Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam wszystkich :),

mam pytanie może wydać się wam śmieszne, ale trudno. Czytałem, że u mężczyzn czakra podstawy kręci się u mężczyzn zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a każda kolejna na odwrót od tej położonej niżej czyli czakra splotu słonecznego, gardła, korony zgodnie ze wskazówkami reszta na odwrót (jeśli się mylę to poprawcie). Tylko czy chodzi o ruch zgodny z tym co wykonują wskazówki gdy zegar wisi na ścianie czyli (góra, prawo, dół, lewo), czy ten gdy przyłożymy zegar tarczą skierowana przed nas czyli (góra, lewo, dół, prawo) oczywiście proszę o odpowiedź z perspektywy pierwszej osoby, bym nie miał znowu kłopotów ze względnością :).
Pozdrawiam
adamm Mężczyzna
 
Imię: Adam
Posty: 3
Dołączył(a): 29 maja 2009, 11:49
Droga życia: 7
Typ: 1w2
U mnie się nie kręcą, tylko świecą - mocniej lub słabiej, ewentualnie lekko pulsując... Myślę że arbitralne pisanie że kręcą się w jedną albo drugą stronę jest nie do końca dobre, bo każdy z nas nieco inaczej odbiera różne zjawiska, więc ktoś może odbierać tak jak ja - zupełnie inaczej niż się opisuje ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Czakra podstawy w prawo patrząc od dołu.
Druga w lewi i tak kolejne na przemian.
To dotyczy mężczyzn bo z kobietami jest dokładnie odwrotnie.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24
Włodekg1 trochę niejasno piszesz, masz na myśli to, że czakra podstawy otwiera się ku dołowi? Zresztą też czakry czuję bardziej jako kule światła o różnych kolorach, przez które wciągam energię powiększając je przy tym. Lecz skoro są to wiry energii to chyba skuteczniejsze będzie rozkręcanie to raz, a po drugie na moim etapie łatwiej jest zwizualizować kręcenie się niż powiększanie (wiem, że może to trochę dziwne).
adamm Mężczyzna
 
Imię: Adam
Posty: 3
Dołączył(a): 29 maja 2009, 11:49
Droga życia: 7
Typ: 1w2
@up
Mysle ze ten obrazek przedstawia najbardziej popularna teorie na temat czakr:
Obrazek

Tj. tak jak napisales czakra podstawy jest zwrocona ku dolowi.
'Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.'
Avatar użytkownikaTwójCień Mężczyzna
micro_space
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2009, 21:30
Bingo :)
ObrazekObrazek
adamm Mężczyzna
 
Imię: Adam
Posty: 3
Dołączył(a): 29 maja 2009, 11:49
Droga życia: 7
Typ: 1w2

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron