OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.

OOBE zmieniajace sie w LD

Post 20 lut 2007, 18:38

JEsli ktos uwaza ze mial OOBE ktore zmienilo sie w LD, skad ma wiedziec, ze od poczatku to nie bylo LD ?
PEwnie powiecie mi tutaj ze zjawisu eksterioryzacji towarzyszy procej wyjscia, a co z WILDem? temu tez towarzyszy procej wyjscia - przez to mam mlyna, bo nie wiem czy mialem oobe ktore zmienilo sie w ld, czy to byl normalny WILD ....

Prosze o pomoc :)
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 20 lut 2007, 18:47

Kto wie co to było :D
Według mnie raczej LD, no ale podobno podczas OBE można wejść jakby do obrazu(bodajże w Traktacie o tym było) i wtedy wszystko hmm raczej przypomina LD. Skoro z LD można przejść w OBE to nie jest to wcale łatwe pytanie co to było.
Według mnie OBE i LD różni się dokładnie tym czym różni się OBE od projekcji astralnej, czyli "miejscem" przebywania.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 20 lut 2007, 18:56

No tak, ale jak odroznic po wyjsciu czy to jest OOBE czy LD? Skoro proces wyjscia jest strasznie podobny ( o ile nie taki sam). A na dodatek jesli to bedzie LD, to podswiadomosc moze stworzyc idealna kopie mojego pokoju... i jak tu teraz rozpoznac co jes czym?!
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 20 lut 2007, 19:51

pepex napisał(a):No tak, ale jak odroznic po wyjsciu czy to jest OOBE czy LD? Skoro proces wyjscia jest strasznie podobny ( o ile nie taki sam)

O jakim wyjsciu podczas LD mowisz!?!
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 20 lut 2007, 20:00

Meph napisał(a):O jakim wyjsciu podczas LD mowisz!?!

Chodzimi o wyjscie przy WILD.
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 25 lut 2007, 00:57

Jak myślisz tak masz i podczas OBE, LD czy projekcji astralnej.
Nawet w zyciu tak jest tylko nie kazdy w to wierzy, choc nawet wiara to za malo, bo tu trzeba wiedziec ze tak jest - tylko wtedy tak bedzie :D
Chcesz zmianiać świat, zacznij od Siebie . . .
Avatar użytkownikaCiemek21 Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2006, 05:38
Droga życia: 7
Typ: 7w6
Zodiak: Byk

Post 02 mar 2007, 16:36

:) Witam . A możesz powiedzieć , czy wiesz, cośkolwiek na ten temat , tzn. LD ,OOBE , podróże astralne , sny świadome ...... itd. Miedzy każdym z tych stanów są pewne różnice , nieraz niewielkie , niezauważalne . Proponuję zapoznać się z tzw. "definicjami " i sam sobie odpowiesz , jeśli jest ci to potrzebne. Myślę że tak jak napisał Ciemek21 , a Ja się przyłącze do tego zdania , o tym że musisz wierzyć , ba wiedzieć czego chcesz i chcieć , nie bać sie przeżyć związanych z tym . Moim zdaniem , nieważne jak się to nazwie , ważne są przeżycia i wszystko co się z tym wiąże . Pomocny jest rozwój duchowy , ale to wszystko zależy...., nie zaprzeczę że odpowiednia lektura będzie pomocna :) . Najlepiej ,to jest, znaleść osobę która jest o Wyższym stopniu zaawansowania i doświadczeniu , ale w realu i móc z nią pogadać . Pozdrawiam :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 02 mar 2007, 17:00

Widze teoretyczna mam tak ustabilizowana ze chyba sie bardziejnie da :) a co do czesci praktycznej tez nie jest mi obca:)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 03 mar 2007, 15:45

Ciesze sie że masz :) tyle że mówisz to dopiero teraz , jest ok :), a co do części praktycznej , bo o nią właśnie pytasz ,powiedz coś więcej o swoich przeżyciach i samym wyjściu i wejściu , myślę że wtedy można powiedzieć cośkolwiek .Tak przy okazji , przeczytaj książkę "Miłość i wolność poza zmysłami " Darek Sugier lub " Życie po drugiej stronie " Sylvia Brown :),jest jeszcze trylogia Roberta Monroe ,dowiesz się więcej niż myślisz .:) To ciekawsze , moim zdaniem , książki :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 04 mar 2007, 00:03

Witam, ja czasami mam tak że z LD wchodzę do OOBE.
LD to mnie uświadomienie podczas snu że to sen beż żadnych "rytuałów" przed natopmiast podczas OOBE czuję wyraźne wyrywanie - wychodzenie z ciała. Przy LD czegoś takiego nie odczuwam. Co ciekawe często po uświadomieniu sobie że mam LD automatycznie przecjhodzę do OOBE.
Aha możesz jeszcze zrobić test rodem z Podróży Astralnych :) czyli kiedy nie wiesz w jakim stanie się znajdujesz, zwizualizuj / wyprojektuj swoje ręce bądź jakiś przedmiot. Jeżeli zacznie się rozpływać bądź będzie niestabilny to raczej OOBE.
Pozdrawiam.
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 05 mar 2007, 20:10

Neoo napisał(a):przed natopmiast podczas OOBE czuję wyraźne wyrywanie - wychodzenie z ciała. Przy LD czegoś takiego nie odczuwam.


Ale odczuwa sie cos takiego przy WILD.

BTW:
Ostatnio przypomnialo mi sie cos, jesli ma sie oobe - jak sie spojrzy na rece to sie rozmazuja, w moim przypadku tak mienia sie kolorem niebieskim i znikaja i sie pojawiaja jak nimi ruszam, a w ld sa normalne - tzn. rozplywaja sie ale sa wyrazne a w oobe nie, mozna wrecz rzec ze sa przezroczyste :P
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 05 mar 2007, 22:17

WILD to podobnie jak LD kontrolowany sen z ta roznica ze o wiele bardziej wyrazisty, i czesto mylony z OOBE, jednak z tego co mi wiadomo nie ma w nim procesu wychodzenia poniewaz to jest nadal sen.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 mar 2007, 20:09

Ja za kazdym razem jak mialem WILD wychodzilem, czulem wibracje, po wyjsciu bylem w lozku i.... reszta zalezala od mojej wyobrazni :)


Meph napisał(a):WILD to podobnie jak LD kontrolowany sen z ta roznica ze o wiele bardziej wyrazisty

WILD to swiadomy sen w ktory sie weszlo bez utraty swiadomosci, a charakteryzuje sie wieksza wyrazistoscia

Meph napisał(a):nie ma w nim procesu wychodzenia poniewaz to jest nadal sen

to nie jest nadal sen, bo on sie dopiero rozpoczyna i (przynajmniej mi) towarzysyzy przy tym wychodzenie
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 22 lut 2008, 16:34

A miał ktoś LD przechodzące w OBE?

Mi się ostatnio śniło że stałem obok swojego łóżka (miałem świadomość zaznaczę), pobieglem do dużego pokoju, wróciłem do swojego żeby wylecieć przez okno i nagle poczułem że wciąga mnie do ciała. ;\\\

//edit
tej nocy już wiem że miałem Obe z LD na bank :D
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 12 mar 2008, 00:28

Moim zdaniem granica między OBE a LD jest bardzo płynna. Uważam, że różnica dotyczy momentu w którym uzyskujemy świadomość. Oczywiście to twierdzenie opieram tylko i wyłącznie na własnych doświadczeniach, pewnie bardzo subiektywnych :wink: Piszę o tym ponieważ bardzo często opinia jest taka że w przypadku OBE jesteśmy po za ciałem a w przypadku LD to jest to "zwykły" sen. Więc najpierw trzeba by było zacząć od tego czym jest sen.
Zaczynając jednak od zwykłego snu, jeżeli założymy że wówczas również jesteśmy po za ciałem (a były już tutaj takie opinnie i mi osobiście też się wydaje że tak jest) to również jest tak w przypadku LD.
Reasumując:
*zwykły sen - jesteśmy po za, nie jesteśmy jednak świadomi realnego życia, nasz sen jest wówczas dla nas jedyną rzeczywistością
*LD - świadomość odzyskujemy w czasie snu, jesteśmy świadomi naszego realnego życia i wiemy że w tej chwili śnimy (no ale chyba nie musze pisać co to LD :wink: ) nie mamy wrażenia opuszczania ciała ponieważ już jesteśmy po za a wychodziliśmy nieświadomie w czasie wchodzenia w fazę snu.
*OBE - świadomość uzyskujemy w czasie opuszczania ciała nie będąc jeszcze we śnie, wyraźnie odczuwa się rozdzielanie z ciałem. (przynajmniej ja tak mam, niestety nie potrafię osiągnąć OBE bez utraty przytomności, chociażby chwilowej)

Dlatego ja osobiście mówiąc czy akurat miałam LD czy OBE biorę pod uwagę moment w którym uzyskałam świadomość i uważam że w obu przypadkach jesteśmy po za. Co do kwestii przejścia z jednego stanu w drugi to myślę że o tym możemy dopiero mówić kiedy jako kryterium weźmiemy miejsce przebywania podczas każdego z tych stanów. Czyli można by było zrobić założenie że w przypadku OBE jesteśmy bliżej świata fizycznego a w przypadku LD bardziej w astralu. Chociaż nie chcę się wypowiadać na ten temat bo w sumie tego nie wiem, przynajmniej nie mogę tego stwierdzić na podstawie moich doświadczeń. Osobiście nie doświadczyłam czegoś takiego że byłabym w świecie fizycznym jako istota bezcielesna i mogłabym później opisać jakieś realne zdarzenia. Bardziej jednak podróżuje po światach astralnych :wink:
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości