Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Praca z Nadświadomością

Post 29 gru 2005, 19:11

No własnie czy macie jakieś doświadczenia z Nadświadomością, i jak to wykorzystujecie w zyciu codziennym?Jak uzysujecie z nią kontakt?
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 05 sty 2006, 14:40

Hmmm, ostatnio miałem pewne doświadczenie, które mógłbym powiązać z Nadświadomością. Wg pewnej książki o hunie możnaby to nazwać "otrzymaniem od Wyższego Ja energii o wyższej częstotliwości", jak sądzę;). Podczas medytacji/transu zobaczyłem (nie zwizualizowałem) białe światełko, które zaczęło się rozrastać, a potem zdawało się wypełniać cały świat nade mną. Zaobserwowałem też wyjątkową aktywność czakry anahata (4.), a potem poczułem jak wypełnia mnie energia. To dość skrócony i niedokładny opis, lecz przy takich doznaniach każdy słowny opis ma te cechy;). Co dokładnie się ze mną wtedy stało - nie jestem pewien, mogła to być wstępna faza (nieudanej) projekcji, może "otwarcie serducha" (jak to określił ArElendil na chacie) a może też kontakt z Wyższym Ja, w którym Nadświadomość wypełnia ciało eteryczne energią (jest na to nawet u kahunów jakaś nazwa). Następnego dnia podczas medytacji doświadczyłem zresztą oczyszczenia kanału energetycznego, fajne;).
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Avatar użytkownikad6 Mężczyzna
nic nic. 585
 
Imię: Tymoteusz
Posty: 94
Dołączył(a): 02 lis 2005, 12:57

Post 03 lip 2006, 20:07

Nie nazwałam bym tego pracą. Moje doświadczenie w kontakcie z Boską Istotą we mnie opiera się na modlitwie, czyli rozmowie z Bogiem. Nigdy nie miałam oporów, aby opowiadać Bogu wszystko a nawet się z nim kłócić. Te modlitwy działały najszybciej. Ciekawe dlaczego?
A swoją drogą, napiszcie co wam się kojarzy ze słowami:
Nad --- świadomość
Pod --- świadomość
A co to jest świadomość?
Uczmy się wdzięczności dla wszystkiego co żyje, bo będziemy bardzo samotni.
--
Kto czyta i błądzi powienien zmienić lekturę..., http://zlotemysli.pl/lonia.php
Avatar użytkownikaLonia Kobieta
szczęśliwy człowiek
 
Imię: Lonia
Posty: 29
Dołączył(a): 28 cze 2006, 23:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Droga życia: 6
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 03 lip 2006, 21:15

Lonia napisał(a):A swoją drogą, napiszcie co wam się kojarzy ze słowami:
Nad --- świadomość

Kojarzy mi się ze światłem, radoscią, pełnią, spokojem, miłościąąą... Doskonałość.
I wiem , że to JA ... Bóg ... :)))))
Lonia napisał(a):Pod --- świadomość

Wynik mnie zdziwił. Zachowam dla siebie.
Lonia napisał(a):A co to jest świadomość?

Coś czystego, wielki spokój, 'cicha radość. Wolnosć.
Też miłość, która ogarnia wszystko.

Bardzo spodobał mi sie ten test i uświadomił kilka rzeczy. Dziękuje. :)
I ciesze się, że mam takie fajne skojarzenia. :)))))
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 03 lip 2006, 22:11

Lonia napisał(a):Nad --- świadomość

Może to byc Bóg, ale bardziej skory byl bym to tego ze to droga do Boga. Coś co pozwala nam być nad światem materialnym

Lonia napisał(a):Pod --- świadomość

"coś" w czym możemy programować nasz umysł i samych siebie, odpowiada za wiele podstawowych czynników myślenia, poglądów, nawyków... Bardzo fajny jak ja to nazywam "program":)

Lonia napisał(a):A co to jest świadomość?

Hmm.. jest to stan w którym jesteśmy codziennie, jesteśmi świadomi tego co się dzieje wokół as tylko nie do końca, nie umiemy wpełni być świadomymi(chodzi mi o wiekszość:P) Mi jeszcze z pewnością brakuje czegoś:)
No i to wszystko składa się na nas, najbardziej mi się podoba podświadomość bo można ja programowac i mam do niej dostep, ale teraz staram się miec dostep do nad swiadomosci, a moze juz mam a o tym nie wiem?:):P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 04 lip 2006, 18:39

ArElendil napisał(a):Nad --- świadomość

Kojarzy mi się ze światłem, radoscią, pełnią, spokojem, miłościąąą...


ArElendil napisał(a):Lonia napisał/a:
A co to jest świadomość?

Coś czystego, wielki spokój, 'cicha radość. Wolnosć.
Też miłość, która ogarnia wszystko.


Sama miłość... Super. Człowiek się składa z miłości, miłości i jeszcze miłości. Nie zapominajmy, że przerwy między tymi bytami wypełnia miłość.
*Talga Vassternich.
*Ternet Nosce.
*Poszukiwacz Prawdy
Forum nie tylko młodych pisarzy -> www.questi.fora.pl
Avatar użytkownikaMesive Mężczyzna
Poszukiwacz Prawdy
 
Posty: 94
Dołączył(a): 07 sty 2006, 19:15
Lokalizacja: k.Częstochowy
Droga życia: 1
Typ: 2w1
Zodiak: Bliźnięta

Post 05 lip 2006, 17:03

Lonia napisał(a):Pod --- świadomość

Wynik mnie zdziwił. Zachowam dla siebie.

Podpowiedź:
Zwracajmy baczną uwagę na to, jakie skojarzenia przychodzą nam na słowa Pod --- świadomość, ponieważ nasza podświadomość będzie nam bardzo potrzebna przy kreacji i nie warto jej traktować "pod" :)
Uczmy się wdzięczności dla wszystkiego co żyje, bo będziemy bardzo samotni.
--
Kto czyta i błądzi powienien zmienić lekturę..., http://zlotemysli.pl/lonia.php
Avatar użytkownikaLonia Kobieta
szczęśliwy człowiek
 
Imię: Lonia
Posty: 29
Dołączył(a): 28 cze 2006, 23:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Droga życia: 6
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 11 lip 2006, 22:51

Swiadomosc to dla mnie nasze rozumowanie, nasza zdolnosc podejmowania decyzji w zwyklym zyciu, odpowiedzialna jest za logike.

Podswiadomosc to takie zakodowane zachowania (ktore jednak mozna zmienic). Podswiadomoscia moglbym rowniez nazwac takiego wszechwiedzacego, wszechmocnego Boga we mnie samym. Podczas transu i godzin sennych mozna czynic cuda dzieki naszej podswiadomosci.

Niewielu ludzi potrafi sprawnie wykorzystywac moce podswiadomosci. Dzieki podswiadomosci mozna spelniac wszystkie nawet te najglebsze marzenia bowiem jest to cudowna moc ktora posiada kazdy czlowiek tylko nie kazdy wie jak ja wykorzystywac.
Jednym ze sposobow wykorzystywania wlasnej podswiadomosci jest np. pozytywne myslenie, ale o tym jest wiele ksiazek ja podalem tylko ogolny zarys.

Kiedy naklonimy nasza podswiadomosc do pewnych nawykow i bedzie ona juz wspolgrala z nasza swiadomoscia zycie stanie sie prostsze i bardziej szczesliwe.

O nadswiadomosci niestety zabardzo nie wiem i nie potrafie jej w zaden sposob opisac. Nawet o czyms takim jak nadswiadomosc nie slyszalem.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 sie 2006, 20:32

Podświdomość, część nas, w której przechowywana jest pamięć doświadczeń, przy czym się uczy i chce akceptacji. No i ważne jest jej oczyszczanie, co korzystnie wpływa na kontakt z Nadświadomością, przepływ informacji i energii.

Swiadomość, wola i rozwijanie miłości

Nadświadomość, boska część nas, miłość, poziom intuicji, gdzie jest rozwiązanie każdego wyzwania :)
Istnieję, cała reszta została wymyślona.
yae
nieobecny Mężczyzna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 06 sie 2006, 16:52
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: baran

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron