Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Medytacje zwrócone do wewnątrz - mają zwykle na celu zagłębienie się w swej osobowości, w celu dokonania zmian, wyciszenia lub wzmocnienia różnych jej aspektów, uzyskania pewnych odpowiedzi, lub wzajemnego uzgodnienia różnych elementów osobowości. Do tej grupy zaliczają się np. wszelkie techniki transowe, hipnotyczne, wizualizacyjne, mantry, tai-chi, joga. Czasem (szczególnie w przypadku transu i wizualizacji) są one wykonywane z zamkniętymi oczami.

Właśnie za czołem medytować to może być dla mnie wyzwolenie przedtem medytowałem poprzez skupienie się na oddechu
ale moim celem jest medytacja zwrócona od wewnątrz bo chce zagłębić się w własną osobowość dokonać zmian i dowiedzieć się pewnych rzeczy o sobie. Pytanie brzmi czy powinienem medytować z mantrą ? bo medytacja koncentracyjna to chyba Medytacja zwrócona od zewnątrz.Za bardzo nie wiem jak medytować z mantrą :( ma ktoś dla mnie odpowiedź ?
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa
Nigdy nie używałem mantr, bo uważam, że mogą być dobre, ale nie do poznawania swojego wnętrza. Mantry powodują koncentrację na części układu energetycznego z którą związana jest ich wibracja - mają za zadanie wzbudzać przepływ energii...
Skoro medytowałeś koncentrując się na oddechu - rób tak dalej, tylko później, kiedy już uspokoisz oddech, uspokoisz ciało, uspokoisz myśli, przestań koncentrować się na oddechu - pozwól swojemu umysłowi wolno płynąć nie koncentrując się na żadnych konkretnych myślach, nie pozwalając swojej uwadze przyssać się do nich i zacząć analizować, a jedynie spoglądając na nie pozwolić im przepłynąć dalej, aż w pewnym momencie, kiedy wszystkie już przepłyną, zrobi się pusto i cicho.
A w ciszy można znaleźć to czego się szuka.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Zgadzam się z przedmówcą, dla tej Ciszy warto siedzieć godzinami, jeśli trzeba.. Osho powiedział "wszystko, co myślisz, jest niewłaściwe", niektórzy tłumaczą "złe" - rzecz w tym, że umysł myśli należy do matrixa, w Ciszy nie ma już słów, to jest totalne szczęście, trwać i po prostu Wiedzieć. Używam do tego celu pojazdu pt. Spherobic - siadam i oddycham jakby sercem, przenoszę uwagę z głowy w okolice serca. Umysł bardzo szybko się wycisza i znika.

Co do obserwacji myśli, Krishnamurti mówił, w "Wolności od znanego" o różnicy między koncentracją a uwagą - koncentracja na mantrze jest zabiegiem zapętlenia umysłu, obok połączenia z określoną energią, natomiast obserwacja to ćwiczenie uwagi, inny sposób poszerzania świadomości.

Najbardziej dla mnie fascynujące w tej przygodzie jest, że im dłużej poznaję to, co nazywałam "siebie", tym wyraźniej widzę, że tym nie Jestem, że to natura mojego pojazdu. I śmieję się - jak Budda :lol:
(:ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ
Avatar użytkownikafree Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 16:34
Lokalizacja: CentrumWszechświata;)
Zodiak: Koooń
Praktyka z oddechem może bardzo pomóc w uwewnętrznieniu się i stopniowym odkrywaniu siebie. Praca z mantrami raczej pomaga się skupić bądź np uruchomić przepływ prądów energii w naszym układzie. Prawdziwa medytacja, to Medyt-Akcja, czyli akcja wejścia do wewnątrz. Nie jest to niezależny od nas proces, któremu biernie się poddajemy lecz akt woli, który przybliża nas do naszej wewnętrznej istoty i pomaga odkryć naszą rolę we wszechświecie.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
poleca vipassane.... medytacja wglądu
Avatar użytkownikaOllaBoga Kobieta
"ja jestem inna TY"
 
Imię: Ola
Posty: 18
Dołączył(a): 07 gru 2009, 13:17
Droga życia: 1
Zodiak: skorpionica
a tutaj linki do kogoś kto medytował aż w końcu zaczał rozmawiać ze Światłem..
http://zenforest.wordpress.com/2009/02/ ... ytujacego/

Daniel Ostoja.. i jego ksiazki, będące rozmową ze Światłem
Avatar użytkownikaOllaBoga Kobieta
"ja jestem inna TY"
 
Imię: Ola
Posty: 18
Dołączył(a): 07 gru 2009, 13:17
Droga życia: 1
Zodiak: skorpionica

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron