Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 29 sty 2011, 14:38

Ja w sumie mam podobnie, medytuje, czasami porobie jakieś asany, pobieram tą energię, głownie w sumie do splotu słonecznego, ale ciągle jestem jakiś zaśnięty. :?
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 03 lut 2011, 07:34

Hm, no nie wiem. Chyba trzeba bedzie cos zmienic w swoim trybie zycia. A najpierw sie dowiedziec co, a potem jak ;)
Mam wrazenie ze ze wszystkim jest troche tak, ze mamy rozwiazanie przed oczami ale go nie widzimy...
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 03 lut 2011, 13:28

Hm, w sumie warto dodać, że takie ciągłe wyczerpanie energetyczne może mieć też inną przyczynę niż kulejąca czakra podstawy :)

Jeśli towarzyszy temu takie mroźne telepanie od wewnątrz, takie irracjonaln zimno, które nie zależy od tego jak ciepło jest na zewnątrz i które wychodzi głównie z obszaru klatki piersiowej/splotu słonecznego jest to wypompowywanie energii z nas które wynika często z toksycznego przywiązania do czegoś/kogoś, albo innej wkrętki umysłu.

Trudno mi to opisać. Ale np. gdy brakuje nam ześrodkowania i zakorzenienia w sobie - gdy nie czujemy się w pełni kompletni w sobie i szukamy jakiegoś fragmentu siebie w drugiej osobie, tworząc toksyczne przywiązanie pt. 'ta osoba MUSI być ze mną/coś robić/być jakaś bo inaczej ja jestem niekompletna', albo 'jestem zależna od tej osoby, ta osoba ma władzę nade mną'. Wtedy energia zamiast krążyć w nas ucieka do tej osoby. To można nazwać wampiryzmem, ale sami oddajemy tą energię, nikt nie jest w stanie wbrew nam coś zrobić złego, poza naszym umysłem nad którym nie zawsze panujemy. Uświadomiłam sobie ten mechanizm czytając książkę Caroliny Myss 'Anatomia duszy', wrzucam rysunek z tej książki:

Obrazek

Tak samo jest też z przedmiotami i sytuacjami. Gdy za mocno sobie wkręcimy przywiązanie do jakiejś rzeczy/sytuacji ucieka z nas energia w ten sam sposób, bo kierujemy ją tam gdzie jest nasze obsesyjne przywiązanie.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 03 lut 2011, 14:30

O kurde, znam to mrozne zimno, czulam to bardzo ostatnio ! Nigdy wczesniej w taki sposob. I rzeczywiscie, niezaleznie od temperatury otoczenia ... mam wiec troche do przemyslenia ;)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 03 lut 2011, 16:17

Ooo, bardzo ciekawie napisane.
Czytalem Anatomie Duszy, ale ten rysuneczek gdzies mi umknął.
Jednak napewno wezme pod uwagę info,
i polecam książkę Dłonie Pełne Światła - Barbary Ann Brennan :wink:
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 11 lut 2011, 14:36

Ja właśnie zacząłem czytać tą książkę, jestem na 40 stronie i zapowiada się SUPER. :D
Rocker Mężczyzna
Badacz Życia
 
Imię: Paweł
Posty: 37
Dołączył(a): 04 paź 2010, 17:37
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 12 lut 2011, 11:42

Co do tematu, ja bym nie robił niczego w tym kierunku żeby w jakiś specjalny sposób "otwierać" czakrę podstawy. Skupiłbym się na metodach oczyszczających. Kiedy ciało i umysł są wystarczająco oczyszczone, wszystkie czakry w naturalny sposób otwierają się i odblokowują, tworząc harmonijną całość. Sposób najprostszy, najbezpieczniejszy i wypróbowany od tysięcy lat :) W porównaniu z tym wydaje się że wszystkie inne wymyślne sposoby są naprawde niepotrzebne.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 15 lut 2011, 02:40

Gruntz napisał(a):Co do tematu, ja bym nie robił niczego w tym kierunku żeby w jakiś specjalny sposób "otwierać" czakrę podstawy. Skupiłbym się na metodach oczyszczających. Kiedy ciało i umysł są wystarczająco oczyszczone, wszystkie czakry w naturalny sposób otwierają się i odblokowują, tworząc harmonijną całość. Sposób najprostszy, najbezpieczniejszy i wypróbowany od tysięcy lat :) W porównaniu z tym wydaje się że wszystkie inne wymyślne sposoby są naprawde niepotrzebne.

Gruntz jakie mozesz polecić metody oczyszczające ?podziel się
http://www.youtube.com/watch?v=t1rbj7rQr-0
http://www.youtube.com/watch?v=ZPIsCmdz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aYyKvp5o ... re=related
ściągnę cię w piekło tak nisko na ileś zły
upadniesz w ciemność na tyle na ile kochasz
pociągnę cię w niebo tak wysoko na ileś dobry
wzlecisz w jasność na tyle na ile gardzisz tym życiem co je śnisz
http://www.youtube.com/watch?v=xqaNsOli ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=-whp15J2 ... re=related
Avatar użytkownikarównowaga-czakry Kobieta
 
Posty: 319
Dołączył(a): 13 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Polska
Droga życia: 2

Re: Otwieranie Czakry Podstawy

Post 15 lut 2011, 14:05

A ja się z Tobą Gruntz w ogóle nie zgadzam :)
Uwazam ze jezeli ktos nie potrafi zmienic swojego myslenia, urzeczywistnic poczucia bezpieczenstwa, przynaleznosci - mowie tutaj o czakrze podstawy, to powinien jak najbardziej pracować z tą czakrą, w miare bezpiecznie - na wiele sposobów.
Mysle sobie ze samo oczyszczenie nie napełni czakry energią, w Dłonie pełne światła, autorka bardzo fajnie to zobrazowała,
aura jej pacjenta była oczyszczona, ale czakra podstawy zupełnie wypompowana.
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron