Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Czakra stabilności

Post 16 kwi 2011, 20:43

Która czakra jest odpowiedzialna za stabilność emocjonalną ?
W sumie to nie temat tylko pytanie :)
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa

Re: Czakra stabilności

Post 16 kwi 2011, 20:48

za stabilność emocjonalną, tzn wogóle za wyrażanie emocji odpowiedzialna jest czakra na tarczycy, ewentualnie za stres, wszelkie nerwice itp. splot słoneczny. a co konkretnie się dzieje?
kon-chan Kobieta
błądząca wśród cieni
 
Imię: Daria
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2011, 16:24
Droga życia: 1
Zodiak: Lew

Re: Czakra stabilności

Post 16 kwi 2011, 20:58

Wahania nastroju i neurotyzm
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa

Re: Czakra stabilności

Post 16 kwi 2011, 22:09

Moim zdaniem jest to wywołane niestabilnoscią większej ilości czakr niż tylko jednej, to jest bardziej skomplikowane. Emocje kojarzą się od razu z czakrą serca, ale myślę, że nie ona jest tu problemem. Tak samo moim zdaniem czakra gardła nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ problemem nie jest ekpresja emocji, tylko przeżywanie wahań emocjonalnych. Zresztą nie mogę się zgodzić co do tego, że czakra gardła odpowiada za stres, w moim odczuciu jest on związany silnie ze splotem słonecznym i zwykle z niego wychodzi, czopuje splot słoneczny i blokuje dalej wyższe czakry w tym czakrę gardła - tak ja to postrzegam, niekoniecznie słusznie :).

Natomiast jeśli chodzi o wahania emocjonalne i neurotyczność może być to wywołane np. niestabilnością czakry podstawy która powoduje brak poczucia bezpieczenstwa i to zaraz rzutuje na wyższe czakry, na splot słoneczny, na serce i na wspomnianą czakrę gardła, ale problem jest u samych podstaw i leży w braku poczucia bycia ukorzenionym i bezpiecznym :).

Proponuję się ukorzenić, mam wrażenie, że jesteś na wyższych czakrach bardziej aktywny niż na niższych - w niezdrowy sposób powodujący dysharmonię :). Czakra podstawy i splotu słonecznego wymagają trochę czułości :)

:)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Czakra stabilności

Post 16 kwi 2011, 22:52

luth racja :thumbright:
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron