Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Bestia w świadomym śnie

Post 23 maja 2013, 22:02

Kilka miesięcy wyczytałem gdzieś coś o jakiejś dziwnej bestji która pojawia się w świadomych snach , ze niby to jest nasz przewodnik, podświadomość czy coś takiego .
jak to się nazywa ? i czy wgl coś takiego istnieje ?
plum
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2013, 21:54

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 25 maja 2013, 05:25

Tu na forum, było już parę wątków o różnych kłopotach ludzi, którzy ćwiczyli świadomy sen.
Nie każdy to łączył, ale ta informacja pojawiała się.
Teraz mamy bestię. Nie może to być przewodnik, ani żadna miła osóbka, raczej jakaś obca energia, niezbyt nam przychylna.

Świadomy sen wydaje się być miłą zabawą, ale jak widać i on niesie niebezpieczeństwa, gdy nie mając pojęcia o świecie energii, zabawiamy się nią.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 02 wrz 2013, 00:10

Świadomie śnić zdarza mi się od dziecka. Nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, w której doszło do bezpośredniego kontaktu z jakąś bestią w trakcie świadomego snu. Zdarzały się jednak sytuacje, kiedy moją świadomość zakłócało coś niepokojącego, złego, przerażającego. Najczęściej wtedy po prostu się budzę. Zdarza się jednak, że kiedy w moim śnie (świadomym) pojawia się coś tego typu, staram się zebrać w sobie siłę i zapanować też nad tym. Działa. Za każdym razem, kiedy "zwiększam" swój stopień świadomości, wszelkie potwory znikają.

Ja tłumaczę to zjawisko poprzez rozproszenie, dekoncentrację, utratę panowania nad własnym snem, a zwłaszcza przejaw jakichś moich lęków lub negatywnych emocji.
IncorrectPersona
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 kwi 2012, 20:33
Droga życia: 33
Typ: 5w4
Zodiak: Bliźnięta

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 02 wrz 2013, 12:52

Świadomy sen w moim odczuciu, to sen który można kontrolować.
Czy tak samo to pojmujesz?
Bo to, że od dziecka kontrolujesz swoje sny, narzucasz ich treść, trochę mi tu nie pasuje /do tego mojego wyobrażenia o świadomym śnie/ .
Może po prostu masz jasne i przejrzyste sny, i tak je nazywasz?

Ja osobiście wolę śnić bez żadnej mojej ingerencji, wtedy czasem KTOŚ mi podpowiada, na co powinnam zwrócić uwagę, co robię źle... Albo też podróżuję po odległych galaktykach, a to są miłe sny..
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 02 wrz 2013, 19:33

W moim odczuciu to dokładnie to samo - sen, który możesz kontrolować. Pomijając fakt, że czasem wymyka mi się spod kontroli, tak właśnie to wygląda. A że od dziecka - to było związane z silną autosugestią i determinacją. Śniło mi się wtedy bardzo dużo koszmarów, wkurzyłam się więc i po dziecięcemu postanowiłam, że "żadne więcej potwory nie będą psuły moich snów". Od tego momentu gdy tylko śnił mi się ktoś zły, kazałam mu uciekać z mojego snu i w ten sposób zaczynałam go kontrolować. A dalej mogłam już robić i tworzyć wszystko, co tylko chciałam :) Teraz niestety coraz rzadziej mi to wychodzi.
IncorrectPersona
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 kwi 2012, 20:33
Droga życia: 33
Typ: 5w4
Zodiak: Bliźnięta

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 02 wrz 2013, 22:06

Plum :) myślę że ktoś strzelił gafę z tym co przeczytałeś, nie ma czegoś takiego jako zależność.
Podróżując w snach na różne rzeczy można natrafić, ale i sama podświadomość obrazuję daną energię którą widzi. Ale to co piszesz coś mi przypomina, jeśli wyczytałeś że ta osoba traktowała to jako przewodnika, możliwe że mowa tu o pewnym rodzaju jakby opiekuna jako demona.
Osoby z wcieleniami ciężkimi związanymi z tzw. magami, którzy byli po stronie mroku, mogą posiadać takiego towarzysza, ale ten towarzysz był przywołany i służy przez kolejne wcielania. On służy do obrony przed innymi tzw. magami. Ogólnikowo kiedyś były wojny magów, magowie walczyli po między sobą ponieważ tam coś było takiego że miał przetrwać najsilniejszy. I magowie przywoływali sobie również demonki które miały ich chronić przed innymi magami.Oczywiście był to rodzaj układu, ponieważ w pewnej formie on chronił ale również pasożytował i też się tą sobą karmił i szkodził itp.. Myślę że o to chodziło, lecz mógł ten ktoś już mówić o Tym będąc już na poziomie kiedy zaczyna się pracować ze swoją częścią - cienia.
Avatar użytkownikaKamea Kobieta
 
Posty: 144
Dołączył(a): 07 cze 2013, 09:48
Lokalizacja: Mazowsze
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Wąż Ogień

Re: Bestia w świadomym śnie

Post 03 wrz 2013, 08:01

Inco...Ja bym ci radziła, przyjrzeć się swoim snom. Może KTOŚ /lub podświadomość/, daje ci jakieś znaki, wskazówki. Może jest coś w twoim życiu, co powinnaś zmienić. Zwróć uwagę na sny, które się powtórzą, bo to one będą ważne. Zwróć uwagę na drobne różnice, które się pojawią, bo to one ci podpowiedzą, czy dobrze zinterpretowałaś senną wskazówkę.
Jednak gdy pojawi się koszmar, uciekaj tak, jak do tej pory to robisz.
Skąd te koszmary w dzieciństwie?
Czy miałaś ciężkie życie, czy to też wpływ filmów i np. gier?
Jakaś przyczyna musi być. Jaka?
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości