Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Czy jestes za legalizacja eutanazji?

TAK
13
93%
NIE
1
7%
 
Liczba głosów : 14

Eutanazja

Post 05 mar 2007, 23:58

Jestescie za legalizacja eutanazji czy przeciw?

Osobiscie jestem za legalizacja, skoro taka jest wola chorego.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 mar 2007, 00:04

Jestem za legalizacją, tyle że prawdnie wszystko musiałoby być ściśle i rygorystycznie uregulowane, by nie dochodziło do nadużyć.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 06 mar 2007, 07:58

Nightwalker napisał(a):Jestem za legalizacją, tyle że prawdnie wszystko musiałoby być ściśle i rygorystycznie uregulowane, by nie dochodziło do nadużyć.


Również się pod tym podpisuję. Osobiście nigdy nie chciałbym wegetować w łóżku będąc sparaliżowanym i patrząc się ciągle w sufit, wiedząc że nie ma dla Mnie szansy... Uważam, że takie życie to katorga, dlatego eutanazji TAK, ale pod rygorystycznymi warunkami. By nie stało się to swoistym rodzajem "legalnego samobójstwa".
Drax
 

Post 06 mar 2007, 10:18

Drax napisał(a):By nie stało się to swoistym rodzajem "legalnego samobójstwa".

A to samobojstwo jest nielegalne? :mellow: Hehe troche to dziwnie brzmi, bo ktoz wyciagnie ode mnie konsekwencje jesli popelnie takie "przestepstwo" ;) moje zycie, moja decyzja, podobnie jak podczas eutanazcji. Jezeli juz to bardziej bym sie bal np. celowym usmiercaniem pacjentow dla organow itp. ale chcialbym zalozyc ze zyjemy w cywilizowanym swiecie.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 mar 2007, 16:26

W pewnym sensie jest nielegalne, np. po nieudanej próbie samobójczej zostajesz zamknięty w zakładzie zamkniętym...żeby Ci to wybili z głowy. Z drugiej strony samobójstwo jest bolesne (jak by nie patrzyć...oczywiście pewnie są specjalne metody, ale nie chcę szukać i wymieniać :P), a taka pigułka=rach ciach i po sprawie...
Drax
 

Post 06 mar 2007, 20:07

Również jestem za eutanazją, oczywiście w niektórych wypadkach. Żeby nie było, że każdy może iść i oddać swoje życie.

Samobójstwo nie jest nielegalne, ale jest nieodpowiednie. Wystarczy spojrzeć gdzie pochowani są samobójcy - pod murami cmentarzy, albo nawet poza murami...
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 mar 2007, 20:18

morphia napisał(a):Wystarczy spojrzeć gdzie pochowani są samobójcy - pod murami cmentarzy, albo nawet poza murami...

To akurat wina religi :)


morphia napisał(a):Żeby nie było, że każdy może iść i oddać swoje życie

dla mnie moze oddawac, tylko lepiej niech to najpierw 100 razy przemysli
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 06 mar 2007, 20:24

pepex napisał(a):dla mnie moze oddawac, tylko lepiej niech to najpierw 100 razy przemysli


To Ty będziesz im tłumaczył, żeby się tyle razy zastanawiać, ok :)



pepex napisał(a):morphia napisał/a:
Wystarczy spojrzeć gdzie pochowani są samobójcy - pod murami cmentarzy, albo nawet poza murami...

To akurat wina religi Smile



to taka gorzka ironia miała być :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 mar 2007, 20:54

morphia napisał(a):Wystarczy spojrzeć gdzie pochowani są samobójcy - pod murami cmentarzy, albo nawet poza murami...

Gdzie tak jest? Samobójcy nie pochowają na katolickim cmentarzu, ale na komunalnym mają obowiązek. Chowanie kogoś poza terenem cmentarza byłoby niezbyt zdrowe i bezcześciłoby zwłoki w wypadku wykupu potencjalnie niepublicznego terenu.

Takiej postawie przeciwko eutanazji winna jest religia - bo nie chce tracić klientów, władza - bo nie chce tracić podatników i społeczeństwo które chce pokazywać swoją etyczność będąc przy tym pseudoetycznym.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości