Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

praktyki duchowe,a cierpienie

Post 19 cze 2009, 12:17

czy praktykując ezo np.medytację wciąż cierpicie?czy pomimo praktykowania tych praktyk wciąż spotykają was "nieszczęścia życiowe"?
Ostatnio edytowano 20 cze 2009, 09:27 przez medytator, łącznie edytowano 3 razy
medytator
 
Boli? To znaczy, że żyjesz.
Albo inaczej: Boli? To znaczy, że rośnie.
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając
a dokładniej?
Ostatnio edytowano 20 cze 2009, 09:22 przez medytator, łącznie edytowano 2 razy
medytator
 
Rozwój duchowy sprawia że zaczynamy coraz bardziej zdawać sobie sprawę z rzeczy w naszym własnym zachowaniu, w naszym otoczeniu, w naszym trybie życia, w naszych znajomych czy bliskich, które nas hamują, przeszkadzają nam w dalszym rozwoju. Z biegiem czasu, jeśli chcemy dalej się rozwijać, musimy zacząć eliminować kolejno te rzeczy z naszego życia. A że człowiek z natury nie lubi zmian, to wiąże się to często ze stresem, tudzież różnymi nieprzyjemnymi odczuciami... Myślę że każdy z nas miał (albo będzie miał) swoje momenty w których zaczyna się zastanawiać czy nie lepiej - w sensie wygodniej, bardziej bezboleśnie - być zwykłym człowiekiem, nieprzebudzonym, nieświadomym tego co poza widzialnym jest dookoła... Jeden z cytatów z mojego podpisu świetnie to obrazuje (z resztą dlatego tam jest). Jednak rozwój w ogólnym rozrachunku, choć trudniejszy, okazuje się jednak lepszą drogą...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
medytator napisał(a):czy praktykując ezo np.medytację wciąż cierpicie?czy pomimo praktykowania tych praktyk wciąż spotykają was "nieszczęścia życiowe"?

Hmm??? Tzn. myślałeś, że zamykając się przed światem i medytując przez resztę życia, wszystkie problemy, które trzeba praktycznie rozwiązać, nagle jakoś magicznie znikną? Czy też źle zrozumiałem Twoje pytanie?
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Witam

Ludzie praktykujący medytację wciąż cierpią najprawdopodobniej z tego powodu, że ich medytacja polega na rozkminianiu sensu życia. Chodzi o to że czym więcej medytują, tym bardziej stają się świadomi własnych myśli. Błąd jaki popełnia przeciętny Kowalski polega na tym, że utożsamia własne "Ja " z tym co myśli - w myśl zasady ....myślę więc jestem..... Tymczasem nasze "Ja" nie jest tym co myślimy, natomiast to co myślimy, nasze myśli są źródłem całego cierpienia......

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
medytator napisał(a):a dokładniej?

Miałem na myśli coś podobnego do tego, co napisali Til i Apollo. Analogia do ćwiczenia mięśni na siłowni, ale pasuje. Trenując osiągasz swoje granice, trenując więcej przesuwasz je. Rozmyślając poznajesz siebie, rozmyślając więcej poznajesz nawet te części siebie, których się wstydzisz, nienawidzisz, które chcesz wyprzeć. Jeśli przebrniesz ten okres, dojdziesz do momentu, że poznasz siebie... ale to nie będziesz Ty. Wtedy będzie medytacja.
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając
Racja w tym co napisaliście, ale ja staję się szczęśliwsza - wiele spraw dzięki medytacji udało się rozsupłać
Niesłuszna droga wiedzie tam, gdzie żadne kary mnie nie ruszą.Mój los wykuwam sobie sam i sam steruję swoją duszą.
Avatar użytkownikaKatty Kobieta
 
Imię: Lynx
Posty: 39
Dołączył(a): 28 cze 2009, 12:17
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: panna/ryby,
czy praktykując ezo np.medytację wciąż cierpicie?czy pomimo praktykowania tych praktyk wciąż spotykają was "nieszczęścia życiowe"?

człowiek wewnętrznie jest bardziej szczęśliwy,wolny,szczerze mówiąc to nie wiem co się dzieję na zewnątrz,co z cierpieniem,nie mam aż tak dużego doświadczenia w medytacji żeby coś jednoznacznie na ten temat powiedzieć.
kozel
 
:lol: nie ma tak że cierpienie jest do kitu itp.,cierpienie po prostu jest :),tak samo że szczęściem :),wszystko po prostu jest,zmiana jest,my jesteśmy,nasi rodzice są,mamy przyjaciół,kolegów,medytujemy,wchodzimy na to forum,od czasu do czasu ukradniemy coś komuś,pobijemy się z naszym znajomym,zabijemy kogoś itp.,i to nie oznacza ze 3 wcześniejsze przykłady są do kitu i że to jest złe,w skali wszechświata wszystkie doświadczenia są ok :),nawet gdy bardzo cierpimy to to też jest ok :),wszystko jest tak skomplikowane że najlepiej po prostu być "tu i teraz",bo IMO cały sens tego wszystkiego polega na doświadczaniu(wszystkiego czego się da),a nie na filozofowaniu :)
kozel
 
Kozel, wiesz dlaczego dzwon jest głośny?
Bo wewnątrz jest pusty.

Idziesz na ilość postów?
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając
Idziesz na ilość postów?

a to niby dlaczego............?
hax
 
Przydałoby się żeby zawierały więcej treści. Więcej treści, mniej postów = OK.
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron