Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Ostatnia deska ratunku

Post 09 sie 2007, 08:09

Hej witajcie.

Być może nie jedna osoba z was, miała uczucie ze gdy nic juz nie pomaga, zostaje tylko ucieczka w niekonwencjonalne metody. Tak jest i też ze mną :cry: .
Otóż mam problem, od kilku lat się jąkam, mimo iż nie chodze zestresowana, i nawet w spokojnych chwilach mam z tym problem. Korzystałam z pomocy logopedów, turnusów... nic, nie wiem w czym tkwi problem, ale z tym sie żyć nie da.
Otóż nieco zagłębiłam sie w temat, energii, i czakr... i przeczytałam, ze nieprawidłowości z wymową odpowiada czakra gardła [Link] . Czy to naprawdę może mieć jakieś powiązanie... jeśli tak to jak mogła bym się skupić tylko na tej kwestii, i rozwinąć tą czakre. Bardzo mi na tym zależy, dziękuje za pomoc.
Aray Kobieta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 09 sie 2007, 07:57

Post 09 sie 2007, 11:59

Czesc Aray :)

Z tego co czytalem kazda z czakr odpowiedzialna jest za konkretny rodzaj energii i określone organy naszego ciala fizycznego. Mozesz sprobowac np muzykoterapii, sa plyty o roznej tonacji ktore wplywaja na rozwoj czakr ale pamietaj aby rowijac w miare rownomiernie wszytkie a nie tylko jedna. Na allegro jest uzytkownik Alfaton ktory wydaje taka serie plyt z tym ze do tej pory wydal tylko 3 (czakra serca, trzeciego oka i korony). Mozesz mu zadac takie pytanie czy to droga mailowa albo poprzez skype (dawniej przy okazji zakupu plyty sam toczylem z nim krotka rozmowe e-mailowa, bardzo mily Pan). To jest jego strona www.alfaton.pl i po lewej masz jego namiar na skype. Mozesz tez sprobowac medytacyjnego rozwijania czakr, ale o tym to juz inni bo ja sie na tym dobrze nie znam, nie chcialbym zasiac jakiegos chaosu energetycznego jako malo doswiadczony ;) Morphia chodzi na jakies takie spotkania i chyba o tym wiecej wie ale wakacjuje teraz :P
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 09 sie 2007, 16:17

Aray, a ja mam taką propozycję:) może się umówimy np. na kilka przekazów reiki:) zobaczysz jak na ciebie działa(przekazy na odległośćci będę robiła-to nie problem:) ) moze ci to pomoże,zawsze mozemy poszukać kogoś z twojej miejscowości na przekazy bezpośrednie jeśli odczujesz poprawę. bo jeśli mówimy o czakrach... dolegliwości ciała związane są z duchowymi... musi z jakichś twoich blokad wynikać to jąkanie.
i nie rozwój czakr, najpierw się zabierz za ich harmonizację.... (metody moze ktoś poda bo ja nie mam-nie potrzebuję,a jesli już to z reiki korzystam w tym celu...)
warto np. żebyś sobie zamówiła krople dr. Bacha:) najpierw osoba sporządzająca je "zbada cię" na odległość,ze zdjęcia wahadełkiem, i dobierze odpowiednie krople(esencje kwiatowe) samo badanie już ci powie nad czym w swojej duszy,w swoim charakterze musisz popracować.a więc otrzymasz jakby odpowiedź skąd wynika twoja dolegliwość... nie wiem czy tu się ktoś tym zajmuje.ale jeśli chcesz to na pw albo gg wszystkie namiary ci dam:)
miarą miłości jest miłość bez miary
MINEKO Kobieta
adeptka Reiki:2UR,3KR
 
Posty: 12
Dołączył(a): 08 sie 2007, 20:46
Lokalizacja: OW
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: bliźnięta

Post 09 sie 2007, 17:23

MINEKO napisał(a):warto np. żebyś sobie zamówiła krople dr. Bacha:) najpierw osoba sporządzająca je "zbada cię" na odległość,ze zdjęcia wahadełkiem, i dobierze odpowiednie krople...

:-s Badanie na podstawie zdjecia? :-s Rozumiem ze tonacy brzytwy sie chwyta, probuje wszystkiego, ale to naprawde brzmi dosyc abstrakcyjnie...
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 09 sie 2007, 17:36

:D zdjęcie jest "świadkiem energetycznym" powiedzmy. nie wtykam nosa w to bo wahadełkiem się nie zajmuję.on ma swoją własną metodę,po za tym zawsze diagnozy są trafne, ani jednej "reklamacji" nie było jak na razie...
przecież jak ja miałam sporządzane bezposredno na żywo,tzn. przez moją mistrzynię podczas kursu.to wypełniałam test(osoba dostanie emailem chyba) i według tego m.in. dobiera się krople.a wahadełkiem się bada żeby to sprawdzić,to też ona mnie nie dotykała,no nie?no i miała mnie na żywo.
jak się robi przekaz reiki na odleglość dla kogoś kogo się osobiście nie zna to ze zdjeciem też łatwiej...
zresztą on ma swoje metody. odsyłam do strony www.reiki.info.pl na forum do działu ziołolecznictwo. sam się mozesz na forum zapytać po co zdjęcia.sam mozesz poprosić o "diagnozę".
ja też poprosiłam o zbadanie mojego ERD. a jeszcze na innym forum(do którego nie należę,za to uki wie,bo kojarzę jego posty :) )inna osoba wahadełkiem też mieszy ERB i inne takie... i też prosi zawsze o zdjęcie(hmm... a właściwie wszyscy dają bo wiedzą że jest potrzebne )
miarą miłości jest miłość bez miary
MINEKO Kobieta
adeptka Reiki:2UR,3KR
 
Posty: 12
Dołączył(a): 08 sie 2007, 20:46
Lokalizacja: OW
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: bliźnięta

Post 09 sie 2007, 23:48

Aray niewykluczone , że Mojżesz też się jąkał, a jest bardzo wielkim prorokiem.
Pomyśl Bracie o bardzo wielu jeszcze mniej uposażonych w Talenty od Ciebie jak sparaliżowani np. Janusz Świtaj, i cierpiący na wiele schorzeń.

Jesteś przy nich zdrowy jak rybka - więc weź się w garść, zastanów się jakimi Talentami BÓG Cię obdarzył i je pomnażaj

Pokój i Dobro
Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis.
- Wierzyć znaczy ufać w to czego nie widzisz; nagrodą wiary jest zobaczyć to, w co ufasz.

myśl Św. Augustyna
Avatar użytkownikafrater Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 cze 2007, 20:16

Post 13 sie 2007, 11:58

Może nie uciekaj w naturalne metody a je zastosuj .Samo jąkanie jest już ucieczką od możliwości mówienia tego co się czuje.Popracuj z podświadomością ona na pewno wie o co chodzi.Powodzenia.
Uczmy się wdzięczności dla wszystkiego co żyje, bo będziemy bardzo samotni.
--
Kto czyta i błądzi powienien zmienić lekturę..., http://zlotemysli.pl/lonia.php
Avatar użytkownikaLonia Kobieta
szczęśliwy człowiek
 
Imię: Lonia
Posty: 29
Dołączył(a): 28 cze 2006, 23:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Droga życia: 6
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 13 sie 2007, 12:40

ERD? czy ARD ( analiza rozwoju duchowego)? Ja mialam taka analize wykonana, bardzo fajna sprawa, pieknie widac przepracowana , badz nie -karme, rozwoj umiejetnosci, poziomy czakr itp:D Wykonano ja wlasnie na podstawie zdjecia, a ze mam dosc duza samoswiadomosc moge powiedziec ze to nie jakas tam sciema;D
Aray, poczytaj wiecej albo skonsultuj sie z kims kompetentnym, ja osobiscie uwazam ze braki rownowagi w czakrach moga byc przyczyna jąkania;) Z psychologicznego punktu widzenia ,zgadzam sie z Lonia ,ze jest to "ucieczka od mowienia tego co sie czuje"...Nad tym bym sie zastanowila.. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownikaBlankaSophie Kobieta
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:09

Post 13 sie 2007, 14:05

frater napisał(a):Aray niewykluczone , że Mojżesz też się jąkał, a jest bardzo wielkim prorokiem.
Pomyśl Bracie o bardzo wielu jeszcze mniej uposażonych w Talenty od Ciebie jak sparaliżowani np. Janusz Świtaj, i cierpiący na wiele schorzeń.

Jesteś przy nich zdrowy jak rybka - więc weź się w garść, zastanów się jakimi Talentami BÓG Cię obdarzył i je pomnażaj

Pokój i Dobro

Jak dla mnie takie tlumaczenie ze inni maja gorzej to moge sobie odpuscic to totalna rezygnacja z talentu jakim jest umysl ;) Talentem czlowieka jest inteligencja dzieki ktorej nie poddaje sie i swoje problemy stara sie rozwiazac. Tak samo jak Aray nie zostawialbym czegos co mi sie nie podoba w sobie tylko staral sie to naprawic.

A jesli chodzi o to cale ARD na podstawie zdjecia, nie wydaje sie wam ze zdjecie to tylko zlepek kolorow na kawalku papieru (kolor wlosow, skory, oczu, ubrania i to jescze zalezny od swiatla, aparatu) i energetycznie to moze byc, o ile to mozliwe, nacechowane przez emocje fotografa anizeli osoby fotografowanej. No ale nie wiem, tylko glosno mysle ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 13 sie 2007, 15:34

Lepiej glosno myslec niz wcale;p :D hihih :)
Szczerze nie wiem na jakiej zasadzie to dziala i jak to coniektorzy robia ze potrzebuja tylko zdjecia i imienia i nazwiska.Osoba , ktora to robila wytlumaczyla mi , ze zdjecie to "najprostszy świadek" -cokolwiek to znaczy.To tak jak ktos potrafi okreslic czy osoba ze zdjecia zyje czy nie.

Aaa nio wlasnie sie nie zgadzam ze stanowiskiem Fratera , bo owszem, talenty powinno sie rozwijac, kazdy ma jakies predyspozycje do czegos bardzeij niz inni , ale zostawiac to wszytsko co nam sie w sobie nie podoba byloby duzym bledem... skoro mozna jedno rozwijac a drugie eliminowac:D
Avatar użytkownikaBlankaSophie Kobieta
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:09

Re: Ostatnia deska ratunku

Post 13 sie 2007, 17:48

Aray napisał(a):od kilku lat się jąkam, (...) nie wiem w czym tkwi problem, ale z tym sie żyć nie da..

Zyc sie da i pokonac tez. Przykladem jest Bruce Willis! Podobno tak sie jakal, za (jako chlopiec) zaczal brac szkolenie poprawnej mowy dla aktorow - juz sie czesto nie jaka - chyba!? ;)

przeczytałam, ze nieprawidłowości z wymową odpowiada czakra gardła

Prawda, bo jest to blokada . Niewatpliwie jakanie bierze sie z dziecinstwa, kiedy balas sie mowic, odzywac, iczulas, ze Twoj GLOS sie nie liczy, tp! Podobnie bywa z chrzachaniem...

jak mogła bym się skupić tylko na tej kwestii, i rozwinąć tą czakre.

Odblokowac - najszybsza metoda, to hipnoza. Dobry hipnoterapeuta uwolniCiebie w jedna sesje - polecam szczerze Grzegorza Halkiewa z Warszawy! :)

Blessings 4 All! :)
"Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę."
Avatar użytkownikaKatarzynka Kobieta
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 gru 2006, 19:23
Lokalizacja: z Chipsa:)))

Post 15 sie 2007, 17:34

MINEKO napisał(a):Odblokowac - najszybsza metoda, to hipnoza. Dobry hipnoterapeuta uwolniCiebie w jedna sesje


Praca z czakrami podczas medytacji pewnie dałaby jakieś efekty, ale napewno długo by to trwało. Zgadzam się z Katarzynką, hipnoza to dobra metoda.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 15 sie 2007, 18:24

hej morphia:bląd w cytacie:) to nie ja napisałam co cytowałaś...
nie ARD tylko ERD-etapy rozwoju duchowego:)
jeszcze jest coś takiego jak erb,ale nie wiem co ten skrót oznacza...
no w każdym razie diagnoza nie zaszkodzi:)także można sobie zajrzeć na www.mojrzesz73.fora.pl on także na przebudzenie.pl na prośbę zrobi diagnozę.
miarą miłości jest miłość bez miary
MINEKO Kobieta
adeptka Reiki:2UR,3KR
 
Posty: 12
Dołączył(a): 08 sie 2007, 20:46
Lokalizacja: OW
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: bliźnięta

Post 15 sie 2007, 19:09

wiem, że jest błąd. niestety to wina forum, a nie moja;p

a ile takie cuda kosztują??
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 17 sie 2007, 19:06

podstawowe badanie,nic:) od greena takie bardziej okrojone też nic-powiedzmy modlitwa,bądź przekaz reiki,zależy co kto może. ale takie już szczegółowe analizy to koszt:u mojrzesza chyba 110zł. z wykresami itp. na przebudzenie pl można jego posty znaleźć ,a u greena 80zł w sumie tylko green trochę inaczej podaje i bada nie samym wahadełkiem ale też reiki jest w akcji:) na reiki.info.pl na forum wszystko jest opisane a zawsze pytanie na forum albo pw mozna wysłać:) ja tu nikogo nie promuję ani nic,po prostu są takie możliwości,sama z nich korzystałam aczkolwiek nie w tej formie rozszerzonej.jesli ktoś ma problem warto indywidualnie go przedstawić osobie która ma cię "wywachać" :)
miarą miłości jest miłość bez miary
MINEKO Kobieta
adeptka Reiki:2UR,3KR
 
Posty: 12
Dołączył(a): 08 sie 2007, 20:46
Lokalizacja: OW
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: bliźnięta

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości