Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Dotyk kwantowy a reiki

Post 07 kwi 2014, 19:23

Metody leczenia dłońmi.

Jaka jest faktycznie różnica?

Księża również mają swoją technikę uzdrawiania kładąc dłonie na głowę.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 07 kwi 2014, 22:57

Jak gdzieś wyczytałam, nikt nie leczy innych. Pobudza jedynie dany organizm do działania, do zmobilizowania się i do walki o zdrowie.
Wszystko co potrzebne jest do wyleczenia, jest w nas samych. Ale taki impuls, przyspiesza to pozytywne działanie.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 03 maja 2014, 18:59

No a jest tyle metod uzdrawiania:Matryca energetyczna, matryca krystaliczna, Metoda Dr Yuen, kwantowy dotyk, tranformacja rdzenia, tetha healing, reconnective healing i dziesiatki innych systemów...

Czy to jest jak z religiami, są różne sposoby ale jedno źródło? W sumie religie mają tylko inne dogmaty, ale to samo robią :)
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 04 maja 2014, 07:10

Nie tak dawno ktoś podał link o Filipińczyku, który uzdrawiał. Zgodził się, by przeprowadzono badania nad nim. Przyjechali z najnowszą aparaturą, która kompletnie nic nie wykazała. A człowiek ten raził "prądem" tak, że inni od niego odskakiwali. Ta jego energia, była wyraźnie wyczuwalna.

Choroba to jest zablokowanie czakr, czyli brak swobodnego przepływu energii. Myślę, że działanie uzdrowiciela polega na tym, by własną energią "przepchnąć" kanały energetyczne człowieka, czyli udrożnić je, tak jak dzieje się to w przypadku zapchanej kanalizacji.
Myślę, że niezależnie od metod, nazw, zasada działania jest wszędzie taka sama.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 04 maja 2014, 12:05

A jeżeli już ma się czysty przepływ energii to wtedy taki człowiek udrożnia innych, myślisz że na tym polega fach `uzdrowiciela`?
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 04 maja 2014, 19:35

Bardzo możliwe, że tak właśnie to działa. Każdy z nas może pomóc drugiej osobie, jednak wydaje mi się, że niektórzy z nas mają większe predyspozycje, ich energia jest bardziej skondensowana, przez co przekaz jest silniejszy.
Poprzez ćwiczenia możemy wzmocnić naszą energię, rozwinąć te umiejętności.
Do jakiego stopnia? Nie wiem.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 04 maja 2014, 20:19

Fantasstka napisał(a):A jeżeli już ma się czysty przepływ energii to wtedy taki człowiek udrożnia innych, myślisz że na tym polega fach `uzdrowiciela`?

To warunek konieczny (choć zdarzają się terapeuci, którzy go nie spełniają, a zajmują się uzdrawianiem), ale są i inne kwestie, które warto rozważyć. Nie każdy typ "osobowości" (energetyki) jest równie dobrym materiałem na uzdrowiciela. Centrum serca jest kluczowe do harmonizowania energii - a tym samym także uzdrawiania. Ale jest więcej istotnych aspektów. Uzdrawianie to samo-poświęcenie i nie może zajmować się nim przypadkowa osoba, która ukończyła studia i ma intelektualną wiedzę. Uzdrawianie z intelektem wbrew współczesnym, rozpowszechnionym pozorom, nie wiele ma wspólnego.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Dotyk kwantowy a reiki

Post 06 maja 2014, 06:02

Uzdrawianiem nie powinien zajmować się nikt, kto nie posiadł tego daru, lub nie rozwinął swych naturalnych zdolności.
Zbyt dużo jest szarlatanów, ludzi chcących wyciągnąć tylko kasę, a czyniących szkodę tej profesji.
Nie dość że nie pomagają, to jeszcze podważają zaufanie do tych, co naprawdę mogą ludziom pomóc.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron