Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Mrowienie podczas medytacji

Post 04 mar 2011, 17:31

Kiedy medytuję czuję czasem dziwne mrowienie w górnej części czoła,po bokach przedniej części głowy,z tyłu,na tylnej części szyi i w górnej części pleców przy czym czuje jednocześnie na nich i z tyłu głowy jakby ciepło.Zastanawiam się co to może być.Tez macie może coś takiego?
Avatar użytkownikaŚwiatło
 
Posty: 45
Dołączył(a): 02 sty 2009, 02:44
Droga życia: 11
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 05 mar 2011, 12:29

Obecnie nie mam tak często jak kiedys mrowienie w okolicach 3 oka, głowy itp, ale na początku przygody z medytacją, energią itp miałem podobne akcje podczas każdej medytacji, wydaje mi sie że to jest pozytywne- czyści się wtedy dany obszar ciała(tak mi sie przynajmniej wydaje) :-k
Ostatnio edytowano 05 mar 2011, 19:56 przez Rocker, łącznie edytowano 1 raz
Rocker Mężczyzna
Badacz Życia
 
Imię: Paweł
Posty: 37
Dołączył(a): 04 paź 2010, 17:37
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 05 mar 2011, 17:31

U mnie też rejon 3 oka reaguje, nie tylko w czasie medytacji. Nie ma powodu do obaw. :)
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 05 mar 2011, 19:22

Potwierdzam :). Naturalny objaw aktywności i oczyszczania się tego ośrodka energetycznego :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 05 mar 2011, 19:59

Zauważyłem także że 3 oko jest najczulszą czakrą, zaraz po czakrze serca (tak przynajmniej u mnie jest). Kilka sekund skupienia i mrowienie jest bardzo wyraźne.
Natomiast na sercu czuje często łaskotanie.
Rocker Mężczyzna
Badacz Życia
 
Imię: Paweł
Posty: 37
Dołączył(a): 04 paź 2010, 17:37
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 10 mar 2011, 22:05

Rocker - witaj w klubie w czakrze serca czuje takie łaskotanie ale boję się mocno drapać bo to wrażliwe miejsce :) a w czakrze trzeciego oka czasem czuję też ciągnięcie jakby śrubokrętem ktoś się bawił, ale to myślę że kundalini.
Slawkos
 

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 11 mar 2011, 14:09

Kundalini - wątpię.

Z tego co wiem to jak tak straszliwie gilgocze już na czakrze serca, że aż boli to moze wtedy czakram popękać itd, bo jest duuży nadmiar energii :)

A tak sie zastanawiam czemu czasem czuje sie miłość a czasem samo gilgotanie.
Rocker Mężczyzna
Badacz Życia
 
Imię: Paweł
Posty: 37
Dołączył(a): 04 paź 2010, 17:37
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 11 mar 2011, 23:20

Ja nie wątpię jestem pewien.
Popękany czakram ? hmm a to coś nowego ...
Slawkos
 

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 12 mar 2011, 02:02

Slawkos napisał(a):Popękany czakram ? hmm a to coś nowego ...

Czemu nowego? Czakramy tak jak mogą być za mocno zamknięte, mogą też zostać porozrywane. Nie spotkałem co prawda osoby która sama sobie rozerwała medytacją czy inną praktyką duchową...
Ale za to jak najbardziej spotkałem osobę której to zrobił nieumiejętny 'mistrz' który na warsztatach 'inicjował' uczniów w taki sposób że dziewczyna miała rozwaloną całą energetykę za czym z resztą bardzo szybko posypało się zdrowie, praca, relacje społeczne, rodzinne... Wszystko po kolei... Trzeba było dużo czasu, energii, wysiłku mojego i jej żeby to wszystko jako tako pocerować i przywrócić normalne funkcjonowanie...

Tak jak mówię - nie spotkałem ani nie słyszałem żeby ktoś sam sobie to zrobił w żaden sposób, chociaż pewnie nic nie jest niemożliwe...
Ale z zewnątrz, osoba silna energetycznie może to zrobić celowo albo z nieumiejętności jak w powyższym przykładzie.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 14 mar 2011, 14:22

Ok rozumiem, a osoba która pragnie skończyć z tym życiem samobójca może sobie to zrobić ?
Jak jego energetyka funkcjonuje ? Jestem ciekawy.
Slawkos
 

Re: Mrowienie podczas medytacji

Post 14 mar 2011, 17:04

Zapewne taka osoba ma ogromną dysharmonie splotu słonecznego i czakry podstawy. Tak mi sie wydaje ;)
Rocker Mężczyzna
Badacz Życia
 
Imię: Paweł
Posty: 37
Dołączył(a): 04 paź 2010, 17:37
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron