ja mogę tyle dopowiedzieć :) , do powyższych postów ,choć to nie moje słowa , zapadły głęboko w mojej świadomości.:)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron