Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Wszystkie i bez wyjątku instytucje społeczne (również kościelne i religijne) działające pozornie w tym całkowicie upadłym świecie iluzji (w którym nawet nie jest możliwe, aby mogło zaistnieć trwałe szczęście i pokój) muszą być z natury antyludzkie i nawet ludobójcze. Wszelkie inne formy życia poza ludźmi również są dla nich wrogim zagrożeniem. Przyczyną tego jest to, że powstały one (wraz z całym tym zewnętrznym światem) w ludzkim ego-umyśle, gdzie toczy się walka pomiędzy tzw. "siłami ciemności" i "siłami światłości"; lub używając innej analogii - toczy się tam odwieczna wojna pomiędzy Szatanem a Bogiem. Czyli de facto to wszystko jest tylko iluzją, która nadal będzie pozornie funkcjonować, zbierając pozorne żniwa, zanim nie nastąpi trwałe wybudzenie z tego "nieszczęścia".

Człowiek sam w sobie jest sprzecznością i w związku z tym przeciwstawia się sam sobie na każdym kroku. To co pozornie tworzy, w następnym momencie brutalnie niszczy. Dzieje się tak dlatego, iż istota ta podąża uwagą za zwodniczym, osądzającym i dzielącym wszystko na nieskończone iluzje; ale przede wszystkim całkowicie fikcyjnym - ego-umysłem. Dlatego właśnie nie jest w stanie odkryć tego "kim/czym" jest naprawdę. Głównym zaś powodem zidiocenia istoty uważającej się za "niezależnego i wolnego człowieka", będącej jednocześnie niewolnikiem ego-umysłu (którego naturą jest - rozdwojona jaźń - albo innymi słowy - bardzo poważna choroba psychiczna) jest - jej ZAWZIĘTA UPARTOŚĆ.

Prawda (będąca niewiarygodną wręcz prostotą, czyli - WSZYSTKIM we WSZYSTKIM - i wypełniająca wszystko to, co ego-umysł nazwał przestrzenią), która w najmniej oczekiwanym momencie może wyzwolić "człowieka" z tych iluzji (gdy wcześniej szczerze ku temu skłoni się) - nikomu ani niczemu nie przeczy, ani też nie przeciwstawia się. Wynika to z bardzo prostej przyczyny - Ponieważ nie ma "komu" ani "czemu"...
Miracle
 
Posty: 73
Dołączył(a): 05 sty 2012, 14:38

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość