Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Z coraz większą częstotliwością płyną do nas różne informacje na temat ześrodkowania, czyli pozostania w swoim wnętrzu, dzięki czemu zaczynamy korzystać z postrzegania pozazmysłowego czyli niedualnego, pozaczasowego i będącego poza gęstą przestrzenią materialną. Zostajemy zalewani coraz większym Światłem, które ukazuje nam coraz bardziej rozpływającą się iluzję naszej dotychczasowej rzeczywistości i wyłaniający się z niej Nowy Świat. W efekcie końcowym tej transformacji, okazuje się, że jedyne, co mieliśmy do zrobienia w tym doświadczeniu Życia w trójwymiarowości, to poznanie samego siebie, a nie otaczającego nas zewnętrznego i iluzorycznego świata.

Trudno jest cały ten proces ująć w odpowiednie słowa, które mogłyby odzwierciedlić to w jednakowo zrozumiały dla wszystkich sposób, dlatego, iż jest to bardzo indywidualne doświadczenie każdego z Nas. Jednak, gdy coraz bardziej łączymy się ze swoim wnętrzem, to tak naprawdę zaczynamy współodczuwać siebie jako jedną i w żaden sposób nierozłączną Całość, którą byliśmy od zawsze. Jedynym powodem, dlaczego nie byliśmy w stanie tego dostrzec był nasz analityczny i nieustannie oceniający umysł, który dostarczał nam jedynie dualistyczne obrazy oraz niskie lub skokowe stany emocjonalne oparte głównie na lęku.

Obecnie znajdujemy się w momencie, w którym nasz umysł nie jest już w stanie oprzeć się coraz wyższym częstotliwościom Energii, które coraz skuteczniej podnoszą nasze uczucia i emocje, a te z kolei wypełniają nasze mózgi coraz bardziej nieograniczonymi i pełnymi Miłości Bezwarunkowej myślami. Aby się jeszcze bardziej ześrodkować należałoby sobie uświadomić i poczuć, że ten otaczający nas zewnętrzny świat, który przyjęliśmy kiedyś za jedyną rzeczywistość, nie posiada w sobie odpowiedniej Energii, która mogłaby nam dostarczać coraz wyższych i trwałych stanów emocjonalnych. Odpowiednia Energia, która jest w stanie rozpuścić iluzję popłynie wtedy, gdy zaczynamy świadomie i coraz bardziej intensywnie łączyć się z wnętrzem. W pewnym momencie staje się coraz bardziej oczywiste i pewne, iż nasza transformacja dobiega końca. Magiczne i będące poza iluzją dualizmu, czasu i materialnego świata TU i TERAZ powoduje, iż zaczynamy coraz głębiej pozostawać w swoim wnętrzu, dzięki czemu postrzegamy wszystko na zewnątrz, jako część samego siebie. Nasze coraz bardziej wzniosłe i intensywne emocje i uczucia powodują też, że poprzez wszystkie komórki w ciele zaczyna płynąć Energia, która wysyła na zewnątrz nowy obraz, który coraz bardziej trwale osadza się na czole. Widzimy coraz piękniejszy Nowy Świat, będący poza wszelkimi podziałami. To się naprawdę już dzieje. Stare odchodzi, aby ustąpić miejsca Nowemu.

Wszystko to, co posiadało w sobie trójwymiarowy pierwiastek węglowy, który dostarczał nam iluzji, powodującej, iż wydawało Nam się, że wszystko to, co widzimy, łącznie z naszymi fizycznymi ciałami się starzeje oraz doświadcza iluzorycznej śmierci, odchodzi i nigdy już nie powróci. Na miejsce tego wyłania się zupełnie Nowy Świat, który opiera się na pierwiastku krzemowym, który jest niezniszczalny, niestarzejący się i nieśmiertelny. Coraz większe Światło, powoduje też, iż nasze ześrodkowanie, czyli połączenie z wewnętrzną Wyższą Jaźnią jest coraz bardziej trwałe i zaczynamy mieć Świadomość, że wcześniejszy Stary Świat był tylko projekcją rzutowaną od wewnątrz na zewnątrz. Jeśli mogło nam się kiedykolwiek wydawać, że istnieje coś, co mogłoby nas ograniczać czy kontrolować, to była to tylko „walka z samym sobą”, gdyż tak naprawdę nigdy nie byliśmy oddzieleni ani od Źródła czyli Boga, ani od nikogo i niczego, co widzimy lub nie. Ten zewnętrzny obraz zawsze składa się z naszych wewnętrznych emocji i uczuć, więc do całkowitego przebudzenia potrzebna jest tylko zmiana postrzegania ze zmysłowego, czyli opartego głównie na umyśle, na postrzeganie pozazmysłowe, czyli oparte na naszych naturalnych emocjach i uczuciach, które są tylko Czystą Świadomością tego, że jako Wszyscy i Wszystko jesteśmy Bogiem, czyli Absolutem – „Ja jestem we Wszystkim i Wszystko jest we Mnie”.

Po pełnej przygód podróży wracamy do Domu, aby odpocząć po jednej zabawie i rozpocząć nową, jeszcze bardziej ekscytującą i niesamowitą. Zdobyta TU i TERAZ dzięki przebytym doświadczeniom wiedza, nigdy już nie zostanie zagubiona lub zapomniana.

Niech ta Bezwarunkowa i będąca we Wszystkim Absolutna Miłość uwidacznia się coraz bardziej...
Miracle
 
Posty: 84
Dołączył(a): 05 sty 2012, 14:38
tak sobie czytam różne tematy na forum i coraz bardziej patrzę w siebie i kolejne moje nitki rozwiązuję i choć tylko moje chcę napisać o nich dla innych
da to coś lub nie? chcę się podzielić.

Myślę, że czasem można coś uprosćić albo pokazać inny punkt widzenia i stan tego co się wie.

Ześrodkowanie jest też bardziej :prostą" czynnością, o której się pisze i są na to ćwiczenia, które nie wkraczają w sferę duchowości - jeśli ona kogoś hamuje i chciałby inaczej spróbować.
Poniżej wklejam link i fragment o co chodzi. Mam koleżankę, która to ćwiczy, uczy innych i raczej nie jest osobą, która to przekłada na ducha a przekazywała mi jak to rozwija umiejętność połączenia współdziałania mózgu nawet u dzieci:lepiej się uczą itp.
Sama na jej pokazie ćwiczyłam i nie są to trudne ćwiczenia. Nie ćwiczyłam regularnie więc mogę tylko opowiedzieć jej obserwacje u swoich "uczniów" ale Ja mam doświadczenie w cwiczeniu tai chi i mogę powiedzieć, że tak jak bym nie uwierzyła pewnie gdybym nie doświadczyła tak mogę to opisać, że zaburzenia równowagi, problemy z ustaniem na jednej nodze po roku ćwiczeń odpuszczają, nie wspominając już choćby o problemach ze spastycznością - napięciem mięsniowym. A więc wszystko jest możliwe.

PROSZĘ NIE ZABIJAĆ MNIE WIEM, ŻE TO JEST PODEJŚCIE NIE BARDZO DUCHOWE TYLKO FIZYCZNE ALE CHCIAŁAM TĘ MYŚL TUTAJ ZOSTAWIĆ.

http://www.remigaruda.pl/mainFrame.php? ... logia.html

Czym jest ześrodkowanie?

Wymiar ześrodkowania odnosi się do związku między górnymi a podstawowymi strukturami mózgu. Ześrodkowanie umożliwia nam zharmonizowanie emocji z racjonalnym myśleniem. Stres może przeszkadzać ześrodkowaniu i równowadze, utrzymując nas w napięciu; gdy jesteśmy ześrodkowani czujemy się bardziej ugruntowani i zorganizowani.

(...)

Do kogo adresowana jest Kinezjologia edukacyjna?

Metodę tą może stosować każdy (bez względu na wiek i wykonywany zawód), kto chce poprawić swoje funkcjonowanie, tak w zakresie wykorzystania swoich zdolności, jak i zmysłów. Ćwiczenia te bowiem przyczyniają się do lepszego skoncentrowania na przyswajanych, nowych informacjach. Metoda pozwala również na zbudowanie wewnętrznej pewności siebie i zaufania co do własnych możliwości, co zachęca do podejmowania śmiałych wyborów i pozytywnych zmian w zachowaniu.

Efekty stosowania Gimnastyki mózguR.

Obserwowane korzyści Gimnastyki mózguR widoczne są po stosunkowo krótkim czasie stosowania ćwiczeń: min. poprawa w zakresie uczenia się, widzenia, pamięci, ekspresji i zdolności ruchowych, funkcjonowania społecznego.
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron