Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Dawno już miałem założyć ten jakże przydatny dla ciała mentalnego temat niestety moderator TIL zbanował mnie ( Victor Deally Costa ) jakże z próżnych pobudek ego aby strzec pseudo wysokich wibracji tego miejsca.

Na podstawie cech urzeczywistnienia, cech ego, cech własnej rzeczywistości istnienia, chciałbym dojść do działania danych wibracji - skutku przyczyny danych pasm wibracyjnych. Jako iż moje zrozumienie rzeczywistości i działania wszechświata nie jest pełne w momencie teraźniejszym mogę przedstawić znikomy aspekt działania który poszerzą użytkownicy tego forum.

Chciałbym aby osoby trzecie dopisały zrozumiały kontent działania wibracji na podstawie energetyki czakralnej danych pasm wibracyjnych.
Cechy urzeczywistnenia kopiuje od mojego przyjaciela mojrzesza73.


PĘK ENERGETYCZNY, ( pasmo wibracyjne, częstotliwość ) - DANA CZAKRA - SKUTEK, DZIAŁANIE

Korona:

czystość
światłość
dobro
życie
harmonia
świadomość
prostota
prawda
rzeczywistość
piękno
szczęśliwość

3 oko:

sprawiedliwość
spokój
cierpliwość
bezstronność
wytrwałość
odpowiedzialność
pewność
mądrość
zdecydowanie

Gardło:

lekkość
łatwość
delikatność
łagodność
wolność
swoboda
radość
spontaniczność

Serce - 528 Hz:

ufność
otwartość
szczerość
miłość
ciepło
hojność

Splot słoneczny:

Wdzięczność - Otwiera rzeczywistość na więcej. Będąc wdzięcznym, DOSTAJEMY.
szacunek
dostatek
aktywność
młodość
przebaczenie
pełnia
jedność

Sakralna:

akceptacja
bezpieczeństwo
życzliwość
niezależność
samodzielność nowa
ugruntowanie
zgoda
zadowolenie
przyjemność

Podstawa:

niewinność
zdrowie
możliwość
moc
spełnienie
błogość
Odwaga - tworzy rozwiązanie problemów. Wśród strachu znajduje drogę wyjścia.


Jak widać moje zrozumienie rzeczywistości ogranicza się do znikomej ilości pasm wibracyjnych, resztę zostawiam moim braciom i siostrom ! Dopełniajcie ten watek własnym zrozumieniem abyśmy wspólnie doszli do zrozumienia otaczającego nas wszechświata.
Trzynasty
 
Odczuwam to trochę inaczej w niektórych aspektach.

Nie odczuwam w czakrze gardła łagodności ani delikatności, właśnie w czakrze gardła odczuwam taką "suchość" zdecydowanie, żadnych stanów wynikających z emocji, czysta kalkulacja, czyste fakty.

Delikatność i łagodność odczuwam mocno w czakrze serca i trochę trzecim oku. Trzecie oko jest bardzo perswazyjne i delikatne, taktowne.

Serce odczuwam jako mocno akceptujące, czakra sakralna nie jest aż tak akceptująca w moim odczuciu. Czakra sakralna jest pasywna, uległa, ale w niej jeszcze nie ma czystej akceptacji, bo jest w pewnym sensie obawa o przetrwanie, tak to odczuwam. Nie czuję, żeby czakra sakralna ugruntowywała, robi to tylko podstawa. Tak samo niezależność i samodzielność w czakrze sakralnej? W moim odczuciu absolutnie nie. Niezależność, samodzielność w splocie słonecznym i trochę w gardle. Wolność w trzecim oku i w sercu.

Wdzięczność zdecydowanie do czakry serca.

Dobra, może jednak to napiszę w taki sposób jak Trzynasty, będzie bardziej przejrzyście.

Niektóre cechy się powtarzają, czasem to wynika z tego, że hm im wyższa czakra tym dana cecha objawia się w pełniejszy sposób w moim odczuciu, a czasem jest to uzupełniające się jak np. w wypadku twórczości w czakrze sakralnej i gardle i trzecim oku. Odczuwam to tak, że trzecie oko i sakralna są w pewnym sensie źródłem twórczości, a gardło jest bardziej narzędziem jej ekspresji. Konkretnie odczuwam to tak, że głównym źródłem kreatywności i twórczości jest trzecie oko, sakralna hm.. nadaje formę pomysłowi, a gardło pomaga w ekspresji tego na zewnątrz, ale to i tak chyba bardzo nachodzi na siebie i współdziała.

Napiszę cechy zarówno pozytywne jak i negatywne, które czuję na danej czakrze.

podstawa:
bezpieczeństwo, zdrowie, witalność fizyczna, przetrwanie, potencjał, ukorzenienie, ugruntowanie, stabilność, przyziemność, odwaga, porywczość, gniew, seksualność (bardziej hm popędowa), pożądanie

sakralna:
pasywność, przyjemność, bierność, wrażliwość, twórczość, emocjonalność, hm zmienność, seksualność (bardziej emocjonalna)

splot słoneczny:
bezpieczeństwo, siła, wola działania, intelektualne-racjonalne podejście do rzeczywistości, samodzielność, samostanowienie o sobie, dostatek finansowy, niezależność, indywidualizm, gdy jest blokada ego również ograniczenie, zazdrość, zachłanność, zawiść, pycha,

serce:
łagodność, delikatność, opiekuńczość, czułość, wdzięczność, akceptacja, hmm uzdrawianie w pewnym sensie, poczucie jedności, tolerancja, miłość, szczerość, wolność - w pewnym sensie, ale jeszcze nie pełnym, samoakceptacja (miłość do siebie samego), dobro, radość, smutek, melancholia, cisza,

gardło:
ekspresja, twórczość, kreatywność, komunikatywność, wolność, samoakceptacja, swoboda, zdecydowanie

trzecie oko:
mądrość, intuicja, spokój, delikatność, taktowność, zrozumienie, błogość, cisza, wolność, akceptacja wszystkiego, kreatywność, twórczość, wszechstronność, entuzjazm, radość

korona:
neutralność, brak polaryzacji, światło, czystość, prostota, nicość

chyba mniej więcej tak to odczuwam :)
Ostatnio edytowano 03 gru 2010, 17:40 przez luth, łącznie edytowano 1 raz
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Ha ha ha, to niema znaczenia gdzie co odczuwasz, ja pisze jak jest a nie co czuje. Luth, jednym słowem przestań spamować ! Wątek jest o skutku cech a nie o cechach, możesz dopisać działanie tych cech czego oczekiwałem a nie zmienianie bezsensownie rzeczy których najwyraźniej nie rozumiesz. Tym sposobem tylko zasmiecasz ten wątek.
Trzynasty
 
Trzynasty napisał(a):Dopełniajcie ten watek własnym zrozumieniem abyśmy wspólnie doszli do zrozumienia otaczającego nas wszechświata.


Pozdrawiam z miłością Trzynasty
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
apeluję o powrót do korzeni

czasu dużo nie jest, historia nie istnieje, pierwszeństwo zaczyna mieć coś pięknego..
a jak pokazuje otaczający nas świat wiedza to nie to ]]]:->

każdy z nas ma wolny wybór :D
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Po pierwsze prosiłem o napisanie działania cech a nie zmienianie kontentu wątku by stworzyć bezsensowną rozmowę że " może jest tak albo może jest inaczej ". Po drugie nie raz już udowodniłaś że twoje "czucie" / postrzeganie, jest dalekie od prawdy. Po trzecie zwyczajnie spamujesz.
Trzynasty
 
Trzynasty wszystko jest super, ale to nie o to chodzi, to chodzi o jeża który wyskakuje gdy podchodzi (oddzielny) stworek :)
a wiedza... to chyba nie jest pierwszorzędnym aspektem, jeśli kuleją inne, owszem przybliżać może nas do prawdy, choć
każdy z nas ma swoją wspaniałą prawdę i świat w którym te prawdy nie kolidują ze sobą już się zaczyna, a tam...
wiedza nie ma pierwszeństwa, co widać po upadających systemach :)

skoro ten temat tyczy się tylko tego co napisałeś i chcecie/my żeby tak tylko wyglądał proszę o usunięcie moich postów :D

jednak ja wolałbym się pobawić

:D

http://www.youtube.com/watch?v=FECRyz_v ... re=related
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Trzynasty napisał(a):Po drugie nie raz już udowodniłaś że twoje "czucie" / postrzeganie, jest dalekie od prawdy.


A znasz z całą pewnością całą prawdę absolutną, iż tak stwierdzasz? Jeżeli nie to ciężko jest stwierdzić jak daleko ktoś jest od "prawdy" ;) Uważam, iż każdy ma swoją "prawdę" i jeśli się u niego/niej ona sprawdza to nie widzę potrzeby mówić/pisać mu/jej, iż się myli, bo wtedy my sami możemy się mylić.

Ja podchodzę do wszystkiego z rezerwą i jeżeli ktoś stwierdza, że zna prawdę to wzbudza to u mnie nieufność ;)

Cóż, mój post pewnie też już podchodzi pod "spam", więc na tym zakończę :P
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec
No racja Ray.
Trudny, masz sie za Boga, wiecej pokory ;- ) Moze wypadaloby nad soba popracowac zeby sie pozbyc negatywu z siebie ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Bardzo mi przykro Trzynasty, że zraniłam Twoje ego, co zaowocowało takim uniesieniem :).

Nie zanegowałam tego co wypisałeś (co w ogóle jeśli się nie mylę jest słowo w słowo przekopiowane od kogoś innego w necie, na forum również już raz się pojawiło w temacie o czakrach) tylko napisałam jak ja to odczuwam z myślą, że inni również pociągną to dalej :).

Nie twierdzę, że moje jest dobre a Twoje złe, te wypisy się pokrywają w dużej mierze ze sobą, ale niektóre rzeczy zupełnie inaczej odczuwam i uważam, że dobrze zrobiłam, że o tym napisałam :). Tak jak napisał Ray czasem przekazy mogą wprowadzić w błąd jeśli uznamy je za jedyną możliwą wersję. Niektórzy ludzie nie ufają swojemu czuciu i jeśli coś przeczytają uważają za absolutną prawdę. To niebezpieczne i jest potrzebna alternatywa jeśli taka jest odczuwalna. Różnorodność przekazu skłania do poszukiwania własnej prawdy w swoim wnętrzu.

Zresztą i tak myślę, że takie przyporządkowywanie jest takie.. no nie wiem :) trochę dla zabawy, bo i tak wszystko jest połączone ze sobą, a to co robimy jest jeszcze obarczone interpretacją języka no i każdy może odczuwać czakry nieco inaczej :).

Trzynasty napisał(a):Po drugie nie raz już udowodniłaś że twoje "czucie" / postrzeganie, jest dalekie od prawdy.


Jeśli chcesz możesz to rozwinąć :) ciekawa jestem co masz na myśli :).

Chciałabym również pozwolić sobie zauważyć pewien absurd postawy "piszcie co chcecie byśmy zrozumieli wspólnie otaczającą nas rzeczywistość, ale piszcie tylko zgodnie z wizją rzeczywistości jaką narzuciłem i jaką sam widzę" :)

Pozdrawiam z miłością :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
No ładne śmieci ale niestety do usunięcia jako iż żadna z odpowiedzi niema nic wspólnego z tematem.

A co do twoich pozdrowień luth to tyle tam miłości ile prawdy w twoich skanach szkoda ze nie widzisz działania własnego ego, taka pyszna i pusta jesteś, potem zastanawiaj się nad skutkiem i błąkaj myślami "a dlaczego się tak dzieje". Dodatkowo jeżeli nie rozumiesz słów które pisze i interpretujesz je dopisując swoje dopowiedzenia zaczerpnięte nie wiadomo skąd to nie wypowiadaj się proszę bo jak widzisz ciągniesz za sobą bezsensowną fale śmieci.
Trzynasty
 
Trzynasty: do usunięcia, bo nie po Twojemu? Wyluzuj, bracie. "Ambasadorów prawdy" ci u nas dostatek. ;)

Dop.:
Nie doszukuj się spamu tam, gdzie go nie ma. Forum sluzy wymianie mysli z innymi. Chcesz swojej "tuby"? Zaloz bloga. Z moderacja komentarzy. ;)

Dop. 2:
Na prosbe Trzynastego o usuniecie tematu, temat zamykam. Usuwania nie ma. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron