Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Czakra :D

Post 03 lis 2007, 13:12

Witam Jestem nowy i prosze o bycie wyrozumialym :P
I dajcie czas na poznanie forum póki co napisze w tym dziale :)

Czakrą isteresuje sie bardzo krótko pare dni może tydzień
:)

I chce zapytać was czy macie jakiś link gdzie jest ładnie opisane jak uwolnić z siebie czakre ?
Czy czakra to jest energia którą możńa używac do róznych zjawisk jesli tak to do jakich ?
Czy jest w tym jakiejs niebezbieczeństwo.. ?
To sa moje pytania dziekuje i przepraszam :)
asdasd Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 03 lis 2007, 13:08

Post 03 lis 2007, 17:24

Witam,

1. http://rozwoj-duchowy.przebudzenie.net/ ... krami.html - tu masz otwieranie czakr poprzez mundry i mantry. Przy pracy z mantrami lepiej jest mowic lub spiewac niz w myslach powtarzac - to z mojego doswiadczenia. Proboj duzo zmieniac w jednej mantrze barwe glosu itp. i staraj sie tak intonowac zeby czuc wibracje. Do pracy z mundrami i mantrami zajmij pozycje do medytacji [po turecku bedzie najlepsza na poczatek] i proboj sie wyciszyc odciac od miejsca w ktorym jestes, staraj zachowac prosty kregoslup, nie poruszac sie i zamknij oczy :wink:

http://www.vismaya-maitreya.pl/muzyka.html - tu masz muzyke otwierajaca czakry. Poloz sie zamknij oczy i staraj sie nie zasnac.

2. Czakra nie jest energia tylko miejscem przeplywu twojej energii. Kazda czakra odpowiada za cos innego np. czakra gardla odpowiada za kreatywnosc itd. http://pl.wikipedia.org/wiki/Czakra - tu masz w tabelce tak po trochu napisane.

3. Nie :D Chyba ze cie ktos ciachnie nozem jak bedziesz tak siedzial :D
Anonim
 

Post 14 kwi 2008, 21:00

Czy ktoś umie postawić diagnozę czakry???
asiątko
 

Post 15 kwi 2008, 15:44

Której? :P
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 15 kwi 2008, 19:40

mechezz napisał(a):Której? :P


A co za różnica? potrafisz którejś na odległość? :D
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 15 kwi 2008, 19:53

Po prostu jestem ciekawa bo wiem ze nie które osoby stawiają diagnozę czakry. Więc Jak się stawia taką diagnozę?
asiątko
 

Post 15 kwi 2008, 19:57

W jedym z wątków na tym forum można znaleźc taki sympatyczny teścik, określający aktywnośc poszczególnych czakr. Tutaj jest => link <= do tego wątku, a tutaj => link <= do samego testu. Znajomośc języka angielskiego wskazana ;)
Aby móc zbadac czakry należy miec minimum zdolności jasnowidzenia. Wszystko się opiera o postrzeganie wewnętrzne. Generalnie, jeśli mamy aktywne i trochę wycwiczone czakry na dłoniach i palcach - możemy pokusic się o wykonanie badania, lub też autobadania.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 15 kwi 2008, 20:10

Ten test nie jest zbyt dokładny ale obrazujacy mniej wiecej na ktore czakry poswiecic wiecej czasu. W pewnej ksiązce znalazłem dokładniejszy test tak że nie wiedziałem co odpowiadać bo musiałbym sobie badania szczegółowe zrobic ;) I mysle ze taki test by sie zbytnio nie roznil od stanu rzeczywistego.
Anonim
 

Post 16 kwi 2008, 13:33

To są tylko testy a ja mówię o diagnozę, formułkę (czy jak tam wolicie) Wiem ze są osoby które np. kowalskiemu stawiają diagnozę czakry. W jaki sposób stawiają tą diagnozę ?
asiątko
 

Post 16 kwi 2008, 19:22

asiątko napisał(a):To są tylko testy a ja mówię o diagnozę, formułkę (czy jak tam wolicie) Wiem ze są osoby które np. kowalskiemu stawiają diagnozę czakry. W jaki sposób stawiają tą diagnozę ?


W większości są pewnie hochsztaplerami, którzy właśnie korzystając z czastkowych skojarzeń (takich ktore możesz znaleźć w tym teściku) snują zbyt daleko idace wnioski

Ogólnie zgadzam się w pełni z leaozinho...

Poza tym... od siebie dodam tyle, że najlepszym "badaczem" swoich czakramów jesteś TY, musisz tylko zdobyć wiedzę o nich i nauczyć się czuć swoją energię.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 17 kwi 2008, 00:40

Niektóre osoby sa faktycznie w stanie zbadac czakry, ich stopień rozbudzenia, prędkośc i kierunek wirowania, ewentualne niedomagania itp. Są to, jak już napisalem - osoby dysponujące - w pewnym stopniu - zdolnością jasnowidzenia, czyli postrzegające aury, ciała energetyczne i ich miejsca "dowiązania" do ciała fizycznego, jak również przepływ energii. Oczywiście testy, o których mowa w innym wątku - są dosyc ogólne ale i tak dają pewne pojęcie na temat aktywności poszczególnych czakr - zwłaszcza osobom, które maja kłopoty z wewnętrznym postrzeganiem - z różnych powodów.
Na dobra sprawę - nie wiem o jaką diagnozę Ci chodzi asiątko. Spróbuj może troszkę sprecyzowac pytanie...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 17 kwi 2008, 09:36

Są osoby które potrafią badać czakry, nawet słyszałem o takich które potrafią zrobić to na odległość. Nie sprawdzałem, acz uważam za prawdopodobne, bo ja, choć czakr badać nie potrafię, widzę/czuję aury energetyczne i w przypadku osób które dobrze znam, z którymi w jakiś sposób jestem związany, albo po prostu z którymi dużo rozmawiam, choćby i przez internet, jestem w stanie dostrzec siłę i powiedzmy 'rodzaj' ich aury energetycznej (chodzi mi o rodzaj energii, związany m.in. z emocjami, otoczeniem, stanem fizycznym i umysłowym i wieloma innymi rzeczami). Nie wiem czy ta percepcja ma jakieś ograniczenia odległości, na razie nie miałem okazji sprawdzić, bo nikt z moich znajomych nie wyjeżdżał gdzieś daleko. Na odległościach typu 500km działa świetnie. Na 350km (w takiej odległości od mojej ukochanej mieszkałem przez 2 lata), działa świetnie. Na większe nie wiem. Wiem, że samo dostrojenie się empatyczne do kogoś działa i przez ocean, bo miałem swego czasu trochę znajomych internetowych z USA. Widziałem ich energię, ale nie jestem w stanie określić czy to co widziałem nie było w żaden sposób zafałszowane, bo nie widziałem się z nimi nigdy w RL.

W każdym razie, skoro ja potrafię to, to na pewno ktoś bardziej doświadczony (czy może inaczej po prostu a nie bardziej), potrafi dostrzec w ten sposób i energię czakr.

Ale tak w ogóle, po co i jaka diagnoza ci jest potrzebna? Chcesz ogólnie z ciekawości wiedzieć jak się mają twoje czakry? Czy coś konkretnego martwi cię?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Czakra co i jak ?

Post 03 lip 2008, 10:24

Ta czakre cwicze juz od 4 dni i niewiem nic nie czuje. Jak by co zapisze pytania:

1.Czy czakre sie czuje ?
2.Jakie sa ze tak powiem komendy do 3 oka, do serca itd.
3.Co trzeba robic zeby byly jakies efekty ?
I tyle sorki za bledy :P
MiNuS323 Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 03 lip 2008, 10:14

Post 04 lip 2008, 23:54

Hej, każda czakra jest "odpowiedzialna" za pewne zachowania, jedne blokują jej działanie i trzeba się ich pozbyć, inne pomagają w rozwoju. Dokładne opisy czakr są na necie. Wystarczy je wygooglować:)

Na spotkaniach z Kundalini jogi odradzali mi pracę nad czakrą 3 oka, jeśli nie rozwinę wcześniej innych czakr.

Nie czekaj na efekty, to szybciej przyjdą.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 13 lip 2008, 20:32

Czesc chcialbym sie dowiedziec czy uwolnienie czakry moze nam pomóc w życiu codziennym??? :)
blizniak15 Mężczyzna
 
Imię: Bartosz
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lip 2008, 20:24
Lokalizacja: Radom
Droga życia: 3
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron