Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Specjalnie na zyczenie ssilvi daje tu fragmenty książki Ellen Grasse "Czakra i aura" może kogos tez zainteresuje.

[Ellen Grasse]
Czakra podstawowa: Ze wszystkich czynników klimatycznych najgorzej znoszone jest zimno.
Czakra śledziony: Ze wszystkich czynników pogodowych najgorzej znoszona jest wilgoć - wysoka wilgotność powietrza, mgła, opady deszczu i śniegu.
Czakra splotu słonecznego: Ze wszystkich czynników klimatycznych najgorzej znoszony jest silny wiatr i przęciągi.
Czakra serca: Ze wszystkich czynników klimatycznych najgorzej znoszony jest upał, choć organizm jest również bardzo wrażliwy na chłód.
Czakra krtani: Organizm bardzo źle znosi suszę oraz powietrze sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach.

Czakra podstawowa w czasie zimowych chłodów dysponuje mniejszą niż normalnie ilością energii. To samo dotyczy czakry splotu słonecznego podczas wiosennych roztopów, czakry serca w czasie letnich upałów, czakry śledziony przy pogodzie wilgotnej i czakry krtani podczas suszy, zwłaszcza wczesnojesiennej. Możemy zatem mówić o cyklach wiążacych się z porami roku. Jednak podobne zależności występują przy okazji cyklów dziennych.


W książce jest rysunek ja to rozpisze :P Rozpisane czakry są mniej aktywne w tych godzinach:

7-11 - cz. śledziony, cz. serca
11-15 - cz. serca, cz. splotu słonecznego
15-19 - cz. krtani, cz. podstawowa
19-23 - cz. śledziony, cz. serca
23-3 - cz. serca, cz. splotu słonecznego
3-7 - cz.krtani, cz. podstawowa

Teraz od siebie dodam że to prawda sam już kiedyś zauważyłem że jak wyjde i gdzieś ide to mam dużo pomysłów na teksty [gdzieś od roku zaczełem nosić dyktafon zebym nie zapomniał :)] A teraz po przeczytaniu książki wiem że to ma związek z czakrą krtani która jest bardziej aktywna gdy powietrze jest wilgotne a nie sztucznie ogrzewane [dom]. Rowniez w wiosne mamy czesciej otwarte okna a więc wchodzi do nas powietrze bardziej wilgotne [Ssilvia nie czekaj do wiosny z postami otworz okno i pisz :)] Dalej patrząc na pory dnia przypomniało mi się że prawie każdy raper preferuje pisanie tekstów w nocy a od 19 do 3 jest bardziej aktywna czakra krtani :D To taka mała analiza czakry krtani :P
Anonim
 

Post 03 lut 2008, 17:51

Pięknie dziękuje :*
Natchnałeś mnie :D Właśnie sobie siedzę i coś skrobię. Okienko otwarte tylko coś zimno :D Więc za treść postów nie odpowiadam, w końcu to Ty kazałeś nie czekać do wiosny :wink:
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Post 03 lut 2008, 18:27

Hmmm... Ja z punktu widzenia studenta medycyny stwierdzę, że to by się zgadzało z dobowymi rytmami obserwowanymi przez naukowców. Tudzież z warunkami niekorzystnie wpływającymi na różne narządy. Nie będę się rozpisywał, ale generalnie wypisane warunki pogodowe jak najbardziej zgadzają się z tymi które niekorzystnie wpływają na narządy, które w naszym ciele znajdują się w miejscach sąsiadujących z czakrami. Czy autorka rzeczywiście napisała o wpływie bezpośrednim pogody i godziny na czakry, czy może raczej o wpływie pośrednim poprzez odpowiednie narządy otaczające na dane czakry, nie mi rozsądzać, choć w moim osobistym rozumieniu, jestem bliższy zgodzenia się z tym drugim, bo uważam że czakrom - tworom energetycznym, trudno zaszkodzić poprzez pogodę, czy porę dnia - czyli fizyczne manifestacje żywiołów i czego tam jeszcze, jednak fizyczne - bezpośrednio. Za to można pośrednio, tak samo jak można zaszkodzić im przez zachowania de facto obniżające energię danych czakr...

Czy autorka odnosi się w książce jakoś do problemów somatycznych wynikających z pogody i pory dnia (roku), obserwowanych przez naukowców i lekarzy, czy skupia się wyłącznie na aspekcie energetycznym problemu? Pytam z ciekawości, nie żeby krytykować, żeby nie było ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 03 lut 2008, 23:49

Till jesli studiujesz medycyne to polecam ta książke z czystym sumieniem.

Til napisał(a):Ja z punktu widzenia studenta medycyny stwierdzę, że to by się zgadzało z dobowymi rytmami obserwowanymi przez naukowców. Tudzież z warunkami niekorzystnie wpływającymi na różne narządy


Autorka oczywiscie o tym napisala ;) i wspomniala o narzadach jednak dzis ci nie powiem co tam dokladnie napisala :P Bo ksiazke jakis czas temu czytalem a jest bardzo szczegolowa wiec ciezko wszystko zapamietac ;) Na zachete do przeczytania powiem ze znajdziesz tam liste chorob i ktore czakry nalezy otworzyc by je zwalczyc, wplyw witamin, ziol na czakry, przykladowy jadlospis ktory nie zawiera negatywnych energii [nie dla mnie zwlaszcza poniedzialek = dzien postny :D i wogole malo miesa jest tylko w niedziele :P] szczegołowe testy czakr jakich nie znajdziesz na necie ten test co podalem linka to był pryszcz w porownaniu z tymi w ksiazce nawet test uzebienia i jezyka :D W ksiazce jest bardzo duzo z medycyny a reszta to energetyka.

PS.
Książka ta ma zaznajomić ze specyficzną wiedzą i zarazem stanowić praktyczny poradnik zdrowotny. Materiały do niej powstały w niezwykły sposób-są owocem długoletnich obserwacji i kontaktów w dziedzinie, która nadal jeszcze u wielu ludzi budzi uśmieszek niedowierzania. Tymczasem wszystkich otaczają eteryczne, różnobarwne energie, zwane również eterem, czy wibracje elektromagnetyczne. W zasadzie można powiedzieć, że dzięki nim w ogóle egzystujemy. Chińczycy określają owe energie jako chi, Hindusi zwą je prana. Nasze zdrowie i samopoczucie zaczynają się w sferze niewidzialnej, gdyż eteryczna energia, "siła życia", jest zasadniczą przyczyną naszej witalności. Czytelnik otrzymuje także sprawdzone i łatwe do realizacji metody autoterapii, pozwalające odzyskać bądź utrzymać stan równowagi fizycznej i psychicznej. Praktyczna pomoc polega na przedstawieniu najróżniejszych metod, sięgających od diety i stosowania określonych ziół leczniczych, poprzez wpływ kamieni szlachetnych, masażu reflektorycznego, asan jogi i medytacji z barwami. Uzyskanie w przedstawionych testach wyniki po ich właściwej interpretacji przełożyć można na język konkretnych zabiegów leczniczych. W znakomity sposób poprawia to nasze szanse przeżycia w epoce charakteryzującej się nieustannym pośpiechem i skrajnymi obciążeniami.
Anonim
 

Post 04 lut 2008, 00:36

Hmm... ciekawe, ciekawe, nie omieszkam zainteresować się tą książką ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 04 lut 2008, 16:52

Dzięki Anonim! No zaraz będziemy lecieć po księgarniach internetowych :D
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 04 lut 2008, 18:01

Dodam na koniec, że ten temat jest jednym z lepszych namacalnych dowodów na to, że zarówno nauka jak i "wiedza tajemna", duchowość, jak zwał tak zwał... moga dojść do tych samych wniosków :)

Także bardzo ładnie wplata się to w moje poglądy, że rozwój duchowy, parapsychologia, ale i twarda nauka powinny iść ze soba zgodnie w parze i uzupełniać się :)

Niestety wiele osób stawia obie te rzeczy na przeciwnych biegunach :(
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron