Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
jay-z napisał(a):Wiem, ze tak to działa. Tylko łatwo powiedziec "znajdz pasje". To nie jest takie proste. Pozatym coraz bardziej jestem przekonany, ze pasja po czesci sama przychodzi. Osoby, ktore ja maja nigdy nie musialy jej usilnie szukac, nie musialy do czegos zmuszac, a ludzie, ktorzy jej aktywnie szukaja robia to w nieskonczonosc bezskutecznie.
Kiedys na innym forum wyczytalem, ze pasja to coś co sie robi kiedy jest się całkowicie sobą i do niczego nie musisz się zmuszać z powodu poczucia obowiazku, winy, lęku czy niskiej wartości czyli "musze miec pasje by byc kimś".
Jakiejkolwiek osoby bym nie pytał - wszyscy mowią, że to samo przychodzi

Czyli nic cię nie interesuje, nic nie lubisz robić, nic nie umiesz dobrze robić?
jay-z napisał(a):No wlasnie - jak "zwalczyć" lenistwo? Mi sie kompletnie nic nie chce robić. Tak jak niektórzy muszą coś robić (szczegolnie w spoleczenstwie, ktore kladzie szalony nacisk na aktywność) tak ja bym mógł się opierdalać leżąc na plaży. Tylko niestety tak nie zarobie na życie i utrzymanie. Ludzie az sie dziwią, że potrafie tak olewać rzeczy - olalem kurs dodatkowego angielski (ktory i tak znam zreszta bardzo dobrze) przed ostatnim stopniem najwyzszym, olalem prawo jazdy przed egzaminem (w obu przypadkach pieniedze poszly w bloto), rowniez prace licencjacka powinien obronic rok temu, a robie to dopiero teraz :P. Skad sie bierze taka maksymalna wyjebka w swiat materialny? I czy w tym zdaniu "Tyle, ze musi ci sie zechciec chciec" nie ma sprzeczności? Przeciez jak cos mi sie chce to nie istnieje tutaj "musze" :D

Mi pomogła metoda p.t. 'weź to k**** zrób'. Nikt ciebie nie zmusi do działania. Ty musisz siebie sam zmusić. Wiesz przecież że 'powinieneś' coś zrobić. Przestań mieć powinność, zacznij chcieć. Jeśli coś się 'powinno' albo 'musi się' coś zrobić, przeważnie to działa demobilizująco. Pomyśl co chcesz osiągnąć. Co chcesz zrobić. Co chciałbyś robić. I nie daj się myśli że e, jutro... A, jakoś spać mi się chce. A, jakiś zmęczony teraz jestem, może później. Po prostu weź to k**** zrób ;) I to jest właśnie to 'tyle, że musi ci się zechcieć chcieć' ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Czyli nic cię nie interesuje, nic nie lubisz robić, nic nie umiesz dobrze robić?


Mam zainteresowania - szczególnie 4 główne obszary. Znam sie na paru rzeczach. Kwestia tylko wlasnie tego, ze gromadze wiedzę, są to zainteresowania biernie itp. Nie wiem jednak jak je upraktycznic :P
jay-z Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 sie 2011, 15:36

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron