Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Hej, jestem w zasadzie nowa w temacie czakr i tym podobnych rzeczy. Zaczęłam ostatnio jakos więcej sie tym interesować, czytałam dużo o czakrach i przyznam, że zaczęło mnie to interesować, ponieważ zauwazyłam, że faktycznie moje zachowania, sposób myslenia i odczuwania świata pokrywa sie z tym jak wygląda stan moich czakr (zrobiłam test, nie wiem w jakim stopniu mogę w niego wierzyc, w każdym razie zaskoczyła mnie jego prawdziwość). Dostrzegłam, że czytając o czakrach i konsekwencjach ich zablokowania w ciele, czytam o swoich problemach z kontaktami międzyludzkimi, poczuciem własnego "Ja" i emocjonalnością.
Postanowiłam popracowac nad doprowadzeniem chociaż cześci zablokowanych (u mnie poważnie) czakr, jednak jako początkujący laik w tym temacie nie potrafię za nic uświadomoć sobie tego, jak taka ja mogę kierować swoja wewnętrzna energią poprzez oddech, myśli czy muzykę. Na codzień dużo analizuje własne zachowania i stan ducha; słucham muzyki, oddycham, więc czym rózni sie taki oddech "otwierający" czakre od zwykłego oddychania? myśle, że skupienie gra tutaj dużą rolę. Jednak ja nie rozumiem na czym polega związek mojej wewnętrznej energii z odpowiednimi mantrami (tez nie rozumiem co znaczy np. mantra samogłosci "U"...) czy ułożeniem dłoni w odpowiedni sposób podczas medytacji nad czakrą...
To wszystko jest dla mnie niepojęte, chociaż niby podświadomie wierzę, że mogłoby mi pomóc odblokowac się i otworzyc na świat. Jednak nie wiem, nie mam pojęcia jak zacząć...

Wiem, że taki wątek jest tutaj bezsensu, bo jednak na takie forum powinny przychodzic osoby, które maja juz jakies pojęcie, ale mimo to mam nadzieję na jakies wskazówki, pomoc itp.

Pozdrawiam wszystkich :)
myopia Kobieta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 03 lis 2007, 01:56
Lokalizacja: ta mina?
Droga życia: 35
Typ: Włóczęga
Zodiak: koziorożec

Post 06 lis 2007, 00:24

Kazde slowo, muzyka ma wplyw na ciebie np. jak spiewasz to czujesz przyplyw energii niekoniecznie musi to byc spiew moze byc to nucenie czy gwizdanie zauwaz ze prawie kazdy co jakis czas tak robi tylko czemu? bo to poprawia samopoczucie. Tak samo jest z dzwiekami ktore slyszymy np. szum fal dziala calkiem inaczej niz muzyka rockowa kazdy dzwiek wywoluje jakies reakcje. Kazdy dzwiek, slowo wywoluje wibracje i nie wazne w jakim jest jezyku.

Mozesz to latwo sprawdzic na samogloskach wypowiedz glosno i jak najdluzej "iiiiiiiiiiiiii" i poczujesz wibracje w ciele. Albo jeszcze sproboj z zamknietymi ustami zaintonowac "mmmmm" jak najglosniej wprawione osoby moga poczuc wibracje w calym ciele. I na tym sie opieraja mantry tylko ze mantry w przeciwienstwie do samoglosek sa odpowiednio dobrane.

Na mantrach mozesz sie bawic wypowiadac je szybko, wolno, rozciagac, spiewac, mowic itp. Rowniez mniejsze znaczenie jest co one oznaczaja choc przydalo by sie znac znaczenia mantr.

Co do mundr nie jestem doswiadczony w tym ale zauwazylem ze przy niektorych ukladach rak czulem energie przeplywajaca.

Sa rowniez cwiczenia na otwarcie czakr typu wyobrazanie sobie czegos, muzyka specjalna na czakry dobrze by bylo wizualizowac sobie kolory do odpowiednich czakr pod zamknietymi oczami.

Ja widze u siebie duzo zmian ostanio przypadkiem zauwazylem ze zaczelem widziec aury jasnych kolorow na poczatku wydawalo mi sie ze bylem zmeczony ale jak powtorzylem to nastepnego dnia to bylem w szoku. Rowniez zmiany w zachowaniu i postrzeganiu zycia u mnie nastapily.

myopia napisał(a):Wiem, że taki wątek jest tutaj bezsensu, bo jednak na takie forum powinny przychodzic osoby, które maja juz jakies pojęcie


I tu sie mylisz :P
Anonim
 

Post 06 lis 2007, 22:03

dzięki ogromne za zainteresowanie i odpowiedź, bo własnie podobnej oczekiwałam. pomogłes mi częściowo w zrozumieniu o co chodzi :) no i jeszcze wzrosła moja motywacja jak przeczytałam, ze widzisz w sobie zmiany trenując czakry.
a co do mylenia się...w tym przypadku to dobrze ;)
pozdrawiam
myopia Kobieta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 03 lis 2007, 01:56
Lokalizacja: ta mina?
Droga życia: 35
Typ: Włóczęga
Zodiak: koziorożec

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości