Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Jaki jest mój żywioł?

Post 30 sty 2009, 00:21

Witam!

Mam problem. Urodziłem się 23 września 1990roku. Mam problem gdyż jest to pogranicze Panny i Wagi. Oficjalnie moim znakiem zodiaku jest waga-żywioł wiatru. Jednakże moje cechy charakteru odbiegają od obydwu. Jak poznać swój żywioł? Może znacie jakieś publikacje itp.
Potrzebuję to do rytuału samo ofiarowania.

Pozdrawiam!
mateusz20001 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2009, 23:49

Post 31 sty 2009, 04:08

Hmmm... a czy mogę spytać co to za rytuał samoofiarowania?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 31 sty 2009, 15:22

Wszedlem na jakis opis rytualu samo ofiarowania i wygladalo mi to jak wchodzenie w trans dzieki nastrojowemu miejscu (jakis lasek, laka czy cos podobnego) zapachu relaksujacego olejku sandalowego, troche nei wiem jak sol ma dzialac, a jesli chodzi o wanne z woda to chyba w takim stanie kiedy cialo jest zanurzone w wodzie to latwiej 'stracic poczucie takiej cielesnosci'. No i potem sie odczuwa rozne stany emocjonalne, mozna sie wyciszyc itp ale nei wiem do czego ten zywiol. W sumie tylko tak ogolnikowo zerknalem, czy moglbys cos wiecej powiedziec? Bo moze nawet nie na to zerknalem co potrzeba.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 31 sty 2009, 23:26

Sól jest reprezentacją ziemi, olejki mogą być też reprezentacją ziemi, wody, albo drewna (zależnie od systemu :P )... Więc pewnie po to żywioł, żeby dobrać odpowiednie dla siebie rekwizyty magiczne... Tylko chciałem się dowiedzieć na czym polega to ofiarowanie... W sensie co, komu i po co się ofiarowuje...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 01 lut 2009, 14:36

Posiadam tablice astrologiczne, wg. nich jesteś spod znaku Wagi. Ale to nie kończy się na znaku słonecznym. Liczą się dekanaty i krawędzie. Ty jesteś na krawędzi więc masz skłonności w obie strony. Jeśli chodzi o Żywioł, sam musisz określić, który jest Twoim. To nie może być poprowadzone suchą wiedzą, a instynktem.
Poza tym, co do Astrologii: okreslając jakąś osobę, bierze się pod uwage wszystkie planety oraz znak w jakim się one znajdowały. Nawet godzina ma znaczenie.
"Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku"
Avatar użytkownikaSabsam7 Kobieta
 
Posty: 28
Dołączył(a): 07 sty 2009, 17:58
Lokalizacja: Gliwice

Post 01 lut 2009, 18:19

Sabsam, a czy mozesz komus podac takie rozne (jak dla mnie) ciekawostki, gdyby Ci podal np na priv date, godzine urodzenia i co tam jescze byloby potrzebne? :D Czy tylko wiesz ze to sie tak robi ale nei bawisz sie w praktyki?
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 02 lut 2009, 12:27

Ja też uważam, że powinno samemu się zdefiniować swój żywioł, odkryć którego jesteśmy najbliżej... nie jest dobrze zamykać się w jakiekolwiek zdefiniowane z góry przez kogoś kto nas nie widział, ramki. Bo takie ramki zawsze są tylko pewnym przybliżeniem. Ewentualnie osoba doświadczona w danym temacie może pomóc w takich rzeczach, w rozmowie, ale najlepiej chyba samemu wsłuchać się w siebie, poobserwować siebie samego i stwierdzić co i jak... A co do żywiołów, myślę że to nie musi być tak na prawdę jeden jedyny żywioł... Mnie najbardziej ciągnie do ognia, ale prawie tak samo silnie do wody, drewna i metalu (bo nazwę żywioł stosuję w pojęciu dość eklektycznym), a odrobinę tylko słabiej do ziemi, powietrza... A tak na prawdę najbliżej mnie od zawsze jest kontakt z czystą energią przepływającą przez wszystko - co w sumie można uznać za kwintesencję wszystkich żywiołów... Może dlatego wszystkie mi w sumie bardzo pasują? I jeśli już potrzebuję w jakimś rytuale żywiołów, przeważnie odczuwam potrzebę włączenia w miarę możliwości wszystkich?

Niemniej zdaj się na swoje odczucia i intuicję... Zastanów się jaki żywioł najbardziej by pasował twoim zdaniem w tym rytuale... Nie trzymaj się napisanych przez kogoś linijek zbyt twardo...

A nie pisałem tego wcześniej, bo bywam dość podejrzliwy jeśli wspomina się o rytuałach i w dodatku o samoofiarowaniu...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 02 lut 2009, 12:40

Meph napisał(a):Sabsam, a czy mozesz komus podac takie rozne (jak dla mnie) ciekawostki, gdyby Ci podal np na priv date, godzine urodzenia i co tam jescze byloby potrzebne? :D Czy tylko wiesz ze to sie tak robi ale nei bawisz sie w praktyki?


Kiedyś sie bawiłam w stawianie kosmogramów, teraz już mnie, ale jak mnie ktoś ladnie poprosi to mu moge zrobić taki wykresik :wink: napisz mi na priv dokładne dane :)
"Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku"
Avatar użytkownikaSabsam7 Kobieta
 
Posty: 28
Dołączył(a): 07 sty 2009, 17:58
Lokalizacja: Gliwice

Post 02 lut 2009, 12:57

Tylko taki pozytywny, ladny, pelen szczescia poprosze, zeby mi sie tam nie okazalo ze jestem jakas niedorajda czy cos ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 03 lut 2009, 01:00

Eeee... czasem sie tak nie da :P a ja Cie nie znam więc nie wiem co by Ci miało pasować :P
"Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku"
Avatar użytkownikaSabsam7 Kobieta
 
Posty: 28
Dołączył(a): 07 sty 2009, 17:58
Lokalizacja: Gliwice

Post 11 lut 2009, 23:26

Til napisał(a):Ja też uważam, że powinno samemu się zdefiniować swój żywioł, odkryć którego jesteśmy najbliżej... nie jest dobrze zamykać się w jakiekolwiek zdefiniowane z góry przez kogoś kto nas nie widział, ramki. Bo takie ramki zawsze są tylko pewnym przybliżeniem. Ewentualnie osoba doświadczona w danym temacie może pomóc w takich rzeczach, w rozmowie, ale najlepiej chyba samemu wsłuchać się w siebie, poobserwować siebie samego i stwierdzić co i jak... A co do żywiołów, myślę że to nie musi być tak na prawdę jeden jedyny żywioł... Mnie najbardziej ciągnie do ognia, ale prawie tak samo silnie do wody, drewna i metalu (bo nazwę żywioł stosuję w pojęciu dość eklektycznym), a odrobinę tylko słabiej do ziemi, powietrza... A tak na prawdę najbliżej mnie od zawsze jest kontakt z czystą energią przepływającą przez wszystko - co w sumie można uznać za kwintesencję wszystkich żywiołów... Może dlatego wszystkie mi w sumie bardzo pasują? I jeśli już potrzebuję w jakimś rytuale żywiołów, przeważnie odczuwam potrzebę włączenia w miarę możliwości wszystkich?

Niemniej zdaj się na swoje odczucia i intuicję... Zastanów się jaki żywioł najbardziej by pasował twoim zdaniem w tym rytuale... Nie trzymaj się napisanych przez kogoś linijek zbyt twardo...

A nie pisałem tego wcześniej, bo bywam dość podejrzliwy jeśli wspomina się o rytuałach i w dodatku o samoofiarowaniu...


Podejrzliwy?

Ja dopiero jakby to powiedzieć raczkuje w tych sprawach. Najgorsze jest to że nie mogę znaleźć nawet żadnych pożytecznych publikacji na ten temat. Interesowałem się tym już dawno temu , lecz nigdy nie miałem odwagi wy wejść w to głębiej. Nie będę się wdawał w szczegóły, ale poznałem teraz osoby posiadające taką czy inną moc i stwierdziłem że dosyć tego lenistwa i muszę ruszyć tyłek. Pytanko: Czy ktoś może pomóc mi poznać mój dominujący żywioł przy pomocy run?? I czy możecie podać jakieś sensowne publikacje (ebook)?? Przeszukałem chyba połowę internetu by znaleźć książki Aleistera Crowley'a niestety nic prócz "księgi jogi i magii" nie znalazłem.
mateusz20001 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2009, 23:49

Post 14 lut 2009, 01:11

Hmmm... W zasadzie chyba rozumiem w czym rzecz.
Owszem, jestem podejrzliwy.
Ogólnie ofiarowanie czegokolwiek żywego jest związane z silnymi, a często potężnymi energiami, a jeśli jest to samoofiarowanie, to można zrobić sobie bardzo dużą krzywdę nie znając się na takich rzeczach. Dlatego właśnie jestem podejrzliwy. Ofiary źle mi się kojarzą. I nie mówię tu o ofiarach rodem z brukowców, tylko o tym, że od co najmniej 5 moich wcieleń które znam, walczę z tymi którzy dokonali różnych ofiar i pochłonęło ich to co wyzwolili. Dlatego jestem podejrzliwy. Ofiary to świetne drogi na skróty, do osiągnięcia dużej mocy szybko i bez wysiłku. Problem w tym, że na dłuższą metę zabierają o wiele więcej niż dają. I to nie tylko ofiarowującemu ale i otoczeniu.
A przecież są osoby które osiągają wielką mądrość i moc bez ofiarowania ani pół listka, ani pół własnego włosa, ani niczego takiego... I w dodatku zyskują coś większego...

Jedyne jak jestem w stanie ci pomóc, to rada.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej, a co zacytowałeś w swojej wypowiedzi.
Zrozum to.
I zrozum, że nie potrzebujesz run, mistrzów ani książek. To wszystko jest w tobie.
A puki co idziesz złą drogą.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron