Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witajcie,
Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna sprawa, a dokładniej jak się ma podział na obserwatora i obserwowane do kwestii szeroko pojętej jedności (nie-dualizmu)? Jak to wytłumaczyć? Z góry dziękuję za pomoc. :)
nawel
 
Imię: Kuba
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lut 2013, 16:38
: ))))

Podałeś jakiś myślowy konstrukt.
No jakiś tam kształt.
Skoro ty go stworzyłeś to jak możesz nie wiedzieć, czego brakuje?
A skoro nie ty go stworzyłeś dlaczego jest to problem dla Ciebie? : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
A ja kapuje pytanie. Jeden taki uwaza ze : zobacz jak ty wyglądasz, trzeba by cię nagrać.- myśli obserwatora.
Na moje pytanie: A ty siebie widzisz? Oczywiście! odparł bez namysłu- mnie obserwuje i siebie " niejako" widzi,
Jest zacnym prezesem nieskążitelnym znanym widzi siebie nie nie liczy się z tym jak go widzi otoczenie.
Wkurwiony mówie: Ciebie trzeba nagrać jak chrapiesz!
No tak- mowi- chrapanie to też choroba.
ch** ten prezes widzi. Czyli tylko siebie a taki to egocentryk .
A do jedności się ma to tak że własne odbicie jest najsilniej pielęgnowanym kompleksem w psyche.

Fizycznie; https://www.youtube.com/watch?v=WbtrHhryspI
Ostatnio edytowano 27 lut 2013, 15:49 przez falko, łącznie edytowano 1 raz
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
...jak się ma podział na obserwatora i obserwowane do kwestii szeroko pojętej jedności (nie-dualizmu)?


Zależy z którego poziomu odbierasz informacje w danej chwili. Innymi slowy w którym wymiarze akurat jesteś. Nie da się odczuć jedności będąc (czyli skupiając świadomość ) w 3 wymiarze, gdzie odbieramy właśnie dualizm, bo taka jest natura tego wymiaru. Natomiast odczuwając jedność z całym stworzeniem nie da się jednocześnie odczuć dualizmu. To kwestia wyboru w jakim stanie masz ochotę funkcjonować. Gdzie skierujesz swoją świadomość.


Dobrze piszesz, Sinbard :)))
Tworzysz i czuję Twoją radość tworzenia.
Antenka Kobieta
Jedyna pewna rzecz to zmiana
 
Imię: Aneta
Posty: 113
Dołączył(a): 10 lis 2010, 13:35
Lokalizacja: Staszów
Droga życia: 11
Zodiak: baran/pies
"Obserwatora w jednym świecie, nazwałbyś ignorantem, który ma wyjeba** na to co się z Tobą dzieje.
W innym, możesz nazwać go kinomaniakiem, nic tylko by się gapił w ten swój ekran.
A co do jedności to mam często takie poczucie, iż ta sama moc ożywia absolutnie wszystko, to co istnieje, istniało i istnieć będzie." :-k
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron