Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Chciałbym podzielić się czymś ze wszystkimi, których pragnieniem jest wyjście z utożsamienia z umysłem i podążanie Drogą Środka. Drogą codziennej manifestacji Miłości i Jedności poza dualizmem egotycznych struktur naszego istnienia.

Gdy dostrzegam w sobie potencjał biegunowej reakcji na jakąkolwiek sytuację, wstrzymuję siłą woli tę reakcję i poświęcam chwilę krótkiemu zabiegowi mentalnemu nazwanego umownie "linijką".

Im silniejsze poczucie tożsamości (ego) czerpię z trwania przy jednym konkretnym stanowisku, tym dłużej trwa niniejszy proces. Związane jest to ze świadomą pracą jaką chcę wykonać stawiając opór własnemu EGO i pokonując jego reaktywną naturę, wpuszczając w konsekwencji więcej Światła do tego świata. (Nie trwa to zwykle dłużej niż kilka, maksymalnie kilkadziesiąt sekund :))

Za każdym razem gdy chcę ZAREAGOWAĆ, uświadamiam sobie tę chęć i wstrzymuję się z reakcją. Następnie wykonuję świadomą (często ciężką) pracę wewnętrzną polegającą na wyobrażeniu sobie całkowicie skrajnej reakcji, którą mógłbym odpowiedzieć na daną sytuację/słowa. Chodzi zatem o przyjęcie na chwilę skrajnego, przeciwległego punktu widzenia.

Gdy mam już w głowie obie potencjalne reakcje, reprezentujące dwa skrajne bieguny (stanowiska), biorę "mentalną linijkę" i wyznaczam między nimi Środek.

to właśnie tutaj
w Środku
Obrazek
w centrum Twojego serca
gdzie łączą się oba bieguny,
dwie skrajne reakcje
Obrazek
mieszka Intuicja
i zawsze znajdują się TU słowa czy zachowanie, które gdy zostanie wykonane, będzie
zgodne z Najwyższą Wolą

Gdy chcę pozostać na Środku, ego często broni się i próbuje mimo wszystko zmusić mnie (przekonać argumentami) do reakcji i utożsamienia się z jakimś konkretnym stanowiskiem (znajdującym się w jednym z biegunów). Tym bardziej, że często na środku nie ma żadnej odpowiedzi poza uśmiechem, miłością, zrozumieniem i współczuciem. Pozwolenie sobie na świadome poczucie tych wszystkich rzeczy zamiast wykonania reakcji w postaci zachowania/wypowiedzenia się jest również Odpowiedzią Ze Środka i wnosi ogromną ilość Światła w daną sytuację i środowisko.

Nikt nie mówi, że pozwolenie sobie na Miłość i Akceptację czyjegoś zdania lub zachowania (zamiast zareagowania na nie i wydanie osądu) jest PROSTE :)

Świadomy opór przed tym, co EGO CHCE i pozostanie w pozycji ŚRODKA w każdej chwili życia jest dla mnie Ostateczną Praktyką Duchową tu na ziemi.

Mówiąc czy zachowując się z pozycji Środka, manifestujemy przejaw Boskiej Jedności w świecie dualizmu.

Oto metoda pracy z ego "na linijkę" jaką podzielił się kiedyś Bedi za co serdecznie Dziękuję :tort:

Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej praktyki. Możemy popraktykować w tym temacie na forum poprzez pisanie właśnie z perspektywy Środka, stawiając czynny opór własnej reaktywnej naturze, która być może chciałaby OCENIĆ i wydać OSĄD na temat tego postu czy którejś z odpowiedzi :) Praktykowanie metody linijki jest najprostsze podczas pisania, gdyż trudniej jest zachować uważność "w akcji" na żywo :) czy skorzystamy? :)

A może Wy też zechcecie podzielić się (pozostając w Środku podczas pisania każdego zdania) swoimi sposobami na przezwyciężenie pragnienia zareagowania i opowiecie o swoich doświadczeniach/sposobach pracy z ego w "zwykłym, codziennym, trójwymiarowym" życiu?

Drodzy Przyjaciele, życzę Wam rónież Wesołych Świąt, pełnych Świadomości, Jedności i Miłości
dimension Mężczyzna
wielowymiarowo
 
Imię: Radek
Posty: 5
Dołączył(a): 29 paź 2010, 18:11
Kilka osób zasugerowało, że warto wprowadzać szersze konteksty podczas zakładania tematów, aby łatwiej i trafniej interpretować intencje piszącego. W związku z tym zapraszam wszystkich przed rozpoczęciem rozmowy w tym wątku do zapoznania się z tłem ułatwiającym jego odbiór i być może lepsze zrozumienie intencji stojących za jego założeniem :)

Technika Treningu Umysłu "Zezwolenie na frajdę":
http://davidicke.pl/forum/post72152.html
- w tym temacie ma miejsce niezwykle ciekawa wymiana treści, która jako całość (czytając wszystkie posty) nadaje według mnie niniejszemu tematowi zupełnie nowe znaczenie :)

Rozmowa miała miejsce na forum Davidicke.pl, mam nadzieję że nie naruszam żadnych zasad podając linka do postu znajdującego się na innym forum? Jeśli tak, to usunę :) Pozdrawiam!
[Nie naruszasz żadnych zasad. Poza tym, jest to forum, z którego przybyło do nas wiele dobrej energii. ;) - N.]
dimension Mężczyzna
wielowymiarowo
 
Imię: Radek
Posty: 5
Dołączył(a): 29 paź 2010, 18:11
Witaj:)
Przeczytałam Twój sposób na radzenie sobie z wyskokami naszego "egusia" :lol: i jesli Tobie ta metoda służy, to cudnie i miło, że dzielisz sie nia z innymi. Mam tylko do Ciebie takie pytanie. Jako, że wiemy, że nic nie dzieje sie przypadkowo i jest efektem tego, co wcześniej posialismy jak też wyrazem naszych przekonań, to czy Twoja metoda zmienia przyczyne zaistniałych sytuacji i Twoich reakcji, czy jest tylko doraźna, skutkujaca w danym momencie??
pozdrawiam
Jedyna pewna rzeczą są zmiany
Avatar użytkownikaIzydka Kobieta
Miłość jest odpowiedzia na wsz
 
Imię: Joanna
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sty 2011, 13:20
Droga życia: 5
Zodiak: skorpion/kot
Po prostu trzeba wprowadzić kontrolę myśli, od zaraz.
Na początku może to wydawać się śmieszne, głupie, męczące itd... i będzie wiele, wiele powodów do tego by sobie odpuścić, ale po jakimś czasie pogodne usposobienie da o sobie znać.
Myślenie negatywne jest tym co nas trzyma, nie pozwala prawidłowo się rozwijać.

Myśl, to nasz świat wewnętrzny, który przekazujemy na zewnątrz, który przeważnie, jak nieprawidłowo działający filtr, przekazuje nam do umysłu zanieczyszczony, zniekształcony obraz świata.
Czyste, dobre myśli powiększają naszą energię, naprawiają działanie czakr, rozświetlają nas.
Praca z czystością myślenia często przynosi szybki efekt zadowolenia z siebie i z innych ludzi.
Czyli powiększa się miłość do siebie i innych - o czym tyle się mówi.
Wtedy czakry świecą, że aż miło...
ole Mężczyzna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 gru 2010, 00:17
Droga życia: 7
Ciekawy temat ... Nie tak latwo jest byc po srodku, szczegolnie kiedy nie tylko twoje ego ale tez twoje otoczenie wymaga od ciebie posiadania silnego stanowiska na kazdy temat.

A co do kontrolowania mysli ... ole masz racje, dobrze sobie uswiadomic ze negatywne mysli nas hamuja. A bywaja chwile ze sie czlowiek nawet rozsmakuje w tej negatywnosci, dobrze sobie wyrobic nawyk samo-lapania sie na tym i odwracania sytuacji.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
> nic nie dzieje sie przypadkowo i jest efektem tego, co wcześniej posialismy jak też wyrazem naszych przekonań, to czy Twoja metoda zmienia przyczyne zaistniałych sytuacji i Twoich reakcji

Możliwość zmiany przyczyny zaistniałej sytuacji to założenie, że jest możliwość wpływać na przeszłość. To ciekawy kierunek :) Wpływamy na wszystkie "punkty" czasu, których istnienie sobie uświadamiamy.

> czy jest tylko doraźna, skutkujaca w danym momencie??

ta metoda pomaga na dany moment - gdy myśl się pojawia. Nie ma innego momentu. Ciągła obserwacja to skuteczność w każdym momencie ;)

Jeśli za mało konkretnie odpowiedziałem, to proszę o korekcję :) pozdrówka!
dimension Mężczyzna
wielowymiarowo
 
Imię: Radek
Posty: 5
Dołączył(a): 29 paź 2010, 18:11

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron